Na co można zebrać pieniądze w Crowdfundingu?

crowdfundingWgryzając się w temat projektów crowdfundingowych zrobiłam sobie mały przegląd tego, na co ludzie zbierają tutaj pieniądze (cele, marzenia, konkretne plany itd). I o ile w większości „crowdów” pośredniczących takim zbiórkom, najczęściej celami są duże projekty, np. opracowanie i wdrożenie wynalazków, jakieś zaawansowane gry komputerowe itd, o tyle w Crowdfunding International więcej jest takich typowo „ludzkich” potrzeb.

Ktoś zbiera na samochód, ktoś na wymarzony dom, na wycieczkę życia, własny hotel, salon  masażu, hodowlę psów, a nawet…  na spłacenie długów.

Niżej kilka różnych pomysłów na to jaki można sobie wybrać „cel” w crowdfundingu i na co można tutaj zbierać pieniądze. Oczywiście punkt numer 1: kierowanie się marzeniami i/lub realnymi potrzebami.

Wymarzony dom (klasyka gatunku):

Crowdfunding wymarzony dom

 

Hotel w górach – ze SPA i rehabilitacją (wyższe loty):
crowdfunding hotel w górach

 

Jeep Grand Cherokee SRT (kryzys wieku średniego? 😉 :
Crowdfunding auto

 

Podróż dookoła świata (pewnie wszyscy chcemy):

crowdfunding podróże

 

Na platformie Crowdfunding International można też znaleźć mnóstwo innych pomysłów „na co” (przykłady polskie, ale oczywiście to jest strona międzynarodowa, więc można tu zakładać projekty w wielu językach):

crowdfunding projekty

 

I na koniec tego przeglądu:
Wytyczne tworzenia projektów w CFI : https://www.crowdfundinginternational.eu/images/Project_Guide_EN.pdf – wersja firmowa.

W skrócie: Jeśli również zamierzałbyś utworzyć tu swój projekt, musisz zadbać o to, żeby był jasno opisany, z wyraźnie określonym celem końcowym). Należy opisać w jaki sposób zamierza się wykorzystać pozyskane na niego dotacje, a sama ustawiona przez twórcę projektu kwota docelowa, jaką chce się osiągnąć, musi być zbliżona do realnej (np Cel: wydanie książki i kwota: 2 000 000 € na pewno zostaną przez firmę odrzucone). Kwota nie może być przesadzona.

Więcej o programie Crowdfunding International i jego możliwościach przeczytasz tutaj, lub jeśli masz pytania dot. utworzenia to „swojej zbiórki” – napisz. Kontakt

.

3 comments

Dodaj komentarz