Recyclix – dlaczego straciłeś połowę swoich śmieci?

recyclix fireNie wiem, czy najpierw zauważyłeś, że ze stanu ilościowego Twoich śmieci w recyclixie zniknęło nawet ponad 50% kg śmieci, czy też zanim to zauważyłeś to jednak przeczytałeś oficjalne informacje od Recyclixa, które pojawiają się zaraz po zalogowaniu się na swoje konto, ale tak czy inaczej, niżej znajdziesz wyjaśnienie dlaczego wczoraj, 27 lutego straciłeś  połowę swoich śmieci.

Na stratę wpływ ma (wg informacji od firmy) tymczasowy spadek zdolności produkcyjnej związany z pożarem, który 14 lutego strawił śmieci składowane przez Recyclix w magazynie niedaleko Zielonej Góry, miejscowość Brożek.

O pożarze pisano w mediach:

http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/zary/a/pozar-wysypiska-w-brozku-w-sobote-wielkie-natarcie-strazakow-na-plonaca-halde,11800476/
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-02-15/gigantyczny-pozar-w-lubuskiem/
http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/zary/g/ogromny-pozar-wysypiska-smieci-w-brozku,11793650,22704166/
http://kontakt24.tvn24.pl/walczymy-trudna-akcja-strazakow-plastik-wciaz-plonie,224029.html

Wg przekazanych przez firmę informacji:

Recyclix to firma produkcyjna, która jest silnie uzależniona od pojemności surowca, mianowicie odpadów do recyklingu i dalszej produkcji pelet. Pożar, który powstał na składowiskach Brożku nie tylko wpłynął na obiekcie i linię urządzeń, ale najdalszy zniszczył znaczną ilość odpadów przeznaczonych do recyklingu.

Na szczęście, zakład i magazyn były ubezpieczone i ubezpieczyciel ocenia teraz straty.  Po wstępnych oszacowaniu straty podstawowy, stwierdzono, że pojemność odpadów znacząco zmalała. Ze względu na to oraz na uszkodzenia sprzętu. Recyclix jest zmuszony użyć wszystkich swoich zasobów w celu ratowania sytuacji bez zatrzymywania dalszej produkcję.

Obecna sytuacja doprowadziła do pewnych trudności w utrzymaniu równowagi pomiędzy wielkością odpadowego w recyklingu i rzeczywistej pojemności odpadów.
Plan naprawczy zakłada przywrócenie poprzedniej ilości Twoich odpadów jak tylko Recyclixa wróci na tor. Oczekuje się, że odzyska dawną równowagę, do czerwca 2017 r (tu kwestia ubezpieczyciela itd)

 

Wszyscy użytkownicy, którzy mieli w Recyclix zdeponowane środki przed pożarem w dniu 14 lutego 2017 roku, zostaną podzieleni na następujące kategorie:

1) Użytkownicy, którzy są w rachunku zysków i mają mniej niż 33,3% udziału w przychodach
2) Użytkownicy z 33,3% udziału w przychodach i zysku
3) Użytkownicy mający mniej niż 33,3% udziału w przychodach w zysku lub nie były dotychczas

Każdej grupie będzie przypisany pewien% spadku kwotowego odpadów w celu zrównoważenia aktualnego potencjału odpadów. To znaczy, że zobaczysz na koncie, że pewną ilość odpadów Ci „odjęto” i o tyle pomniejszył się Twój stan posiadania.

Biorąc pod uwagę tę sytuację, Recyclix może zmienić swoje dotychczasowe założenia związane z osiągnięciem przez firmę celu, po który zostanie zamknięta rejestracja dla nowych użytkowników. Firma przedłuży termin na nowe rejestracje i opcję zakupu odpadów przez nowych członków.

Informacje dodatkowe (daty i pozostałe) zostaną przez firmę podane  i ogłoszone w czerwcu 2017 po zakończeniu okresu rekonwalescencji.

Firma przeprasza za zaistniałe okoliczności i prosi o cierpliwość (siła wyższa)

 

 

Ode mnie:
Opcje są dwie:

1.Firma mówi prawdę, i wtedy rzeczywiście, jeśli spłonęły im śmieci i maszyny, to trudno się dziwić temu, że z pustego i Salomon nie naleje. Nie ma śmieci, nie ma czego przetwarzać, a pompowanie zysków z balona, który nie istnieje, byłoby biznesowym zabójstwem.

2.Firma nie mówi prawdy i obcięła nam śmieci w innym celu. Nie miałam dotąd żadnej informacji o tym, żeby Recyclix cokolwiek składował pod Zielona Górą, ani żeby miał tutaj jakieś swoje urządzenia i maszyny, więc nie wiem czy to faktycznie ich śmieci spłonęły, czy nie. Mieszkam w okolicy Zielonej Góry, więc gdyby gdzieś wcześniej była informacja o tym, że coś tu mają, to pewnie już dawno byłabym w tym miejscu z aparatem. Zastanawia mnie też fakt, że nie podano dokładnej ilości strat śmieci (w tonach), oraz strat maszyn. Wtedy można by rzeczywiście podzielić to na użytkowników i wiedzieć, czy ucięto odpowiednią ilość śmieci z ich kont czy nie. Tak czy inaczej jest to wyłącznie moje gdybanie.

W jednej i drugiej opcji zostaje nam tylko czekać na czerwiec, i sprawdzać czy pozostałe na naszych kontach śmieci pracują jak powinny.

.

Aktualizacja 07.03.2017 : informacja z oficjalnej strony recyclix, wklejam zrzut ekranu:

 

Aktualizacja 03.05.2017 : od rana 3 maja strona Recyclix nie chodzi i nie można się na nią zalogować.

Aktualizacja 04.05.2017: Na oficjalnej stronie Recykliksa na Facebooku (tutaj: https://www.facebook.com/recyclix/photos/a.1095605293786967.1073741829.1090463990967764/1692368624110628/?type=3 ) pojawiła się informacja, że strona recyclix.com nie będzie już dostępna, i że od teraz możemy się logować na swoje konta na stronie https://ecorevolution.com/pl/signin/  ( domena: https://ecorevolution.com/ ). Poza w/w nic się nie zmieniło, czyli wypłaty nadal nie idą, weryfikacje nadal trwają..

64 comments

 • Ja tam mam fart, bo co prawda się zarejestrowałem ale jeszcze nie wrzuciłem kasy Sytuacja kopiuj wklej jak z MX ledwie wszedłem i „bum” tylko w MX wykupilem jednego Adpacka za 50$ i miałem głupie pomysły na szczęście nie zdolalem zrealizować i wkoncu się opamietalem.

  • Fart na początku działań to Bardzo Dobra Rzecz 🙂

  • Moniko, tylko oni nie wypłacają kasy od początku lutego … najpierw robili sprawdzanie dokumentów na rózne sposoby – dla mnie nieco dziwne, bo skoro wpłacam ze swego prywatnego konta bankowego TO PO CO WERYFIKACJA DODATKOWA i to jaka – zrób sobie selfie z dowodem lub prawkiem, by był adres i zdjęcie… jakby wiedzieli czy ja to ja … bo latka lecą :)))
   a jeszcze na dzień dzisiejszy ta połowa dotąd pracująca już też nie pracuje a ja nadal dostaję „radosnej treści” e-maile z informacją, że właśnie zakonczył sie cykl i powinnam zdecydować co dalej … a jak chcę podjąc decyzje o dalszym recyclingu – to nie ma takiej mozliwości … dlatego coraz bardziej się niepokoję i zobaczymy co dalej

 • Do mnie bardziej przemawia opcja 2. Chyba będę się ewakuować. Lepiej stracić trochę niż wszystko, ale to oczywiście decyzja każdego indywidualna.

 • No nie wiem ale widzialem zdjecia z pożaru i na budynku było napisane recyclix.

 • W sumie ja nie wiem czy firma musiała w tym przypadku chwalić się ze korzysta z tego składowiska. Wiadomo że samo wysypisko nie było ich a jedynie z niego korzystali. Podobnie jak sytuacja ma się z fabrykami. Też fabryki są na Łotwie a korzystają z usług innych zakładów.

 • Janek Wyszomirski

  Oto odpowiedź na Wasze wątpliwości:
  http://forsal.pl/artykuly/1024718,cuchnacy-parabiznes-pod-lupa-nadzoru.html

  Cytat z tego artykułu:
  „– Właścicielem wysypiska jest Deko-Proces sp. z o.o. – informuje nas Zbigniew Fąfera, prokurator Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Podmiot ten, przynajmniej formalnie, nie jest w żaden sposób powiązany z Recycliksem.

  Wniosek? Recyclix to ściema 🙁

  • To, co zostało napisane w tym artykule rzeczywiście nie wygląda ciekawie…

   Natomiast co do Twojego wniosku – to Recykliks działa grubo ponad rok i przez ten czas solidnie wypłacał użytkownikom należne im pieniądze, więc nie spieszyłabym się z takimi osądami.
   Jakkolwiek tak jak zauważyłeś – jeśli informacje z w/w strony są prawdziwe, to bynajmniej nie ma powodów do zadowolenia.
   Czas pokaże jak to wszystko się rozwinie.

  • Artykuł przytoczony przez kolegę Jana uważam za bardzo kiepski pod względem dziennikarskim. Myślę, że ma na celu wzbudzenie sensacji. Na jego podstawie nie podejmuję się podjęcia żadnych ruchów. To, że KNF „interesuje się” Recyclix niczego nie oznacza. Po to ta instytucja jest.

   Recyclix zablokował mi 50% środków, ale pragnę zwrócić uwagę na to, że dalej wypłaca środki z pracującej drugiej połówki. Są pewne opóźnienia, ale pieniądze dochodzą. Nikt o tym nie wspomina.

   Wszedłem w ten program świadomy, że to „amber gold” (piramida) i że nie będzie wieczny. W żaden sposób mi to jednak nie przeszkadzało.

   • To jeden artykuł, który żywcem przekopiowały inne strony…

    P.S Ja z kolei owszem, wiem, że programy i firmy nie są wieczne, natomiast Recyclix w żaden sposób nie był dla mnie żadną piramidą w znaczeniu amber gold czy innych takich.
    Miał firmę, śmieci, kontrakty, pokazywał się na branżowych targach, znajomi jeździli do ich biur, sprawdzali, dopytywali – i przede wszystkim Recyclix absolutnie NIE obiecywał zysków z gwarancją, co zwykle robią piramidy. Od początku było wiadomo, że jeśli oni będą się rozwijać i zarabiać to my też, a jak nie, to nie.

    • W takim razie, napisz proszę co Ty zrobiłaś/zrobisz? Sprzedajesz i wypłacasz czy czekasz na rozwój wypadków działając jeszcze?

     Nie traktuj proszę tego pytania jako poradę co My (Twoi czytelnicy) mamy zrobić tylko interesuje mnie co Ty zrobiłaś?
     Ja nie wypłaciłem pieniędzy i to nie dlatego, abym uważał ich za realną firmę. Po prostu na podstawie obserwacji tego co się dzieje i tego, że firma „działa” uznałem, że jeszcze to nie jej czas, ale każdy musi samodzielnie podjąć swoją decyzję…

     Cieszy fakt, że ludzie zaczynają pisać, że surowiec zaczyna wracać na konta. U mnie jeszcze nic nie wróciło.

   • Właśnie, że nie wypłaca, bo ja czekam już od 07 marca.

 • Ciężki temat z tym Recyclix. Ten program był dla mnie najpewniejszy ze wszystkich i nagle dupa. Płacili naprawdę długo więc czy to rzeczywiście jest piramida…ciężki temat. Może te niskie naliczenia tą piramidką przytrzymały

 • Dokładnie, ta firma była wzorem jeśli chodzi o regulowanie swoich płatności wobec użytkowników, bezpieczeństwo strony, brak wielkich problemów z hakerami itd. Co nie zmienia faktu, że teraz wiszą nad nią czarne chmury a zły PR (być może słuszny, być może nie) – jaki się przez temat Recylixa przetacza może go pogrążyć.

 • Należy również nadmienić że nie wszystko w artykule o recyclixie jest prawdą a choćby nawet to, że obiecywali wzrost 500% w ciągu roku. Przyznam szczerze, że jest to dzień próby dla recyclixa ponieważ narazie z pieniędzy włożonych, zostało mi zwrócone 80% (ok 6000 zł) kapitału.

  Patrząc z punktu widzenia na kroki podejmowane przez recyclix oraz na to jak się rozszerzyli wydaje się firmą solidną. W mojej opinii musieli zamrozić środki ponieważ na 100% gdyby tych środków nie zabezpieczyli upadli by, bo wiadomo że każdy próbuje wyciągnąć pieniądze jak jest topnięcie w firmie (człowiek raczej posługuje się emocjami niż rozumem). Z drugiej strony przyznam się szczerze że czekam już 7 dzień na weryfikację swoich dokumentów. W moim przypadku nie pozostaje nic innego jak tylko czekać ponieważ nie mogę pieniędzy na koncie wypłacić gdyż nie mam zweryfikowanych dokumentów. I jeszcze jedno : Według mnie taki nieciekawy artykuł szkodzi nie tylko wizerunkowi recyclixowi ale również wszystkim inwestorom w tym również nam – szkoda. Bądźmy dobrej myśli

 • A czy Wy też macie sytuacje w której Recyclix już drugi raz prosi o weryfikacje przed wypłatą? Tym razem chcą dokument poświadczający zgodność adresu i tożsamości. Widać że chyba chcą sobie kupić czas na zamknięcie swoich niecnych interesów 😉

 • Tomasz Niezgódka

  Recyclix oddał na moje konto 80 kg. śmieci. Może dobry zwiastun powrotu na ścieżkę zysku

 • Bartłomiej Łysek

  Jestem miło zaskoczony poczynaniami firmy, 8.03 na moim koncie pojawiła się część zawieszonych śmieci… Więc tylko pozostaje czekać do czerwca aż uwolnią całą zawieszoną sumę…

 • Recyclix wróci na dobre tory. Wierzę w to ! 🙂 Niepotrzebnie rozdmuchano to do mediów, które podkoloryzowały temat.
  Zobaczycie, że każdy z nas do czerwca będzie miał 100 % swoich udziałów 🙂 A coś czuję, że będzie to nawet wcześniej. Każda firma miewa ciężkie okresy, jednak po takich zawahaniach, po skutecznej obronie następuje gwałtowny wzrost 🙂

 • Trzeba spokojnie czekać na rozwoj, nie sugerować się niekorzystnymi artykułami.Skontaktować sie z supportem i dopytac co i jak. Jesli uznamy że coś jest nie tak to wycofujemy środki ,póki jest taka możliwość.Działam w kilku podobnych programach i recyclix jak i questra sa w czołówce rankingów i wiarygodności.

 • Ja jestem w miarę spokojny. nawet mojemu bratu też zwrócono część zamrożonych aktywów. Mnie nie, ale może robią to etapami. Jedna to co mnie najbardziej denerwuje to wymyślanie jakiś kolejnych weryfikacji osobowej. Tym razem poszło o adres i niestety trwa to już dobre 10 dni i nic.
  Aleksandra, wiem że Ty też przez to przechodziłaś. Czy ostatecznie otrzymałaś wypłatę?

 • Są informacje, ale bardzo niepokojące… Wymiotło wszystkich pracowników z firmy i ma przyjść zupełnie nowa ekipa – WTF ?! https://recyclix.com/pl/news/recyclix-q-a-session/

  Masakra, zwijają się i przyjdzie ktoś inny za nich?!

  • Hm, komunikacja z firmą jest jak na razie na poziomie zero…
   Co niektórym szczęściarzom udaje się dodzwonić do supportu, ale ten raczej zbywa niż udziela konkretnych informacji, więc niestety nie mogę się wypowiedzieć o tych „nowinkach” nic ponad to, co firma sama napisała.

 • a czy wy tez nie macie mozliwosci przejscia na kolejny etap recyklingu?
  Pozmieniali ustawienia z automatycznego „zawracania” w systemie,teraz mamy to robic recznie na kazdym etapie ale to reczne zwalnianie na kolejny etap nie dziala…

  • Zgadza się, u wszystkich jest to samo – nie można zrestartować śmieci do dalszego mielenia, można je jedynie sprzedać za 25% wartości, ale nie wiem w sumie po co, bo i tak z moich informacji wynika, że na razie nie dochodzą do ludzi wypłaty, więc ta kwota jeśli się sprzeda to tylko „leży w systemie”.

 • Pani Olu, to ja podam jeszcze informacje jaką dostałam mailem od firmy po zapytaniu cz prawda jest zamknięcie firmy, strony internetowej. Dostałam taka odpowoedz:
  Temat: Odp:⁨ Pytanie o zamknięcie⁩

  Witam,

  Nowości, które zostały ogłoszone podczas Expo w Bazylei, dotyczą głównie zmiany naszego systemu. Oficjalna informacja została zawarta na naszej stronie : https://recyclix.com/news/recyclix-rocks-basel-and-reveals-future-strategy

  Na dzień dzisiejszy jesteśmy w połowie drogi osiągniętego celu (osiągnięcia 14 mln EUR). Według prognoz nasz cel zostanie osiągnięty w październiku 2017 roku.

  Potwierdzamy, że będziemy zamykać nasz obecny system dla nowych rejestracji i zakupu odpadów.
  Od daty zamknięcia systemu wszyscy istniejący członkowie będą nadal zarabiać i otrzymywać wypłaty za już posiadane pakiety odpadów przez okres kolejnych 10 cykli (mniej więcej do października 2018 roku).
  To znaczy, że każdy kto aktualnie bierze udział w programie otrzyma zwrot z inwestycji z marżą zysku.

  Po tym okresie przejściowym –  10 cykli, całkowicie przeniesiemy się do nowego systemu. Recyclix całkowicie skupi się na naszej podstawowej działalności- zarządzaniem odpadami. Ci, którzy będą chcieli nadal uczestniczyć w naszym systemie będą mogli to zrobić poprzez inwestycje Funduszu na Malcie, które zostaną poparte gwarancjami bankowymi w celu ochrony zainwestowanych środków. Uruchomienie tej nowej platformy planowane jest na początku 2017 roku.
  Szczegółowe informacje zostaną opublikowane wkrótce.

  Aby uzyskać więcej odpowiedzi na najczęściej zadawane przez użytkowników pytania, prosimy odwiedzić naszą stronę często zadawanych pytań: https://recyclix.com/faq/ .

  Rozumiem, że w październiku 2018 roku nastąpi zamknięcie firmy w Polsce?

 • Witam wszystkich.
  Od jakiegos czasu nie mogę kontynuować recyklingu i mam możliwość tylko sprzedanie materiału za 25% wartości. też tak macie? Jakieś pomysły co to ma znaczyć? Nie sprzedaję bo nie chcę być stratny, udostępnią kolejne możliwości recyklingu?

 • A mnie zastanawia jedna rzecz. Recyclix nie jest firmą polską , więc dla czego wkręcono nam że z powodu pożaru w Brożku zabierają nam połowę śmieci. Czyżby inwestycje Polaków zamknięte były tylko w obrębie polskiej części zysków z przetwórstwa śmieci ? – nie wydaje mi się, żeby tak było. Druga sprawa to czy aby na pewno to składowisko , które się zjarało należało do firmy Recyclix ??? – moja opinia bazuje jedynie na wypowiedziach znalezionych w internecie. Jak wiadomo są one bardziej lub mniej rzetelne ale w sieci można znaleźć sporo informacji od dociekliwych osób, które sprawdziły i udokumentowały fakt mówiący o tym że magazyn który spłonął NIE należał do Recyclixa a ta nieszczęsna firma nie miała w tamtym rejonie żadnych oficjalnych inwestycji. Nie będę wstawiał linków bo sytuacja jest rozwojowa a to o czym pisze każdy może sobie sam wygooglować. Wg mnie kryzys „śmieciarzy” ma głębsze podłoże i trwa o wiele dłużej niż nam się wydaje. Aktualnie od 2-3 miesięcy firma kombinuje na wszelkie możliwe sposoby jak tu NIE WYPŁACAĆ ludziom należnej kasy. Przesyłanie dokumentów tożsamości jest totalną ściemą mająca na celu opóźnienie możliwości reakcji swoich klientów. Jestem tego dobrym przykładem. Pierwszy raz zażądali uwierzytelniania dokumentów 3 miesiące temu , kiedy chciałem wypłacić kasę na konto w BTC. Proces uwierzytelniania trwał miesiąc. Kiedy się zakończył to kasy i tak nie przelali. Postanowiłem spróbować wypłacić zyski na zwykłe konto bankowe (to samo z którego dokonywałem inwestycji) i nagle okazało się, że żądają PONOWNEGO uwierzytelniania dokumentów. Ściema jak nic. Wysłałem im kolejny raz to samo zdjęcie i zobaczymy co c tego wyniknie ale wątpię, żeby było toś pozytywnego dla mnie. Jestem głupi – wtopiłem tysiąc a zarobiłem dotychczas około 50 zł. (to 50 oficjalnie wpłynęło na moje konto) . To był mój pierwszy i ostatni taki program inwestycyjny. Zasugerowałem się dokładnie tym blogiem ale nie mam oczywiście do nikogo pretensji bo każdy normalny powinien sobie zdawać sprawę z występującego ryzyka. Dziwi mnie też fakt, że zniknęły portale FB traktujące o działalności Recyclixa no ale to w sumie logiczne. Początkowo R-x wydawał się być stabilną firmą ale jak widać coś nie wyszło.

  • „Czyżby inwestycje Polaków zamknięte były tylko w obrębie polskiej części zysków z przetwórstwa śmieci ? – nie wydaje mi się, żeby tak było.”
   – to jest bardzo dobre pytanie. Również się nad tym zastanawiałam, ale niestety mimo nawet wysłanego do firmy zapytania ( bo przecież nawet jeśli śmieci faktycznie spłonęłyby w tym Brożku to nie był to wg tego, co wcześniej pisała firma – jedyny magazyn ich śmieci…) – nikt na maila nie odpowiedział. Z firmą nie ma kontaktu, a jeśli komuś uda się dodzwonić, to z tego co słyszałam ludzie są po prostu spławiani i uspokajani, w stylu „pracujemy nad tym, żeby było dobrze..”

 • od kilku tygodni dokumenty wyslane do weryfikacji i nic .. komunikat dokument jest sprawdzany caly czas.
  nie rozumiem tego ale czekam cierpliwie na przelew 😉

 • Straciłem tylko jakieś 35 euro więc się cieszę. Strona nie działa, a jak działała to ciągle weryfikowano dokumenty.
  Na takie sytuacje powinno mieć się plan B lub jakieś zabezpieczenie.
  Nawet jeśli firma korzystała z zewnętrznego składowiska, to nie powinni poprzestać tylko na tym jednym składowisku.
  Nie łudzę się, że odzyskam kasę, ale jeśli będzie pozew zbiorowy inwestorów to chętnie dołączę. Na zniknięciu firmy się nie skończy jak KNF już wziął sprawę w swoje ręce.

  • Tomasz przeczytaj końcówkę artykułu wyżej – aktualizacja z 4 maja 2017 – jest tam podany adres nowej strony na której można się zalogować do recyclixa – firma starą stronę wyłączyła, a nowa jest podana wyżej.

   • Może i dostęp jest, ale wypłat nie ma. A co ma nowa domena do tej firmy?
    Pod starą domeną nie mogli działać dalej?
    Na starej domenie są informacje, ale po angielsku, które nie wnoszą nic nowego.

    • Tomasz przekazałam Ci takie informacje, jakie znalazłam na fanpage Recyklixa na Facebooku i tyle. Poza tym wiem dokładnie tyle samo co i Ty.
     A na te pytania które zadałeś to już jest w stanie odpowiedzieć Ci tylko firma.

 • no i co strona w tym zakichanym recyklixie niedziala , informacja o zmianie systemu…. czy istnieje w tym jakies ziarnko prawdy czy to tylko jakis pic na wode ???zlecilem wyplate na 811 € w BTC ponad dwa tyg temu i nic cisza propouje zbiorke wszystkich inwestorow co stracili duze sumy i ruszyc tam ale z kijami od bejzbola i spuscic im porzadny ale wpi…..ol za te kombinacje chinskie i zwodzenie ludzi

  • Przeczytaj końcówkę artykułu wyżej – aktualizacja z 4 maja 2017
   – jest tam podany adres nowej strony na której można się zalogować do recyclixa, firma starą stronę wyłączyła, a nowa jest podana wyżej.

   Niestety poza zmianą strony nic więcej się nie zmieniło, czyli wypłaty nadal wiszą, weryfikacje również – a z firmą nie ma kontaktu (to znaczy nie odpowiadają na maile do supportu, telefonu też nikt nie odbiera).
   Co do przemocy cielesnej – to nie polecam uciekać się do takich form wyrażania złości, zwłaszcza, że Recyklix (niestety) nie gwarantował nikomu że zyski będą zawsze i że to jest pewna inwestycja na 100%..

   Poza tym z tego co wiem to sprawą zajmuje się policja i KNF, wiec poczekajmy jak to się rozwinie – a na Facebooku na pewno znajdziesz grupy osób, które są niezadowolone (i nie dziwię im się) i planują razem jakieś działania prawne, poszukaj.

   • witam dzieki za odpowiedz , przepraszam za zbulwersowanie ale ponioslo mnie na sama mysl o tak duzej stracie i ze moglem lepiej w banku zainwestowac… ja akurat zlecilem ze chce wyplacic choc troche z tej sumy no i zarejestrowalo ta wyplate ale nic sie z tym niedzialo , prubuje odnalesc ta nowa strone ale jej nieznajduje , wchodze na linki ktre tu sa podane wysakuje strona o slowie forpsi to jest to moze ?

 • Przemysław

  Witam, mam pytanie czy wam też sprzedało wszystkie śmieci, oraz czy w opcjach wypłaty został tylko przelew?

 • witam czerwiec juz dawno a tu nic sie niedzieje czy ktos cos wie ?

Dodaj komentarz