Wizyta w serwerowni Independent Enterprise

serwerownia Independent EnterpriseByłam i ja 🙂

8 sierpnia, poza wizytą w biurze Independent Enterprise, gdzie razem z Sebastianem Matwiejko rozmawialiśmy z właścicielami firmy na różne tematy związane z ich ofertą na moc obliczeniową, byliśmy również w jednej z trzech lokalizacji, w których firma posiada swoje koparki.

Chcieliśmy na własne oczy zobaczyć ten sprzęt, działające urządzenia i mining boxy – opracowane przez IE we współpracy z firmą Serwer Serwis. Wprawdzie wcześniej widziałam już, że kilka osób w serwerowni było, ale nie ma to jak zobaczyć wszystko osobiście. Poniżej znajdziecie krótkie materiały video z tej wizyty oraz zdjęcia, jakie zrobiliśmy na miejscu.

Uwaga: serwerownię można odwiedzić, ale wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty w firmie. Nie jest również jawnie podany jej adres (kwestie bezpieczeństwa: jak wszyscy wiemy sprzęt znajdujący się w takich miejscach jest drogi i na pewno znaleźliby się chętni na jego „zgarnięcie”). W związku z tym na miejsce zostaliśmy podwiezieni w zaklejonych szczelnie okularach, tak, że nie jestem w stanie powiedzieć gdzie serwerownia jest. I może i dobrze 🙂

Tak wyglądaliśmy jadąc na miejsce:

maska zamaskowani

Dodajmy, że na zewnątrz było wtedy ponad 30 stopni, więc jazda w takowej „masce” bynajmniej nie leżała do szału wygody, ale cóż, coś za coś 🙂

 

Kilka zdjęć z serwerowni:

 

Nagrania zrobione na miejscu (tu możesz posłuchać jak wszystko szumi, działa, hałasuje i pracuje):


.

.

Po więcej materiałów warto też zerknąć na profil FB Sebastiana ( tutaj ) , gdzie znajdziecie m.in. video kręcone na żywo z serwerowni.

Odpowiadając na pytania użytkowników FB i forumowiczów wszech maści:

Czy serwerownia Independent Enterprise naprawdę istnieje?
Tak, istnieje i jak widać na załączonych wyżej obrazkach rozwija się i rozbudowuje.

Czy pracują tam ludzie?
Tak, w pocie czoła i w samych gaciach (bo gorąco jest), składają kolejne urządzenia.

Czy można to zobaczyć samemu?
Tak, po wcześniejszym uzgodnieniu z firmą, chociaż i tu należy zaznaczyć, że każdy z pewnością tam nie wejdzie. Ale umówieni klienci firmy – owszem.

Zerknij też na materiały video na kanale IE Pomocniki : znajdziesz tam kilka rozmów z właścicielami firmy, oraz z osobą z firmy Serwer Serwis, która opowiada bardziej szczegółowo o kopaniu, wydobywanych coinach, sprzęcie, technologii itd.

.

16 komentarzy

Ta strona nie zbiera adresów e-mail.
Do dodania komentarza wystarczy podpis/ksywka i sam komentarz :)

Dodaj komentarz


1) Podanie e-maila NIE jest wymagane do dodania komentarza.

2) Jeśli chcesz przy komentarzu zostawić link do swojej strony (nie mylić z czystym reflinkiem),
pamiętaj, że opublikuję go wyłącznie wtedy, jeśli komentarz będzie wartościowy, nie spamerski
i będzie miał min 300 znaków.
:)