Futurenet – relacja z eventu, zdjęcia, nowości. Marzec 2017

futurenet eventEvent, event i po evencie 🙂 Czas na podsumowanie, relację i moje wrażenia co do tego, jak było, jak będzie i co nowego szykuje dla nas firma. Po pierwsze: event Futurenet pod względem planu, przygotowania i organizacji – niemal perfekcyjny.

Naprawdę miło wiedzieć, że firma zadbała tu o wszystko, począwszy od miejsca, otoczki marketingowej, reklamy, gadżetów, poszczególnych prezentacji, slajdów, wystąpień, przerw kawowych, przygotowania itd itd. Dograne na 5. Czułam się jak na jakimś wielkim kongresie i to zrobiło na mnie autentycznie duże wrażenie. Ba! Powiem nawet, że byłam trochę onieśmielona tym, jak to wyglądało, zwłaszcza, że okazało się, że wcale nie znam tak wielu osób działających w FN, jak myślałam, że znam. Niespodzianka;)

futurenet event Kraków

Mnóstwo gości zagranicznych, kolejka do rejestracji – zarówno biletów VIP jak i General, była po prostu szalona. Tłum! I ten tłum mnie cieszy – to znak, że w Futurenet autentycznie działa mnóstwo ludzi, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że na eventy jeździ zwykle tylko procent tych, którzy się w danej firmie angażują.

Ok, więc po kolei:

Miejsce: Sala Kongresowa Ice Kraków ( wypasiona, i jak mniemam wcale nie tania. Na szczęście wejściówki były płatne czyli standard 15 $ (ok 60 zł od osoby) i VIP 99 $ (ok 400 zł od osoby) więc myślę, że duża część kosztów tej imprezy została opłacona z wejściówek. Dla mnie to ważny znak – wolę jak każdy zapłaci sam, niż jak firma wyda pieniądze, którymi np. w ramach Futureadpro ma się w założeniu z nami podzielić. Jasna sprawa:) Były też BMW do wygrania (i tu pamiętamy, że to auta brane  przez Futurenet w leasing w salonie BMW – u partnera FN, więc też nie jest to dla firm koszt jednorazowy, a deal dla obu stron + dla zwycięzców). I to kolejny plus. Nie żebym specjalnie zaglądała właścicielom w kieszeń (ups), ale i ja i Wy, dobrze wiemy, że o swoje pieniądze, interesy i biznes – trzeba dbać. 😉

event futurenet

I Futurenet również potrafi o to zadbać. Na evencie – sporo stoisk, na których można było wydać trochę pieniędzy i jednocześnie dać zarobić firmie. Było stoisko leasingowego partnera FN, czyli BMW:

bmw futurenet

Jak widać – Salon BMW Bońkowscy, ze Szczecina – czysta reklama i realny „dowód” tej współpracy i… świetnie. Salon znajdziecie oczywiście w sieci strona: http://www.bmw-bonkowscy.pl/ adres: Dealer BMW i MINI Bońkowscy, Ustowo 55 (przy Rondzie Hakena), 70-001 Szczecin , ale gdybyście planowali kupić sobie takie auto, to lepiej zrobić to właśnie w leasingu BMW-Futurenet, bo po prostu bardziej sie to opłaci. Czytaj: jest TANIEJ.

Były też stoiska z gadżetami Futurenet: koszulki, długopisy reklamowe, i różne inne tego rodzaju popierdółki. Co to jest? To jest zysk dla firmy, a dla nas – fajne materiały reklamowe, które możemy wykorzystać w swoich działaniach.

stoiska futurenet

hejtoholikByło również stoisko polskiej giełdy Bitcoin, czyli popularnego wśród nas Bitbay’a – ba, nawet z żywą maskotką (podziw dla osoby, która nosiła ten niemały strój!!!), z którą można było sobie zrobić zdjęcie.

Plus oczywiście stoisko z książkami występującego na evencie i działającego w Futurenet i Futureadpro Michała Wawrzyniaka – tu kolejka do zdjęcia z nim była jak rodem wzięta z głębokiego PRL, czemu zresztą trudno się dziwić. Ale… kto postał, ten się doczekał 🙂

 

Całość wystroju – mocno nakierowana na Futurenet: bannery, billboardy, wiszące napisy itd itd. Zwracam na to uwagę, bo działam w reklamie, a reklama jest dźwignią handlu i wszystkiego. I organizatorzy eventu doskonale o tym wiedzieli. Tam gdzie mogli zarobić – zarabiali, tam gdzie mogli się pokazać – pokazali się.

futuro coin

Każdy z uczestników eventu dostał też przy rejestracji dodatkowe gadżety: monetę FuturoCoin oraz pamiątkową monetę z samego eventu (mamy ich trochę, więc z pewnością się przydadzą). I spójrzcie: tu znów reklama – zdjęcia tych monet będą krążyć po sieci i zarówno ciekawić jak i kusić:)  I oto chodzi.

Mało: wszyscy, którzy byli na evencie otrzymali również czarną kopertę, w której znaleźliśmy zniżkę 20% na zakupy w sklepie Futurenet, do wykorzystania do końca czerwca 2017. Nie wiem czy to widzicie, ale tu również zagranie biznesowe jest prima sort: przypuszczam, że większość obecnych skorzysta z tej zniżki i kupi sobie czy kubek reklamowy, czy książkę, czy cokolwiek innego, co w sklepie można dostać. I są zyski? Są.

Biznesowo rzecz biorąc – dograne na piątkę.

Nowości i  eventowe zapowiedzi w Futurnet:

strzalkaNowa strona Futurenet od środka (już jest, widać różne zmiany m.in nowy wygląd Waszego profilu w FN, będzie ich też więcej)
strzalkaInformacja o biurach Futurenet: Wrocław, Warszawa, 2 biura na Ukrainie i będzie również nowe biuro w UK
strzalkaNowe aplikacje na smartfony w tym Messenger Futurenet
strzalkaNowe produkty Futurenet + przypomnienie istniejących, z których możemy korzystać: Video Maile, Strony biznesowe, Sklepy online (to my będziemy mogli sobie otworzyć sklep korzystając z platformy FN), Blogi

strzalkafuturenetKrok w stronę ułatwienia życiom mieszkańcom Wielkiej Brytanii, którzy nie mogą korzystać z wygodnych, szybkich płatności jak DotPay czy Sofort Banking, bo Wielka Brytania po prostu tych systemów nie obsługuje.

Wychodząc na przeciw ich potrzebom Futurenet będzie miał własne konto bankowe w UK więc przelewy na zakup matryc w FN, czy paczek w FAP będzie można robić bezpośrednio z własnego konta w UK na konto Futurenet w UK (super sprawa, – ilość partnerów w UK rośnie, a nie każdy korzysta z Bitcoin czy procesorów i chciałby przelewać środki prosto ze swojego konta bankowego – i dzięki temu rozwiązaniu będzie mógł to zrobić).

strzalkaSmartfony marki Futurenet (!) – kapitalny, realny produkt + żywa reklama dla firmy (były już rozdawane na evencie, więc to jest JUŻ a nie „kiedyś tam”). Jak pojawią się w sprzedaży, to będę jedną z pierwszych, która taki smartfon będzie mieć. Oczywiście będzie do kupienia w sklepie Futurenet i część kwoty będzie można zapłacić media punktami.

strzalkaNowy produkt: Kasyno Futurenet (ciekawy pomysł, będzie można przegrać trochę kaski, więc zysk dla firmy wiadomy) hahahaha. Nie jestem fanką gier hazardowych, ale bynajmniej jest to branża, w której są duże pieniądze.

strzalkaNowy produkt: Aukcje BID-owe. To opcja popularna poza Polską, podobno Azjaci szaleją za takimi rozwiązaniami. Przykład: Masz tablet, komputer, smartfon czy zmywarkę i może je wylictować tzw bid-ami, kupując produkt taniej, za wykupione wcześniej bid’y, czyli jakby takie jednostki którymi podbija się cenę do takiej, za jaką chciałoby się produkt kupić.

strzalkaKawiarnia Futurnet – pierwsza ma być w tym roku

strzalkaW kwietniu 2017 ma się pojawić firmowa karta Mastercard z ewalletem, na którą będzie można dodawać środki również przez Bitcoin, transferować je z portfela na portfel, wypłacać środki na konto bankowe, oraz wypłacać prowizje z Futurenet na kartę Mastercard.

strzalkaNa kwiecień 2017 są również planowane wypłaty w fizycznym złocie (dostawa do ponad 100 krajów na świecie)

 

futurocoinstrzalkaI wreszcie chyba najbardziej oczekiwany temat: Kryptowaluta Futurenet, pod nazwą FuturoCoin

strzalkaFuturoCoin JUŻ jest już wydobywana i posiada swój własny BLOCKCHAIN (na evencie przedstawiono screeny z już stworzonego portfela do Futuro!)

strzalkaŁącznie w ciągu 10 lat będzie wydobyte 100 000 000 FUTURO i ani jednego więcej.

strzalka10% z tego będzie przeznaczona do rozdania dla osób posiadających w Futurenet matrycę ROYAL – tylko do momentu emisji kryptowaluty w matrycach.

strzalkaDodatkowo po 5 FuturoCoin otrzymamy za każdego bezpośredniego poleconego który posiada matrycę ROYAL (ale tu warunkiem jest to, ze my również musimy mieć ROYAL)

strzalkaKażdy kto nie będzie do momentu edycji FUTURO posiadać pozycji ROYAL  w matrycach, ale w swoim zespole będzie miał takie osoby otrzyma po 1 FUTURO za każdą taką osobę.

strzalkaDodatkowo każdy z nas będzie mógł wydobywać FUTURO tak jak to ma miejsce w każdej innej kryptowalucie (do tego będzie oczywiście osobny plan marketingowy i zarobkowy, wydobycie również możliwe w chmurze.

W planie marketingowym m.in: 10% direct bonus – bezpośredni polecony, do 10 poziomów poleceń, do 30% matching bonus i extra bonus pool z zysków całej firmy)

strzalkaFuturoCoin od momentu emisji będzie w 100% wymienialne.

strzalkaNotowane na dwóch lub trzech giełdach zewnętrznych z pierwszej światowej 10-tki

strzalkaCiekawostka: Każdy kto poprzez platformę Futurenet otworzy na niej swój  sklep online i będzie w nim sprzedawał swoje produkty, będzie zobligowany do przyjmowania płatności w FUTURO.  To znaczy, że posiadane monety będzie można bez problemu wydać na zakupy w sklepach na platformie FN.

strzalkaProdukty, za które będzie można płacić FUTURO będą miały od razu obniżoną cenę o minimum 5%.

strzalkastrzalkaWażne: dotychczasowi i przyszli partnerzy Futurenet (jak np. BMW) również będą przyjmowali płatności w Futuro.

Co jeszcze z eventu Futurenet?

Monika Zamachowska przedstawiła TOP Leaderów w firmie, każdy z nich opowiadał nieco o swoich pomysłach na działanie, strategiach, i o tym, jakie nadzieje wiąże z Futurenet itd. Ważne: na scenie byli oczywiście tylko Ci liderzy, którzy pojawili się na evencie 🙂 Wśród nich kilku Polaków, Anglicy, Niemiec i jeden Pan z Korei 🙂

liderzy

Przyznano również wyróżnienia dla osób aktywnie działających w Futurenet. Tu na scenie pojawiły się osoby, które mają w firmie dobre wyniki i były na evencie (przypuszczam, że chodzi o ilość posiadanych paczek, matryc, oraz aktywne działania promotorskie zarówno w Futurenet jak i w Futureadpro, lub albo tu albo tu).

Tak czy inaczej, byłam w sporym szoku, ponieważ padło tu… moje nazwisko 😉 Z jednej strony bardzo się ucieszyłam, a z drugiej nie spodziewałam się żadnego wyróżnienia, i powiem szczerze, że nie wiem czy na nie zasłużyłam, ale… to już nie mnie oceniać 🙂

Oczywiście, nie wiedziałam wcześniej, że przyjdzie mi zejść na scenę, a siedziałam na samej górze sali kongresowej, na balkonie dla biletów standardowych (nie chciało mi się wydać 99 $ na VIP-a, jako że żadnym VIP-em się nie czuję), więc… jak wyczytano moje nazwisko to okazało się, że z góry nijak nie zejdę na sam dół. No więc… gaz: wygrzebałam się z loży, wyszłam na zewnątrz, zleciałam piętro niżej gdzie obsługa powiedziała mi, że tu wejście na scenę jest zamknięte więc muszę zbiec na parter, na parterze z kolei usłyszałam, że to jednak piętro wyżej i tu nie wejdę, wlazłam więc znów na piętro środkowe, ponownie do obsługi, która jednak po „debacie” otworzyła mi właściwe drzwi… wchodzę, patrzę, a tam już 3 slajdy dalej i nikogo nie ma hehehehe.

akcja puchar

Wniosek: palić mniej papierosków, to będzie się szybciej biegać i ubrać na event adidaski zamiast glanów 😉

W tą czy w tą: mój „puchar” niemal rzutem na taśmę odebrał  Sebastian (wielkie dzięki!), więc go mam 🙂 Jedynie żal, że nie ma mnie na wspólnym zdjęciu (wiadomo – marketingowo fajnie by to wyglądało). Ale podobno, co ma wisieć, nie utonie 🙂

Swoimi występami Event uprzyjemnili również: Michał Wawrzyniak oraz Piotr Tymochowicz (nie wiem czy mogę wstawić screeny z występu obu Panów, bo wiem, że prawnicy Michała Wawrzyniaka czuwają więc tylko jedno zdjęcie wyżej, na dowód, że był 😉 I pozdrawiam prawników serdecznie!:)

Podsumowując: Event zorganizowany kapitalnie, dał dużo mocy i dużo… przemyśleń co do tego, jak Futurenet będzie się rozwijał. Dotąd przyglądałam się tu głównie FAP-owi, sam Futurenet traktując trochę po macoszemu (mimo, że buduję matryce, ale bez wielkiej spinki).

Przyznaję też, że nauczona doświadczeniem patrzę na temat Futureadpro tak, jak powinno się patrzeć, czyli „revshare to revshare” – ryzyko 100%, koniec kropka, strategia musi być itd itd. Z tym, że po evencie i po moich spostrzeżeniach dot. tego jak firma robi tu biznes (początek tekstu), jakie ma plany i jak chce się rozwijać, zaczynam się zastanawiać czy sam revshare czyli Futureadpro nie stanie się tu z czasem jakimś produktem zupełnie pobocznym, a na plan 1 nie pójdą inne: portal społecznościowy i reklama płatna, jaka się w nim pewnie rozwinie, matryce, smartfony, kryptowaluta, współpraca z dużymi partnerami jak BMW, usługi hostingowe, sklepy online, kolejne produkty itd itd.

Działając w revshare cały czas gdzieś tam skupiam się na temacie „zewnętrznych zysków firmy”. Skąd, gdzie, ile, jakie itd itd. Tu te zewnętrzne zyski widać gołym okiem, ale i… widać, że FAP to temat, którego jakoś specjalnie na evencie się nie poruszało. Tu – owszem, jest reklama i ludzie, ale sama firma chce zarabiać gdzie indziej – i robi to. Na tym się skupia. I tu tak delikatnie zaczynam widzieć większą siłę marketingowego rażenia niż w samym Futureadpro. I jeśli się nie mylę, to ta „wizja” samemu FAP – jakby odkładanemu na bok powinna się wręcz przysłużyć. Bo na evencie nikt nie pompował systemu revshare. Jaki revshare? Yyyy. Prawie zero tematu. Event dotyczył biznesu na zupełnie innych polach. I to mnie ciekawi i daje do myślenia.

Wnioski ? Jak zwykle: każdy wyciąga sam.

Jeśli temat Cię zaciekawił, a jeszcze nie działasz w FN, to tutaj znajdziesz link do rejestracji w Futurenet a tutaj do Futureadpro.

Jeśli temat Cię nie zaciekawił, i mimo to dotrwałeś do końca tego artykułu, to dziękuję, jest mi miło 🙂

Kilka zdjęć z eventu:

.

Informacja: Nie reprezentuję firmy Futurenet, zgodnie z jej regulaminem jestem Niezależnym Partnerem FutureNet. 🙂

14 komentarzy

Ta strona nie zbiera adresów e-mail.
Do dodania komentarza wystarczy podpis/ksywka i sam komentarz :)

Dodaj komentarz


1) Podanie e-maila NIE jest wymagane do dodania komentarza.

2) Jeśli chcesz przy komentarzu zostawić link do swojej strony (nie mylić z czystym reflinkiem),
pamiętaj, że opublikuję go wyłącznie wtedy, jeśli komentarz będzie wartościowy, nie spamerski
i będzie miał min 300 znaków.
:)