30 zł za darmo – z Twisto. Jak to ogarnąć?

twistoPo niemalże dwóch latach przyglądania się znajomym, którzy korzystali z aplikacji Twisto, wreszcie zdecydowałam się ją sprawdzić. Refleks, prawda? Jak to mówią, lepiej późno niż wcale!

Co mnie skusiło? Dwie rzeczy: po pierwsze za rejestrację i weryfikację mogłam dostać 60 zł (last minute!) do wykorzystania na zakupy, a po drugie: ileż się można przyglądać? 😉

Krótko o systemie: to wygodna, intuicyjna w obsłudze aplikacja połączona z kartą płatniczą, dzięki której można robić zakupy (stacjonarnie i online), zyskiwać w niektórych sklepach cash back oraz otrzymywać pieniężne bonusy za polecenie tej opcji znajomym. Co ważne, apka ta daje nam aż do 45 dni na zapłacenie za zrobione zakupy (linia kredytowa). Można, więc kupić coś, ale zapłacić za to dopiero po w/w czasie. Jest jeszcze jedna ciekawostka: poprzez apkę można każde zakupy podzielić na 3 raty 0% i spłacić zakup tą właśnie, wygodną opcją.

Jak odebrać darmowe 30 zł na zakupy?

 • Rejestracja w Twisto – klikasz tutaj
 • Wypełniasz formularz – dokładnie i uważnie! (adres zamieszkania, imię, nazwisko, tel itd.)
 • Wypełniasz formularz z informacjami o dochodach (czy jesteś zatrudniony, masz firmę, jesteś studentem, bezrobotnym itd.) – uzupełniamy wszystko. To ważne, bo apka daje nam opcję zwrotu środków za zakupy za 45 dni (linia kredytowa), więc musi mieć pewność, że mamy później czym za zrobione zakupy zapłacić. Jeśli poszalejesz i wpiszesz że dochody masz zero, jesteś bezrobotny i masz 10 dzieci na utrzymaniu, to oczywiste, że nie uaktywnią ci konta, więc NIE ściemniaj.
 • Wybierasz plan 1) Bezpłatny – Online lub 2) Trzy miesiące za darmo potem 9,99 zł miesięcznie. Ten drugi ma więcej opcji i można z niego zrezygnować w dowolnym momencie. Np. testujesz 2,5 m-ca, potem przechodzisz na 1) Bezpłatny – Online. Wybrałam opcję 2 i pewnie pod koniec tego terminu przeskoczę na free, chyba, że mnie oczarują;)
 • Weryfikujesz tożsamość. (Pesel, Dowód + przelew na 1 zł ze swojego konta)

Na koniec czekasz około godziny na weryfikację (w dni wolne – dłużej). Po jej zatwierdzeniu odbierasz bonus 30 zł!

Teraz już możesz iść z Twisto na zakupy i coś sobie za tę kwotę kupić.

Ważne: Bonus 30 zł jest aktywny teraz, ale ta kwota może się zmienić. Czasem system oferuje 30, czasem 60 zł. Ja załapałam się właśnie na 60, ale teraz, już w środku widzę, że kolejne rejestracje dają bonus 30 zł.

Gdzie można robić zakupy z Twisto?

Przykładowe sklepy: Aldi, Lidl, Biedronka, E Leclerc, Fresh market, Społem, Odido, Tesco, Dino, Carrefour. Online: TaniaKsiazka.pl, TopSecret.pl, wkruk.pl, gandalf.com.pl, gunfire.com, jysk.pl, meble.pl, euro.com.pl, pyszne.pl i masa innych.

Pełną listę sklepów znajdziesz na stronie Twisto.pl. W niektórych z nich poza samą możliwości robienia zakupów apką/kartą wirtualną czy kartą fizyczną, możesz też dostać cashback za zakupy.

Poleć znajomym i zgarnij kolejne 30 zł (za każdym razem!)

A teraz coś smakowitego dla tych, którzy mają licznych znajomych lubiących robić zakupy:)

 • Twisto posiada specjalny program poleceń, w ramach którego możesz polecić tę aplikację mamie, cioci, siostrze czy Jankowi z pracy i otrzymać za to kolejne 30 zł! (czasem więcej, czasem 30)
 • Wszystko, co trzeba zrobić, to wysłać takiej osobie specjalny link partnerski. Wygląda on tak: https://www.twisto.pl/rejestracja/?promo=ALEXBONUS – tylko końcówka zmienia się na Twój własny, indywidualny.
 • Znajdziesz go wewnątrz aplikacji.

Ważne: za każdym razem gdy polecisz znajomemu Twisto, 30 zł dostaniesz i Ty i On.

Twisto – co to w ogóle jest?

Na koniec mały rys historyczno-definicyjny 🙂

Twisto to fintech pochodzący z Czech i wspierany m.in. przez bank ING. W ostatnich latach jest tak popularny, że „obijamy się” o tę nazwę w naprawdę wielu sklepach.

 • Przyznaje uczestnikom limit kredytowy do wykorzystania na zakupy przy pomocy karty. Nowi na pokładzie mają ten limit mały np. 500 zł (nazwijmy to „testem wiarygodności i spłacalności). Z czasem firma może Ci ten limit powiększyć, kiedy już dojdzie do wniosku, że jesteś OK. Możesz też sam wystąpić o jego zwiększenie.
 • Daje odroczoną płatność za zakupy: w niektórych przypadkach na 45 dni, w innych np. na 21.
 • Daje opcję Twisto Cash, w ramach której możesz w każdej chwili przelać środki z konta w Twisto na swoje konto bankowe.
 • Umożliwia płatność za zakupy jednym kliknięciem. Dokładnie, to Twisto płaci za nas, a my dzięki temu zyskujemy aż trzy tygodnie na przetestowanie produktów i przemyślenie czy chcemy je zatrzymać czy zwrócić. W tym czasie pieniądze nie opuszczają naszego konta i czekają na akceptację zakupu z naszej strony. Po akceptacji musimy oczywiście spłacić daną kwotę.

Możliwości spłaty są bardzo proste:

 • Punktami promocyjnymi, które otrzymaliśmy za rejestrację. 30 zł to dokładnie 30 punktów.
 • Punktami promocyjnymi, które otrzymaliśmy za polecenia apki znajomym
 • Środkami ze swojego banku – to nic innego jak zapłacenie za zużyty limit karty Twisto za pomocą swoich pieniędzy, które mamy na swoim koncie bankowym.

Przekroczenie terminu na spłatę zobowiązania, spowoduje obowiązek spłaty odsetek w wysokości 14% w skali roku. Jednym słowem: zdecydowanie lepiej trzymać się terminu odroczonej spłaty i uregulować ją na czas.

4 komentarze