Jak kupiłam 100 kg śmieci i puknęłam się w czółko

Wczoraj, czyli w niedzielę, dosłownie „zaszalałam” i za 20 euro kupiłam 100 kg śmieci, które w ciągu najbliższego miesiąca mają zostać poddane recyklingowi i przynieść mi finansowe zyski. Czujecie ten bełkot? Ja też to czuję, ale na szczęście te 20 euro nie było moje;)

Ale od początku: późnym popołudniem dostałam od znajomej na facebooku taką oto wiadomość:

recyklix

A ponieważ odczytałam ją z kilkugodzinnym opóźnieniem (opalałam się tego dnia na plaży w Boszkowie), i akurat pędziłam na kolację, zrozumiałam tylko tyle, że jest bonus 20 euro od nowej firmy, która się w ten sposób promuje (bonus czasowo ograniczony), trzeba za to kupić jakieś śmieci, i można na tym zarobić. A ponieważ:

    A. W zdecydowanej większości internetowych biznesów, opartych czy to na marketingu sieciowym, czy systemach reklamowych, które dają fajnie zarobić, niemal zawsze trzeba coś włożyć, żeby coś wyjąć (czytaj: pieniądze), a tu dostaje się coś na start za darmo i można sprawdzić czy działa, czy nie

    B. Znajoma to jedna z tych osób, które już kilka razy podsunęły mi parę pomysłów i na ciekawą opcję reklamy i zarabiania w sieci, i pomogły w informatycznych kwestiach, których nie ogarniałam, to długo się nie zastanawiałam.

Kilka sekund zajęło mi zarejestrowanie się w programie.

recycklix

w następnych kilka sekund wykonałam punkty z fotki wyżej i… stałam się posiadaczką 100 kg wirtualnych śmieci. Brzmi niemal uroczo…

A potem przy kolacji kiedy tak sobie o tym myślałam, to musiałam się jednak puknąć w czółko – kupić 100 kg śmieci? 100 kg?!

Gdyby ktoś mi podsunął taki pomysł na biznes i powiedział, że sama mam na to wyłożyć 20 euro nie wiedząc czy na tym da się zarobić, czy nie, to autentycznie spadłabym z krzesła razem z kapciami mówiąc, że chyba kogoś pokręciło.

No ale… skoro dali te 20 euro na start i testy, to czemu nie.

Oczywiście jeśli się nam spodoba, to można tam również doładować konto własnymi pieniędzmi i dokupić sobie jeszcze paręset kilogramów śmieci… a co tam, niech się przerabiają i recyklingują. No ale nie przymierzam się chwilowo, chyba że te darmowe 20 euro (jakkolwiek to brzmi), rzeczywiście rozmnoży się śmieciowo i wyląduje na moim bankowym koncie. Ale to się dopiero okaże.

Ale wiecie, co jest najciekawsze?

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, jak działa na człowieka opinia czy „cynk” od kogoś, kogo się zna i komu się ufa, lub od kogo uzyskało się już kiedyś jakąś pomoc (to jest właśnie ten osławiony „wizerunek na facebooku, czy ogólnie wizerunek” – coś, z czego budowania robi się dzisiaj szkolenia i to czasem wcale nie takie tanie!). Gdyby z takim tekstem wpadł mi na FB ktoś, kogo zupełnie nie znam i rzucił równie podobny tekst, to nawet bonus 20 euro nie zrobiłby na mnie wrażenia.

I to jest właśnie sztuka wypracowania sobie przez znajomą dobrego wizerunku i dobrej opinii. Mam namacalny dowód, sprawdzone na sobie:)

recyklixP.S Celem testu skopiowałam po kolacji to, co wkleiła mi koleżanka (podmieniając jej link na swój – znaleziony w systemie) i wysłałam do 5 osób znanych mi wyłącznie z FB. 3 z nich tego samego dnia zarejestrowały się w systemie, zgarnęły bonus 20 euro i kupiły za niego śmieci. 4-osoba napisała, że już nie ogarnia tych wszystkich internetowych biznesów, a piąta chyba jeszcze nie odczytała wiadomości. Szkoda, że recyklix nie daje podglądu na to, kto dokładnie zarejestrował się przez nasz link, wtedy mogłabym powiedzieć więcej:) a tak, niet.

No to mam śmieci, śmieci przerabiają się na jakieś granulaty, z których ma być potem zysk, mam 3 partnerów w systemie i ogólnie nie wiem o co chodzi, ale się mieli.

19 comments

 • Ola jesteś niesamowita, uśmiałam się jak dzik!!! 😀

 • Natalia Gałuszka

  to może jakiś recykling? 🙂 powitalny 😀

 • Olu świetny artykuł , uśmiałem się jak nic 🙂 „Konkurencja” dla spamu rośnie w „śmieciową siłę” 🙂

 • z polotem i dowcipem. Takie teksty czyt się z przyjemnością. zdaje się ,że wszyscy już mielimy te smieci i oczekujemy ziarna 🙂

 • Cześć 🙂 i jak udało się wypłacić pieniądze po 20 dniach ??

  • Aleksandra Niedzielska

   Nawet nie próbowałam, tylko wrzuciłam je na kolejny cykl recyklingu:) Nie moja kaska, więc łatwiej wrzucić na dalszą reinwestycję:)
   Ale i tak z tego co wiem tam od razu po 1 cyklu nie można wybrać tylko po iluś tam, i nawet to rozumiem, w innym przypadku właściciel poszedłby z torbami:)

 • Witam,
  Ciekawi mnie ta opcja, możesz opisać jak tam teraz wygląda ten internetowy biznes śmieciowy? I czy jest wypłacalny?

  Pozdrawiam

 • Nie wiem jaki pani tam bełkot tam widziała. Zarabiam tam od 2015 a mamy połowę 2016.
  Firma jest w KRS a sam widziałem zakłady na Litwie. Mój znajomy który ma restauracje sam co 3 miesiace wysyła im plastikowe opakowania po jedzeniu.

  Dla osób które zainwestują nieco więcej podpisywana jest osobna umowa .Dla mniejszych jest opcja pobrania potwierdzeń i fakturki .Osobiście jeste zadowolony bo to jak na razie jedyny program tego typu opierający się na realnym produkcie który widzę. Sprawdzałem też ceny na czeskiej i łotewskiej giełdzie i faktycznie za kg granulatu spokojnie można dostać 0.6 euro więc firma nie zmyśla.

  • Aleksandra Niedzielska

   Panie Krystianie, z pewnością zauważył Pan datę powyższego artykułu? 8 czerwca 2015 🙂
   Na tamten moment, kiedy Recyclix dopiero co się pojawił – to brzmiało jak bełkot.
   Dzisiaj w Recyclixie niezmiennie działam, rozwija się coraz bardziej i jest naprawdę ciekawy, to fakt.

 • Pani Aleksandro, potrzebuję pomocy.

  Zainwestowałem w ten biznes ponad rok temu. Po roku chciałem wypłacić pieniądze na konto. W programie wszystko wygląda, ze pieniądze są wypłacone. Niestety już tydzień czasu na moim koncie ich nie ma.

  Co robić?

  • Aleksandra Niedzielska

   Wypłaty na konto idą do max 6 dni roboczych (chyba dłużej mi się nie zdarzyło czekać), więc po prostu a) sprawdziłabym czy dane do przelewu na pewno były poprawne i b) zadzwoniłabym do firmy dopytać (telefon jest na dole strony) lub pisałabym do supportu.

 • Witam; i dziękuję za morze informacji, które są bardzo przydatne dla takiego laika komputerowego jak ja; pełen szacunek i wielkie uznanie;
  A teraz moje pytanie; czy wypłacając pieniądze z programu recyclix musimy mieć konto w euro ( mam na myśli tylko przelew bankowy) ? wpłacałam przez bank przelewem w złotówkach, które były zamieniane na euro; czy tak samo jest w drugą stronę? jestem nowa w programie, zaryzykowałam swoje oszczędności ( niezbyt duże ale dla mnie sporo) i pomimo,że jeszcze nie planuję wypłaty, to chciałabym na przyszłość wiedzieć,jak wygląda sprawa wypłaty na konto bankowe;
  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

  • Aleksandra Niedzielska

   Cieszę się, że informacje z bloga są przydatne:)
   Co do wypłaty na konto bankowe – dokładnie tak samo wygląda to w drugą stronę czyli wypłata może być swobodnie wykonana na konto złotówkowe, wtedy przeliczana jest „na trasie” wg aktualnego kursu bankowego.
   Pozdrawiam i powodzenia w recylingowaniu 😉

 • Witam Olu. Wlasnie zostałas moim sponsorem w recyklix. Mam pytanie jak długo trzeba czekac na 20 e chciałbym kupic smieci, potwierdziłem email

Dodaj komentarz