Wypłać bitcoiny w bankomacie, czyli Karta BitBay na plan

bitbay karta„Jak szybko wypłacić Bitcoiny?” – to jedno z pytań, które często pojawia wśród osób, które albo zbierają darmowe BTC (jak tutaj) i chciałyby szybko mieć je na swoim koncie, albo działają w różnego rodzaju programach, w których wypłaty można robić właśnie w kryptowalucie Bitcoin.

Ale… zrobić wypłatę np. na portfel blockchain to jedno, a mieć fizycznie złotówki w ręce – to drugie. Bezpośrednio z portfela blockchain (czy innych portfeli bitcoinowych) nie da się przelać uzbieranych tam środków  na konto bankowe ani na żaden procesor.  Żeby to zrobić mamy do wyboru kilka opcji, wśród nich: różne kantorki kryptowalut, czy giełdy btc, na których możemy komuś sprzedać Bitcoin i otrzymać odpowiadającą im kwotę PLN.

Mamy też bardzo fajną możliwość wypłacania bitcoin  od razu … w bankomacie. Wystarczy mieć do tego specjalną kartę, którą można sobie zamówić na giełdzie kryptowalut BitBay.

Wielkim plusem BitBay jest to, że jest to firma polska, a więc i panel zarządzania oraz support czy linia telefoniczna są obsługiwane w j.polskim, a to dla wielu z nas naprawdę istotne.

Ale do rzeczy:

Jak założyć konto w BitBay: zarejestruj się (bardzo prosty formularz), a następnie po otrzymaniu linka potwierdzającego, zaloguj się do swojego panelu BitBay. Oczywiście już w tym momencie możesz zobaczyć jak co wygląda, ale dopiero po weryfikacji będziesz miał dostęp do wszystkich funkcji tej strony.

Weryfikacja: dowodem osobistym, w sumie trwa to ok 2-3 dni

Po weryfikacji będzie mógł:

 • Wpłacać bitcoiny na giełdę (ze swojego portfela np w blockchain, lub z programów jak np. FutureAdpro – robiąc z nich wypłatę swoich zysków)
 • Sprzedawać bitcoiny w kilka sekund otrzymując PLN
 • Kupować Bitcoiny
 • Wypłacać otrzymane tak złotówki: w bankomatach przy użyciu telefonu komórkowego
 • Wypłacać otrzymane tak złotówki: w bankomatach przy użyciu Karty BitBay (po jej zamówieniu)
 • Wypłacać otrzymane tak złotówki: prosto na własne konto bankowe
 • Opłacać swoje rachunki z konta BitBay, bez wychodzenia z domu

Co ciekawe od niedawna można również zasilać swoje konto w Bitbay poprzez ekspresową wpłatę w placówkach Poczty Polskiej. Wpłaty obsługiwane są codziennie w godzinach otwarcia placówek pocztowych, a wśród nich są również placówki czynne 24/7. W skrócie: idziesz na pocztę, wpłacasz złotówki, za moment masz je na giełdzie i możesz za nie kupić BTC.

Dlaczego warto mieć Kartę BitBay do wypłat bitcoinów w bankomacie?

Karta, przynajmniej w mojej opinii jest bardziej poręczna niż robienie wypłat przy użyciu telefonu komórkowego: nie trzeba najpierw zlecać wypłaty w panelu, wystarczy zasilić kartę a potem kiedy jest potrzeba, to można wyjąć z niej środki. W każdym bankomacie – i już.

Kartą można też normalnie, jak każdą inną płacić za zakupy czy to w Polsce czy zagranicą.

Jak zamówić kartę Bitbay?

Po zalogowaniu się do swojego panelu w Bitbay, na czarnym lewym pasku znajdź zakładkę „Karta Bitbay”, a następnie postępuj wg instrukcji (dostępna w języku polskim lub angielskim).

Zamawianie karty wymaga podania jak w przypadku każdej innej karty bankowej, swoich danych (imię, nazwisko, telefon, adres zamieszkania itd).

Ile kosztuje karta Bitbay?

Po złożeniu zamówienia z konta Bitbay zostanie pobrana opłata w wysokości 140 PLN (dlatego wcześniej trzeba sobie tą kwotę zapewnić na rachunku, np przelewając ją ze swojego portfela Blockchain – wtedy sprzedajemy w kilka sekund BTC na giełdzie Bitbay i otrzymujemy złotówki lub np. zasilając BitBay tradycyjnie przelewem bankowym.

Koszt wystawienia karty: 20 zł
Opłata roczna: 10 zł miesięcznie, pobierana z góry za cały rok, dlatego do zamówienia trzeba mieć na koncie przygotowane 140 zł

Cennik różnych opłat za korzystanie z karty BitBay:

cennik bitbay

Najważniejsze: wypłaty w bankomatach Millenium są bezpłatne, w każdym innym bankomacie w Polsce: 2zł.

bitbaynakoniecCiekawostka: w 2-3 dni po otrzymaniu karty zadzwoni do Was nawet (o ile odbieracie telefony z infolinii, bo ja często jak widzę 22 z przodu numeru to nawet nie odbieram..;) sympatyczna Pani od wystawcy karty Bitbay MasterCard, czyli serwisu wiewiórka.pl, która poopowiada Wam jeszcze o samej „Wiewiórce” czyli dodatkowej możliwości zarobienia u nich kilku groszy.

Wiewiórka skupuje używaną odzież, zabawki, książki, metale, obuwie i inne akcesoria i płaci za nie.

Należność za wysłane rzeczy również otrzymasz tutaj właśnie na Kartę Bitbay, no chyba, że chcesz przeznaczyć ją na jedną z wybranych fundacji. Opcja dla chętnych. Więcej informacji na stronie Wiewiórki. 🙂

.

3 komentarze

 • Czy można przelewać BTC z blockchain na bitbay?

  • Aleksandra Niedzielska

   Tak, oczywiście. W Bitbay masz swój osobny adres portfela BTC, i po prostu go sobie kopiujesz i z blockchain przelewasz daną kwotę na ten adres bitbay i masz:)

 • Dodam tylko że większość wymienionych opcji można robić również bez weryfikacji, jedynie jest ograniczenie do 15 tys euro obrotu w roku, jeżeli ktoś przekroczy taki obrót, będzie musiał się zweryfikować ( wynika to z ustawy o wspieraniu terroryzmu i praniu brudnych pieniędzy. ja póki co nie jestem zweryfikowany a sprzedaje bitcoiny, kupuje, wypłacam złotówki na zwykły rachunek np. w mbanku lub moge wypłacić w bankomacie BEZ Karty. To tak dla uzupełnienia informacji. Pozdrawiam Robert

Ta strona nie zbiera adresów e-mail.
Do dodania komentarza wystarczy podpis/ksywka i sam komentarz :)

Dodaj komentarz


1) Podanie e-maila NIE jest wymagane do dodania komentarza.

2) Jeśli chcesz przy komentarzu zostawić link do swojej strony (nie mylić z czystym reflinkiem),
pamiętaj, że opublikuję go wyłącznie wtedy, jeśli komentarz będzie wartościowy, nie spamerski
i będzie miał min 300 znaków.
:)