Właściciele Futurenet kupują dla Polski skrzypce Stradivariusa


skrzypce StradivariusaTak, tak i to wcale nie jest dowcip 🙂

Kiedy 2 lata temu skrzypek Janusz Wawrowski rzucił pomysł, żeby z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości kupić dla kraju skrzypce Stradivariusa, mało kto brał ten pomysł serio.

Wszak 20 mln złotych za muzyczne „pudełko” Stradivariusa, to nie jest mała sumka. Zresztą dobitnie pokazały to kolejne 2 lata, w czasie których niestety nie znalazł się chętny na podjęcie rękawicy i ufundowanie na ten cel 20 mln złotych. Aż tu niespodzianka: kiedy już wydawało się, że akcja skończy się na samym pomyśle, znalazły się osoby, które zdecydowały się wyłożyć te niebagatelne pieniądze. Na początku anonimowo, później oficjalnie: tymi osobami są Roman Ziemian i Stephan Morgenstern, współwłaściciele firmy Futurenet, o której zresztą nie raz pisałam na blogu.

Kuuurczę, no powiem Wam, że z jednej strony byłam w szoku, bo ekonomicznie patrząc, to znalazłabym dużo więcej pomysłów na spożytkowanie takich pieniędzy w firmie (ot, chociażby na poprawę wydajności serwerów, ha… wiem, wiem, złośliwa jestem), ale z drugiej strony jestem Dumna: taki gest i taka akcja to nie tylko Coś, co się chwali i ceni (w całym świecie polskiej kultury, sztuki, muzyki), ale i doskonały efekt promocyjny dla samych właścicieli Futurenet i ich firmy.

O kupnie skrzypiec ( to pierwszy i jedyny tej klasy instrument w powojennej Polsce), mogliśmy usłyszeć w mediach, i poczytać w różnych miejscach, m.in.:

https://www.polskieradio.pl/7/160/Artykul/2121200,Pierwszy-po-wojnie-Stradivarius-jest-juz-w-Polsce
https://www.rp.pl/Muzyka/311229929-Stradivarius-dla-Polski.html
http://wyborcza.pl/7,75410,23676789,pudelko-za-wiele-milionow.html

 

4 grudnia 2018 odbyła się też na Zamku Królewskim uroczystość nadania skrzypcom imienia Polonia oraz konceert z Warsaw Players. Kilka transmisji z tego wydarzenia i z przemówień właścicieli Futurenet: Romana Ziemiana i Stephana Morgensterna, znajdziecie między innymi na Facebooku.

Np na profilach Fundatorów:
Roman Ziemian: https://www.facebook.com/ziemian.roman
Stephan Morgenstern: https://www.facebook.com/stephan.morgenstern.1

oraz na FanPage skrzypka Janusza Wawrowskiego:
https://www.facebook.com/JanuszWawrowskiViolinist
i na Fanpage Warsaw Players:
https://www.facebook.com/WarsawPlayers/

 

Zgodnie z informacją na oficjalnie stronie Zamku Królewskiego, od 7 do 21 grudnia kupione skrzypce Stradivariusa będzie można oglądać na tamtejszej wystawie. I to będzie jedyna okazja, by je zobaczyć z bliska.

Info: https://www.zamek-krolewski.pl/zwiedzanie/ekspozycje-czasowe/pokaz-bezcennych-skrzypiec-stradivarius


(źródło: Print screen ze strony zamek-krolewski.pl )

 

Nie będę Wam opisywać całej historii tych niezwykłych skrzypiec, bo spokojnie znajdziecie ją w linkach, które wkleiłam wyżej, lub macie okazję do 21 grudnia zobaczyć je w Zamku Królewskim na własne oczy.

Brawa dla Fundatorów się należą!
🙂

2 komentarze

Ta strona nie zbiera adresów e-mail.
Do dodania komentarza wystarczy podpis/ksywka i sam komentarz :)

Dodaj komentarz


1) Podanie e-maila NIE jest wymagane do dodania komentarza.

2) Jeśli chcesz przy komentarzu zostawić link do swojej strony (nie mylić z czystym reflinkiem),
pamiętaj, że opublikuję go wyłącznie wtedy, jeśli komentarz będzie wartościowy, nie spamerski
i będzie miał min 300 znaków.
:)