Futurenet: zewnętrzne źródła zysków, BMW i nowości

futurenet produktyFuturenet: platforma społecznościowa połączona z revshare Futureadpro wprowadziła w ostatnim czasie sporo nowości, o których chciałabym napisać kilka słów.

Aktualności dotyczą zarówno nowych funkcji dostępnych w panelu Futurenet, jak i bardzo ciekawych pomysłów związanych z zewnętrznymi źródłami finansowania FN i konkretnymi, wprowadzanymi tu produktami.

 

Na pierwszy ogień: Kołcz Majk, czyli Michał Wawrzyniak, jako przykład chyba pierwszej znanej w Polsce osoby (rynek couchingu, motywacji, autor książek w tym temacie), która za pośrednictwem sklepu Futurenet prowadzi sprzedaż, a właściwie przedsprzedaż swojej książki. Oferta specjalna: tylko dla tych, którzy są użytkownikami Futurenet.

Poprzyglądałam się jak to wygląda od środka, i przyznam, że taka forma promocji „autora” i jego publikacji może być naprawdę ciekawa i przełożyć się na kolejne akcje, również innych osób, które w przyszłości chciałyby wykorzystać zasięg i możliwość FN do promowania swoich produktów i ich sprzedaży.

Zobaczcie, to nagranie samego Michała Wawrzyniaka zapowiadające przedsprzedaż jego książki w Futurenet:

Kołcz Majk

A tak wygląda dodatkowa promocja tego wydarzenia w samym panelu Futurenet:
Po zalogowaniu się do środka, u samej góry:

Wawrzyniak FN

Oferta docelowa, w środku: W ekskluzywnej przedsprzedaży książka Wawrzyniaka „Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem” kosztuje 12 $, i tylko dla użytkowników FN jest dostępna w łaczonej ofercie razem z trzema VOD. Szczegóły znajdziecie oczywiście w swoim panelu Futurenet, lub po rejestracji 🙂 Książkę Michała Wawrzyniaka można również znaleźć w sklepie Futurenet (obok innych produktów, które już możesz sobie tutaj kupić).

Wawrzyniak    sklep futurenet

 

Kiedy uważniej przyjrzałam się tej promocji, pomyślałam, że to bardzo ciekawy „ruch” ze strony firmy Futurenet. W podobny sposób, docierając do szerokiego grona użytkowników można by również promować innych autorów książek, produkty w limitowanych wydaniach, audiobooki, ebooki, czy chociażby koncerty różnych zespołów muzycznych, wydarzenia regionalne, okazjonalne itd. „Wizja” mi się włączyła. Oczywiście to tylko mój rzut oka na pomysł, ale dobrze wykorzystany (co jak widać Futurenet właśnie wdraża), może być dla programu krokiem milowym jeśli chodzi o a) pozyskiwanie funduszy, zarabianie i b) pozyskiwanie nowych użytkowników.

Bo oferty specjalne, zniżki itd, tak, jak w przypadku książki Michała Wawrzyniaka, są dostępne TYLKO dla osób, które są do FN zapisane. Duży plus 🙂

Kolejna aktualizacja:

kawiarnia futurenetFuturenet planuje od dłuższego czasu otworzenie własnej sieci kawiarni „Futurenet Coffee” (pierwsza będzie we Wrocławiu, ma być miejscem w którym nie tylko będzie się można spotkać i porozmawiać np. o działaniach marketingowych, czy FN, ale i napić się dobrej kawy) . Zaprojektowane już są pierwsze propozycje opakowań kawowych (zdjęcie obok).

Te produkty będzie można nabyć również w sklepie online, przy czym aż 1/4 ceny będzie można opłacić zebranymi w Futurenet punktami Media Points (otrzymuje się je za różne własne aktywności na platformie FN).

Bardzo ciekawa jest też informacja, podana przez Romana Ziemiana podczas webinaru 30 listopada 2016: mianowicie, we współpracę z Futurenet wszedł BMW Team i aktualnie przygotowuje specjalną ofertę dla wszystkich użytkowników Futurenet. Każdy użytkownik platformy Futurenet będzie mógł bardzo korzystanie zakupić auto BMW. Będzie to wstępnie ok 20% poniżej oficjalnego cennika,a sama oferta będzie dedykowana wyłącznie użytkownikom Futurenet.

bmw leasing

Więcej na hangoucie prowadzonym przez właściciela FN, Romana Ziemiana: https://www.youtube.com/watch?v=ujcK7EXmMz0

Futurenet ma też spotkanie ze spółką leasingową, i tu również będzie wkrótce oferta leasingowa kierowana specjalnie do użytkowników Futurenet.  Będzie to połączenie zniżek na zakup BMW z korzystnym leasingiem samochodów tej marki.

Brzmi perspektywicznie:)

Tyle z nowości.

Nie pisałam też dotąd na blogu o możliwościach platformy FN w dziale Futurenet Shopping, który łączy w sobie kilka różnych ciekawostek:

Wyszukiwarkę cen najprzeróżniejszych produktów posegregowaną na różne kraje, wyszukiwarkę tanich połączeń lotniczych, wyszukiwarkę hoteli, oraz atrakcji w danym regionie (te połączone są m.in z ofertami zakupów grupowych itd), oraz oczywiście sam sklep internetowy.

Gdzie tego szukać? Krótkie video:

Na czym jeszcze zarabia Futurenet?

Lista:

strzalka Na sprzedaży stron typu Landing Page (czyli stron przechwytujących, za pomocą których można promować program FN i pozyskiwać maile osób potencjalnie nim zainteresowanych). Instrukcja kupienia i przygotowania pod swoje potrzeby takiej strony (wraz z autoresponderem), znajduje się tutaj: http://aleksandraniedzielska.pl/jak-zrobic-landing-page-do-promocji-fap-w-futurenet/ (kupiłam, mam)

strzalkaNa sprzedaży stron z działu Momentum System (strona landing page do promocji Futurenet, z dołączonym do niej video i autoresponderem).

strzalkaNa sprzedaży Future Cloud, czyli przestrzeni w chmurze, na której możesz sobie trzymać pliki, zdjęcia, filmy itd (od 4GB za 1$ lub 100 MediaPoints miesięcznie po 100 GB za 15$ lub 1500 Media Points miesięcznie)

strzalkaNa sprzedaży blogów. Możesz tu założyć swojego bloga (płatny w jednorazowej aktywacji, a później w okresowym abonamencie)

strzalkaNa sprzedaży systemu to tworzenia video maili

strzalkaNa grach online

strzalkaNa sprzedaży reklam – W dziale Reklama znajduje się miejsce, w którym można wykupić reklamę swojego bloga (kupiłam, testuję), stron zewnętrznych, multimediów, filmów, czy konkretnych postów umieszczonych na własnej osi w Futurenet – bezpośrednio na platformie FN (nie mylić z Futureadpro, bo to zupełnie inna bajka).

.

Informacja: Nie reprezentuję firmy Futurenet, zgodnie z jej regulaminem jestem Niezależnym Partnerem FutureNet. 🙂

4 komentarze

Ta strona nie zbiera adresów e-mail.
Do dodania komentarza wystarczy podpis/ksywka i sam komentarz :)

Dodaj komentarz


1) Podanie e-maila NIE jest wymagane do dodania komentarza.

2) Jeśli chcesz przy komentarzu zostawić link do swojej strony (nie mylić z czystym reflinkiem),
pamiętaj, że opublikuję go wyłącznie wtedy, jeśli komentarz będzie wartościowy, nie spamerski
i będzie miał min 300 znaków.
:)