Jak zrobić landing page do promocji FAP w Futurenet?

strona przechwytującaPrzyznaję bez bicia, że do tej pory nie chciało mi się (o zgrozo!) testować narzędzi i produktów jakie dostępne są dla nas na platformie Futurenet, i korzystałam wyłącznie z możliwości zarabiania i reklamy jakie daje powiązany z nią revshare, FutureAdPro.

Od jakiegoś czasu jednak szukałam wolnej chwili, żeby owe „cud narzędzia” wypróbować i wreszcie udało się: zabrałam się do tworzenia własnej landing page do promocji FAP z wykorzystaniem systemu do robienia takich stron – w Futurenet. No skoro i tak tam jestem… to trzeba skorzystać.

Zanim jednak opiszę krok po kroku jak tworzyć taki landing page, to słowo wstępu:

Po co Ci strona landing page?

Strona przechwytująca, czyli tzw. Landing page, lead page czy zwał jak zwał, to najprościej rzecz biorąc minimalistyczna witryna, której celem jest pozyskanie maila od osoby, którą na nią wejdzie. Taką stronę możesz promować w innych programach reklamowych, na facebooku, w mediach społecznościowych itd. Osoby, które przez stronę zostawią Ci swojego e-maila, to potencjalnie zaciekawiona grupa, do której należy napisać, wytłumaczyć o co chodzi i jeśli będą zainteresowane: wysłać im swój link ref do rejestracji.

Co powinien posiadać landing page?

Po pierwsze: wg mnie minimum treści (jeśli ktoś ustawia taką stronę w revshare i inni mają 20 sekund na jej obejrzenie, to na pewno nie będą czytać sienkiewiczowskich powieści, więc nawet nie ma co się wysilać).

Po drugie: formularz na zostawienie maila, najlepiej powiązany z autoresponderem, czyli maszynką, która zamiast nas napisze do zapisanych osób jedną wiadomość, dwie, czy trzy – wysyłane np. w odstępie 1-10 dni. Oczywiście nie musisz mieć autorespondera, a maile możesz wysyłać ręcznie (sama często tak robię), ale ponieważ w Futurenet autoresponder jest od razu podpięty do strony landing page – i nie wymaga posiadania żadnych technicznych umiejętności, to szkoda z niego nie skorzystać)

Ciekawostka: jeśli do programów revshare wrzucasz reklamę czystego linku ref, wówczas prawdopodobieństwo, że ktoś od razu się zapisze jest minimalne, ale jeśli wrzucisz landing – i ktoś zostawi maila, to szansa na kontakt i rozmowę jest o wiele większa.

Do rzeczy.

Jak zrobić landing page do promocji FAP lub samego FN w platformie Futurenet?

Krok 1

Zaloguj się do Futurenet i sprawdź ile masz dostępnych Media Points (za landing płaci się właśnie tymi media punktami, więc warto sprawdzić ile się ich uzbierało). Dodatkowe 1000 media points możesz zgarnąć za samo wypełnienie informacji profilowych (zainteresowania, lubiany sport, książki i inne takie pierdoły).

futurenet mediapoitns

Krok 2

Następnie w pasku po lewej stronie znajdziesz napis FN-landing page. To miejsce, w którym będziemy tworzyć naszą stronę przechwytującą, klikamy i przechodzimy dalej do „utwórz nową stronę…”.

futurenet landing

I tu czeka nas informacja „ile to kosztuje”, czyli przeglądamy na co nas stać, zgodnie z posiadanymi Media Points, i wybieramy. W moim przypadku: opłata aktywacyjna + 6 miesięczny abonament.

futurenet opłata landing page

 

Po kupieniu pojawi się przykładowy napis:
Kupiłeś subskrypcję dla nowej strony landing page
Termin wygaśnięcia: 2017-02-21″

Krok 3

Po opłaceniu strony możemy już przejść do wyboru szablonu. Tutaj Futurenet daje nam wiele różnych motywów, wystarczy kliknąć ten, który nam się podoba, zapisać, dalej przejdziemy do jego konfiguracji.

futurenet domena

Wypełniamy wszystkie w/w pola (jeśli coś zrobimy nie tak, to zawsze można to zmienić później, nawet po publikacji strony przechwytującej).

Krok 4

Pozornie najtrudniejsze – ustawienie autorespondera. W Zasadzie autoresponder jest już tutaj przygotowany do używania, wystarczy wybrać polską flagę u góry, a pojawi się polski tekst autorespondera, czy inną flagę– jeśli robimy lp obcojęzyczny. Jednakże jeśli przeczytacie sobie to, co osoby zapisujące się na LP dostaną w odpowiedziach mailowych, to dalekie jest to od ideału i dotyczy niemal wyłącznie Futurenet.

Całe tytuły, i treści tych autoresponderów możesz natomiast dowolnie zmieniać! I to jest plus:) Możesz skasować wszystko, podrasować pod siebie czy nawet przerobić LP z promocji Futurenet na taki, który będzie Ci pasował do Futureadpro.
Możliwości – do woli 🙂

futurenet autoresponder

Ważne: Futurenet automatycznie ustawia 10 wiadomości, które będą wysyłane codziennie przez 10 dni. Pamiętając jednak o tym, że co za dużo to niezdrowo – wyłącz kilka autoresponderów, myślę, że 3 maile w ciągu 10 dni to aż nadto, nie ma co spamować ludziom skrzynek codziennie.

Jeśli będą chcieli z czegoś skorzystać – na pewno napiszą, jeśli nie – nie napiszą, ale ani pierwszych ani drugich nie ma co dodatkowo „wnerwiać”. 🙂

Po ustawieniu autorespondera – najgorsze za nami.

Na koniec zostanie jeszcze uzupełnienie swoich danych kontaktowych i podgląd strony przechwytującej – zanim ją opublikujesz. Jeśli wszystko się zgadza – publikujesz (przycisk z napisem publikacja/opublikuj) i strona jest dostępna online 🙂

I już możesz używać jej do promocji i pozyskiwania kontaktów do Futurenet czy FAP– np. w innych programach reklamowych.

Tak utworzone strony możesz później dowolnie edytować (również treść autorespondera), lub usunąć gdy wygaśnie opłacony abonament, albo gdy np. z jakiegoś powodu nie będziesz już chciał ich wykorzystywać. Wszystkie znajdziesz na jednej zbiorczej liście:

futurenet lp

 

Ważne: Opisany wyżej system do tworzenia landing page w Futurenet najlepiej wykorzystać wyłącznie do promowanie portalu Futurenet czy Futureadpro.

Po testach autorespondera widzę, że są w nim obrazki Futurenet (nie da się ich usunąć), więc gdybyś chciał stworzyć tutaj swój landing do innego programu np. Adpackpro, itd, to będzie to wyglądało nieprofesjonalnie.

Wkrótce na blogu pojawi się kilka tekstów o tym jak tworzyć podobne proste strony przechwytujące do innych programów ( i za darmo ), więc warto zerkać 🙂

.

Informacja: Nie reprezentuję firmy Futurenet, zgodnie z jej regulaminem jestem Niezależnym Partnerem FutureNet. 🙂

5 komentarzy

Ta strona nie zbiera adresów e-mail.
Do dodania komentarza wystarczy podpis/ksywka i sam komentarz :)

Dodaj komentarz


1) Podanie e-maila NIE jest wymagane do dodania komentarza.

2) Jeśli chcesz przy komentarzu zostawić link do swojej strony (nie mylić z czystym reflinkiem),
pamiętaj, że opublikuję go wyłącznie wtedy, jeśli komentarz będzie wartościowy, nie spamerski
i będzie miał min 300 znaków.
:)