Jak zrobić wypłatę z FAP na Coindeal i potem na konto bankowe?

wypłata z FAPZauważyłam, że sporo osób ma pewne wyzwania jeśli chodzi o to, jak zrobić wypłatę z Futureadpro i przy tym nie stracić zbyt wiele środków na opłaty, jakie się z tym wiążą.

Od pewnego czasu w FAP nie jest dostępna opcja wypłat bezpośrednio na konto bankowe (z tego co wiem, ta opcja ma wrócić, ale trwa to już kilka miesięcy i wciąż nie jest znany termin ponownego uruchomienia usługi), więc osoby, które wypłacały swoje zyski bezpośrednio na konto stanęły przy dylematem „jak zrobić wypłatę z Futureadpro by dalej wypłacać sobie zyski na konto i jednocześnie nie dać się pożreć kosztom?”. Aktualnie w FAP jest dostępnych kilka opcji wypłat, przy czym wyraźnie widać, że firma Futurenet coraz mocniej nastawia się na to, by użytkownicy korzystali z przelewów na giełdę Coindeal, i dopiero stamtąd wypłacali sobie środki na konto bankowe.

Sprawdziłam: opcja jest wygodna, szybka i co najważniejsze: stosunkowo tania. Większość osób z Polski poza dostępnymi wcześniej wypłatami prosto na konto bankowe, realizowała również wypłaty na giełdę Bitbay, ale teraz, żeby wypłacić środki na Bitbay (wybierając opcję przez BTC), trzeba się liczyć z opłatą 20 $ za taką transakcję (opłata ta systematycznie rośnie od jakiegoś czasy, a 20 $ wynosi na dzień 28 lipca 2018)

Dla wielu osób to sporo, a do tego później – gdy wypłaca się BTC z Bitbaya na swoje konto bankowe, to znów ponosi się kolejną opłatę.

Patrząc na nacisk, jaki Futurenet kładzie na wypłaty na giełdę Coindeal, sądzę, że wkrótce wszyscy będą wybierali tą formę, albo ewentualnie płacili za wypłaty kilka razy więcej – wybierając inną opcję.
A skoro jesteśmy tutaj po to, by zarabiać, to wszystkie koszty liczymy i stawiamy na to, co taniej i szybciej.

 

Zanim wypłacimy środki na giełdę Coindeal, musimy się na niej zarejestrować (tutaj link do rejestracji) a następnie dokonać weryfikacji tożsamości. System Coindeal poprowadzi nas odpowiednimi polami do wysłania im takich dokumentów jak skan dowodu tożsamości, rachunek za prąd/gaz/wodę potwierdzający jednocześnie nasz adres zamieszkania (lub np. wyciąg z konta bankowego, na którym widać nasze imię, nazwisko i adres). Słyszałam też, że u kilku osób w procesie weryfikacji system wymagał też zrobienia sobie selfie z dowodem i wpisaną na karteczce aktualną datą, ale u mnie tego akurat nie było. Po weryfikacji, która przebiega sprawnie – od kilku godzin, do ok 1 dnia, możemy już dokonywać na Coindeal wpłat i wypłacać z Coindeal środki np. na swoje konto bankowe.

Pokażmy to po kolei.

Jak wypłacić środki z Futureadpro na Coindeal?

Zlecając wypłatę z FAP zaznacz opcję np.
„BTC na Coindeal” – opłata 2$
„LTC na Coindeal” – opłata 2$
„FTO na Coindeal” – opłata 1 $ itd. itd.

Wybierasz tą kryptowalutę, w której chcesz otrzymać środki

Na samym dole wypełnij rubryczki:

wypłata z FAP

 

Skąd wziąć swój adres BTC/ FTO/ LTC z Coindeal?

Zaloguj się na giełdę, a następnie w prawym górnym rogu znajdź „Wallets”. Kliknij i otwórz.
Na przykładzie BTC:
Znajdź przycisk „deposit” lub plusik, (wpłata na giełdę danej kryptowaluty). W środku uważnie skopiuj adres, który zobaczysz, a następnie wklej go w Futureadpro w polu „Podaj adres BTC na Coindeal.

fap coindeal

Trzy razy sprawdź czy na pewno w FAP wybrałeś opcję np. BTC na Coindeal i czy z Coindeal pobrałeś adres deposit BTC!

Niektóre osoby omyłkowo wybierają wypłatę np. FTO na Coindeal, a potem wklejają tam adres BTC z Coindeal! Nie ma możliwości wypłacenia FTO podając adres BTC i na odwrót, dlatego sprawdź to dokładnie.

A potem zleć wypłatę.
Na maila przyjdzie Ci potwierdzenie, które musisz otworzyć i kliknąć, że tak, to Ty zleciłeś wypłatę i potwierdzasz.
Od tego momentu wypłata czeka na zatwierdzenie przez Futurenet (w tygodniu jest to zwykle kilka godzin, czasem 1-2 dni, ale najczęściej kilka godzin). Od momentu potwierdzenia przez Futurenet, do otrzymania środków na Coindeal zleci kilka godzin.

 

Zaloguj się na giełdę i sprawdź czy środki dotarły.
Jeśli już tam są i chcesz je wypłacić to możesz zrobić to na kilka sposobów:

 

1.Zlecasz wypłatę (minusik na zdjęciu) swoich BTC np. na swój adres BTC w Bitbay, czy w innym kantorze, a stamtąd dalej zlecasz wypłatę na konto bankowe.

Koszt takiej wypłaty z Coindeal: 0.00080000 BTC
Czas oczekiwania na zrealizowanie wypłaty w BTC przez Coindeal: 24 godziny.

 

2.Zlecasz na Coindeal sprzedanie Twoich BTC za Euro i potem to Euro wypłacasz na konto bankowe:
Ważne: jeśli wypłaciłeś z FAP środki w BTC na Coindeal, a widzisz że BTC ma aktualnie falę wzrostów, to przemyśl, czy nie opłaci się poczekać kilka dni ze sprzedażą, aż kurs BTC wzrośnie, wtedy wzrośnie też Twój stan posiadania w Euro, więc dodatkowo zarobisz na wzroście kursu.

Jak sprzedać BTC za Euro:
Koszt sprzedaży: 0,4% przy natychmiastowej

Przejdź do zakładki „Sell”, bo chcesz sprzedać swoje BTC za Euro. Sprawdź jakie aktualnie są wystawione oferty kupna (buy orders). Ta u góry to najwyższa aktualna cena, jeśli ją klikniesz, to po takiej cenie będziesz mógł sprzedać swoje BTC natychmiastowo.

Gdy już sprzedasz BTC za Euro i pojawi się ono na Twoim portfelu Euro w Coindeal (zakładka Wallets) – zlecasz wypłatę na konto bankowe, i tutaj przy portfelu Euro klikasz minus (wypłata):

 

a) jeśli masz konto walutowe w Euro, to zleć przelew od razu na to właśnie konto ( czas realizacji: ok 3 dni)
Koszt wypłaty: 9 €

b) jeśli masz konto w PLN, to możesz również na nie od razu wypłacić Euro z Coindeal, a Twój bank przewalutuje wypłacone z Coindeal Euro na złotówki, i otrzymasz tyle, ile wyjdzie po przewalutowaniu (tu zwróć uwagę czy Twój bank ma opłacalne kursy, bo jeśli nie to może się okazać, że środków dojdzie mniej niż myślałeś, bo część kwoty pożarło przewalutowanie.
Koszt wypłaty: 9€

Łączny koszt opłat: 2$ (za wypłatę BTC z FAP na Coindeal), + opłata za sprzedanie btc na euro + 9 € za wypłatę z Coindeal na konto bankowe, co i tak wychodzi znacznie taniej niż wypłata z FAP na inny niż Coindeal’owski adres BTC (gdzie kosztuje to 20 $ na dzień 28 lipca.)

Wnioski?

Lepiej uzbierać sobie na FAP większą kwotę do wypłaty, tak, żeby koszt opłat „na trasie” nas za bardzo nie „zabolał”, czyli krótko mówiąc, wypłaty po 50 $ nie opłacają się tutaj zupełnie, lepiej „docykać” więcej i zrobić jedną większą wypłatę co jakiś czas, niż dużo małych, przy których każdorazowo trzeba będzie płacić w/w koszty.

21 komentarzy

Ta strona nie zbiera adresów e-mail.
Do dodania komentarza wystarczy podpis/ksywka i sam komentarz :)

Dodaj komentarz


1) Podanie e-maila NIE jest wymagane do dodania komentarza.

2) Jeśli chcesz przy komentarzu zostawić link do swojej strony (nie mylić z czystym reflinkiem),
pamiętaj, że opublikuję go wyłącznie wtedy, jeśli komentarz będzie wartościowy, nie spamerski
i będzie miał min 300 znaków.
:)