Rockwall on Tour – relacja z Poznania i Wrocławia

rockwallMarzec dla założycieli i użytkowników Rockwall jest gorący:) Myślę, że sporo osób czekało na zapowiadane wcześniej tournee po polskich miastach, w czasie którego gośćmi specjalnymi będą Rafał Krakowiak i Wiktor Zajączkowski. No i padło na marzec.

Kilka miejskich prezentacji już za nami, i będą kolejne, więc warto skorzystać z okazji, zwłaszcza, że współzałożyciele Rockwall nie unikają trudnych pytań, a część pod tytułem „pytania i odpowiedzi” jest dosłownie takich pełna. Nie wiem czy będę w stanie przytoczyć wszystkie zadane im pytania, wraz z odpowiedziami, bo chociaż byłam na Rockwall on Tour i w Poznaniu, i we Wrocławiu, to ilość informacji była tak duża, że nie da się całości zacytować.

Niżej krótka relacja z Poznania i Wrocławia, część pytań i odpowiedzi, a resztę… cóż.. wybierzcie się na kolejne spotkania miejskie, zapytajcie, i wrzućcie w komentarzu dla uzupełnienia:)
Może dzięki temu uzbiera nam się fajna, kompletna lista.

rockwall

Rockwall Poznań

Na start: ciekawa prezentacja blockchain – kryptowaluty i jak to wszystko ugryźć, prowadzona przez Rafała Prokockiego i Tomka Pawlika (nie tylko dla laików – masa ciekawych informacji i wskazówek co do działania na rynku kryptowalut).

rockwall

Następnie ok 2-godzinny blok ze współzałożycielami Rockwall Investments. W czasie drugiej części omawiane były możliwości zarabiania w firmie czyli mining, integra, tarcze, planowane nowości, oraz produkty, które są w fazie testowej i które w najbliższych miesiącach również będą przez Rockwall wdrażane.

Na sali było sporo osób głuchoniemych (była również osoba do transkrypcji) , dlatego też padło tu wiele pytań, które były ważne właśnie dla tej grupy.

Z ciekawszych:

 

Jak można zarabiać w Rockwall i wypłacać zyski, by nie stracić renty?
Tu odpowiedź była rozbudowana (dla mnie czarna magia), ale co ważne: osoby, które mają takie typowo prawne pytania, mogą napisać do suportu firmy i odpowiedź pomogą przygotować prawnicy.

 

Czy jeśli ktoś ma poleconego, który jest niepełnosprawny, lub np. starszy i nie potrafi obsługiwać komputera, to czy jego sponsor może za niego prowadzić konto tej osoby?
W takich szczególnych sytuacjach należy skontaktować się z suportem, wysłać dokumenty, które udowodnią, że tak naprawdę jest i wtedy firma w panelu oznaczy konto sponsora i poleconego tak, by nie było z tym problemu i by algorytm czuwający na banowanie multikont logujących się m.in. z tego samego IP nie zbanował obu tych osób. Taka opcja jest możliwa wyłącznie w szczególnych przypadkach i każdorazowo ustalana indywidualnie z firmą, i nie ma tu szansy na to, że np. osoba młoda, zdrowa, sprawa, przekazuje swoje konto sponsorowi, który je dla niej obsługuje „bo ten pierwszy nie ma czasu”.:)

 

Jak rozliczać podatki z zysków wypłacanych z Rockwall Investments?
Każda osoba, która ma problem z rozliczeniem podatków, może się zgłosić do firmy (support) i otrzyma kontakt do współpracującej kancelarii prawnej, a w niej otrzyma 10% zniżki na rozliczenie podatków właśnie w tej kancelarii.
Uwaga: jest to opcja wyłącznie dla osób, które działają i zarabiają w Rockwall.

 

Czy można dziedziczyć konto w Rockwall Investments i jak wygląda procedura?
Tak, można. Każdy przypadek jest tutaj rozpatrywany indywidualnie, więc osoba, która jest spadkobiercą zmarłego posiadającego konto w firmie, musi zgłosić się do suportu, przedstawić dokumenty potwierdzające zgon, + spadkowe np. testament, i wtedy Rockwall będzie rozważał czy po prostu przekaże dane dostępowe do konta spadkobiercy i będzie on mógł dalej działać na tym koncie, czy też wypłaci mu znajdujące się wewnątrz środki (zależnie od woli i rozmowy). Wszystko jest tutaj kwestią do uzgodnienia.
Firma działa w pełni legalnie i zgodnie z prawem, dlatego też musi się stosować do prawa, również spadkowego.

Rockwall Wrocław

Część z prezentacją Rockwall Investments poprzedził blok kryptowaluty/blockchain, również prowadzony przez Rafała Prokockiego i Tomka Pawlika (tak, jak w Poznaniu), ale z tego bloku relacji nie zdam, ponieważ w tym czasie byłam u chirurga, który łatał mi kolano, po porannym poślizgnięciu się na dworcu PKP we Wrocławiu. Dotarłam dopiero na drugą część, już firmową:) Cóż, życie.

rockwall wrocław

 

Zapamiętane pytania i odpowiedzi:

W Rockwall są obecnie przymusowe rezakupy w wysokości 40%, czy jest szansa, że zostaną one obniżone?
Tak, w zależności od sytuacji na rynkach ten procent będzie się zmniejszał, by docelowo na wypłaty było więcej niż obecne 55%, ale współzałożyciele nie powiedzą dokładnie kiedy i o ile, bo zależy to od rynku.

Przymusowe rezakupy pozwalają firmie na większą płynność, a co za tym idzie większy rozwój i wdrażanie dla użytkowników nowych rzeczy i produktów, dlatego na razie procent ten jest jaki jest, ale w planach oczywiście jest jego zmniejszanie. Na starcie firmy procent ten był jeszcze wyższy, i już go obniżano, więc tak będzie i w przyszłości.

rockwall

Dlaczego wypłaty dochodzą czasem z opóźnieniem?
Ze względu na bezpieczeństwo wypłat, są one dokonywane ręcznie, nie ma tu żadnego automatu i nie będzie (wielu z nas wie, jak się kończyły automatyczne wypłaty w innych firmach i Rockwall nie zamierza tego błędu powielać). A ponieważ są robione ręcznie, to czysto fizycznie właściciele nie zawsze zdążą, zwłaszcza gdy są w trasie np. na wydarzeniach takich jak Rockwall on Tour, a w marcu było takich spotkań kilka, bo nie tylko Poznań i Wrocław, ale i Opole, a kolejne są w planie), więc mają możliwość zrobienia wypłat dopiero wtedy jak są przy komputerze, więc w takich przypadkach proszą o cierpliwość. Wypłaty są robione, nie ma tu innego podtekstu, po prostu kwestia ich ręcznego wykonania.

 

Czy w sytuacjach losowych (wypadek, inna uzasadniona pilna potrzeba wypłacenia środków ), jest możliwość szybszego wyjęcia pieniędzy z firmy, zanim wypracują one zyski?
Tak, ale dotyczy to wyłącznie uzasadnionych przypadków. Jeśli ktoś kupił w Rockwall np. integrę za większą kwotę, a następnego dnia miał poważny wypadek komunikacyjny i te środki były bardzo potrzebne (to przykład z autopsji, bo miał miejsce w firmie), to firma zwróci danej osobie te pieniądze.

Ogólna zasada: od zakupu danego produktu w Rockwall, użytkownik ma 14 dni na to żeby odzyskać pieniądze od firmy, należy się wtedy zgłosić do firmowego suportu i wyjaśnić co się stało itd. Po 14 dniach, kiedy firma poniosła już konkretne koszty (np. zakup sprzętu, opłaty, prowizje, wdrożenie usług itd.), również istnieje możliwość odzyskania środków wcześniej ale już nie w całości, ze względu na poniesione przez firmę koszty, więc tutaj jest to kwestia indywidualna.

rockwall investments

Czy firma planuje wprowadzanie jeszcze innych zmian w planie marketingowym? (prowizje, struktury).
Na ten moment nie (poza planem nagród rzeczowych) , ale takie zmiany nie są wykluczone. Wszystko zależy od sytuacji na rynku, możliwości itd. Na pewno jeśli jakieś zmiany będą wprowadzane, to firma je dokładnie wytłumaczy, uzasadni i te zmiany będą konsultowane z użytkownikami. I nie będą wprowadzone z dnia na dzień – Rockwall ogólnie wdraża większość rzeczy bardzo długo, bo wymaga to dopasowania zmian np. do istniejącego lub zmieniającego się prawa, a że firma działa legalnie i nie zamierza tego zmieniać, to też jeśli np. prawo się zmieni, to też będą musieli się do tego dostosować.

 

Jeśli byliście w Poznaniu lub we Wrocławiu, i zapamiętaliście więcej pytań – uzupełnijcie proszę w komentarzach:)

Moje wrażenia:
parafkaBardzo dobrze przygotowane, dużo konkretów, omówień, szczegółów
parafkaPlus za to, że admini nie unikają pytań i na wszystkie odpowiadają
parafkaPlus za podkreślanie zgodności z prawem i możliwość uzyskania zniżki na rozliczenie podatków przy skorzystaniu z kancelarii, z którą firma współpracuje
parafkaKawa i ciastka w przerwach też były dobre:)
parafkaAaaa! Dam Wam info ściśle tajne przez poufne, tylko dla osób, które dobrnęły do końca tego tekstu i być może będą chciały się wybrać na inną miejską część Rockwall on Tour: za zadawanie pytań na prezentacji są nagrody w postaci przeróżnych gadżetów firmowych. Zgarnęłam m.in długopisy, kubki do kawy, power banki, smyczki, zaczepki, błyszczyk, notesy, i inne rzeczy. Tak, że tego… kto pyta, ten ma:)

Więcej informacji o Rockwall Investments znajdziesz na tym blogu TUTAJ.
Jeśli projekt Cię ciekawi, to link do rejestracji w firmie znajdziesz: TUTAJ.
Lub wykorzystując nasz teamowy rotator poleconych.

A w razie dodatkowych pytań: zostaw komentarz, lub napisz do mnie:)

 

5 komentarzy

Dodaj komentarz