7 pytań najczęściej zadawanych w Revshare (i odpowiedzi)
Poniżej znajdziecie listę 7 najczęstszych pytań, jakie (przynajmniej u mnie) powtarzają się w kontaktach z osobami zainteresowanymi zarabianiem z wykorzystaniem programów revenue share.
Całość zebrana dzięki mailom, privom, telefonom i facebookowi. A pod nimi – odpowiedzi.
Mam nadzieję, że Wam się przydadzą i / lub ułatwią odpowiadanie na podobne kwestie osobom, które do Was w tej sprawie piszą 🙂
Najczęstsze pytania dotyczące biznesów revenue share:
1.Czy w tych biznesach mogę stracić pieniądze i czy są jakieś ubezpieczenia jak program upadnie?
Tak, w tych programach możesz stracić pieniądze, ponieważ żaden z nich nie daje 100% gwarancji zysków. Wysokie zyski zawsze są obarczone wysokim ryzykiem, zwłaszcza w programach, które same w regulaminach piszą, że gwarancji zysku NIE MA (i ta informację znajdziesz w większości revshare). Nie ma też żadnych ubezpieczeń, dzięki którym mógłbyś odzyskać swoje środki w przypadku upadku programu. Dlatego tak ważna jest tu świadomość ryzyka, rozwaga, przemyślane działanie (tu przykładowe strategie) i dywersyfikacja (o niej co nieco tutaj ).
Są wprawdzie niektóre procesory płatnicze (jak Payza ), które umożliwiają założenie sporu w przypadku upadku programu revshare (jeśli jest zasilany z tego procesora) i wtedy gdy nie realizuje on reklamy, którą tu kupujemy, ale spory te ciągną się miesiącami i zwykle nie udaje się odzyskać wszystkiego, a jedynie i przy dobrych wiatrach jakiś procent.
2.Czy revshare to biznes na lata i pokolenia?
Nie. Takie biznesy nie istnieją.
3.Czy z zarobków w revshare powinienem się rozliczać?
Tak. Podatki płacimy od wszystkich zarobionych przez siebie pieniędzy, bez znaczenia czy zarobiliśmy je w revshare, na etacie, prowadząc firmę, czy roznosząc ulotki na umowę zlecenie. A ponieważ każdy przypadek jest w US traktowany indywidualnie, to właśnie do US należy się zwrócić o interpretację podatkową, lub do księgowego, który nam takie rzeczy rozlicza.
Orientacyjne pomocniki:
Blog doradcy podatkowego: http://podatki.mieroslawska.pl/2016/03/16/revenue-share-przychody-i-podatki/ ,
film z przykładową tabelką do rozliczania się : tutaj – pamiętając, że należy w niej umieścić zyski i koszty tych programów, w których działamy, a że jest ich mnóstwo i wiele osób działa w różnych, to należy to zrobić indywidualnie,
oraz artykuł http://www.podatki.egospodarka.pl/131553,Przychody-i-podatki-revenue-share-w-zeznaniu-PIT-36-z-PIT-ZG,1,70,1.html
Uwaga: nie jestem osobą uprawnioną do udzielania wskazówek podatkowych, bo każdy przypadek jest inny, osobami uprawnionymi do takich rad NIE są również inni działający w revshare. Jeśli chcesz być OK wobec fiskusa – z pytaniami o konkrety dot. Twojego przypadku udaj się do właściwego sobie US.
4.Czy to jest piramida finansowa?
Tu odeślę Cię od razu po porcję wiedzy do 2 artykułów: Schematy piramid oraz wiki
Zapoznaj się z nimi koniecznie – pozwolą Ci zrozumieć czym jest piramida finansowa i co ją charakteryzuje.
Na początek 2 pojęcia:
Piramida: na tym opiera się każdy biznes i każda firma. Struktura piramidalna, czyli szef na górze, niżej zastępcy, zarządcy, jacyś tam utytułowani managerowie, na dole pracownicy. Normalne: szef zwykle zarabia najwięcej, a potem każdy kolejny pion mniej. Nie znam biznesu, który nie miałby takiej struktury. Łącznie z Państwem i Kościołem.
Piramida finansowa: nielegalny twór, w którym ktoś na górze obiecuje złote góry i zupełnie abstrakcyjne zyski za włożenie pieniędzy w daną inwestycję swoich pieniędzy. Mało tego, najczęściej żadnego inwestowania tak naprawdę nie ma, a wszystko opiera się wyłącznie na wpłatach nowych członków, których musi być coraz więcej i więcej. Żadnego produktu, usług, jedynie „inwestycja, która da Ci np. 200% w skali miesiąca” (sic!).
Krótko:
Programy Revshare nie tylko NIE obiecują zysków, ale wręcz podkreślają, że NIE ma tu żadnej gwarancji zarobku. Jeśli firma będzie zarabiać to się z Tobą podzieli zyskami, a jeśli nie to NIE. Koniec, kropka. Cuda na kiju obiecują najczęściej nieetyczni „sponsorzy”, od których radzę się trzymać z daleka (wybaczcie).
Programy Revshare NIE opierają się wyłącznie na wpłatach nowych członków i nie masz w nich przymusu „werbowania kogokolwiek”. Możesz (bo to dodatkowe prowizje), ale nie musisz. Wybierając program revshare sprawdź czy sprzedaje jakieś dodatkowe usługi, reklamy, produkty, słowem: czy żyje tylko z zakupów reklamowych adpacków czy nie.
Osobiście działając w programach revshare nie tylko patrzę czy mają dodatkowe źródła finansowania, ale i korzystam z nich. W byłym TM kupowałam reklamy Massive Traffic i cashlinki (co kilka dni), w MX kupuję reklamy loginowe, bannerowe, tekstowe i cashlinki. W FAP kupuję dodatkowe wyświetlenia reklam, z których podobnie jak we wcześniej wymienionych programach NIE mam kompletnie żadnego zysku poza kupioną reklamą. Wydaję pieniądze na inne usługi i chociaż nie wiem ile osób tak robi, to patrząc po sobie wiem, że programy te zarabiają na tych reklamach, a nie tylko na kupowaniu przez nowych użytkowników nowych adpacków. W APP, i FAP płacę dodatkowo abonamenty. Podkreślam: inne źródła dochodu, a nie tylko adpacki nowych członków.
I na koniec: programy revshare nie są inwestycją, to podkreślmy.
W piramidzie finansowej inwestujesz X żeby zarobić jakieś oszałamiające X razy 150%
czy X razy 200 % w danej skali czasu i to oferuje Ci „góra” takiej piramidy,
a tutaj – kupujesz reklamę swojej strony internetowej i tylko wykonanie usługi reklamowej GWARANTUJE program revshare. Podział zysków jest dodatkiem: może być, a może nie być.
Znajdziesz to w regulaminie, prezentacji oficjalnej, i opisie programu. A to, że Twoje pobudki wejścia w revshare są inne, czy że ktoś nawciskał Ci miodu na uszu o cud „inwestycji”, to nie jest wina programu. Możesz zarobić – to fakt, ale nie Musisz.
Czytaj regulaminy – revshare NIE dają gwarancji niczego poza wykonaniem reklamy, którą kupisz.
Widzisz różnicę?
5.Czy każdy revshare będzie dobry?
Nie. Wybierając revshare musisz zwrócić uwagę na różne rzeczy, ponieważ tak jak w każdej innej branży, tak i tutaj trafiają się ludzie, którzy zakładają biznes zupełnie się na tym nie znając i po tygodniu czy miesiącu zwijają manatki. Kanciarze też są, a jakże.
Nie daj się pazerności i hasłom typu „możliwe do 200% zysku”, bo to są autentycznie zbyt wysokie możliwości jak na dziś. Może kiedyś, może przy innych systemach prowadzenia revshare, ich rozwoju i jakichś nowinkach, ale nie dziś i nie cuda typu 200% z dopiskiem „za nic” bo to jest zdecydowanie za dużo (w mojej opinii).
Pamiętaj też, że dobry revshare również może mieć na swojej drodze „przygody”, które mogą zależeć od wielu czynników zewnętrznych. Hakerzy, złodzieje, oszuści, padające serwery – cuda. I tego nie da się nigdy w 100% przewidzieć. W ogóle zapomnij o słowie „100%” pewności. Takie coś nie istnieje.
6.Jak szukać osób poleconych do revshare?
Nie korzystam z innych metod jak te opisane w artykule: https://aleksandraniedzielska.pl/jak-zdobyc-poleconych-do-revshare-pozyskiwanie-poleconych-na-plan/
7.Od czego zacząć w revshare?
To tak jak z nauką pływania. Nawet jeśli kupisz sobie górę sprzętu, super strój, akcesoria, gadżety, książki, poradniki, i inne takie – nie zaczniesz, dopóki sam nie włożysz stóp do wody. Zamocz stopy – zapisz się, pooglądaj jak co wygląda od środka, przetestuj, po prostu spróbuj.
Od tego zacznij 🙂
.
Bardzo dobry, przydatny post. Właśnie o to chodzi, żeby do takich programów ludzie wchodzili z pełną świadomością istniejącego ryzyka. Brawo dla autorki postu 🙂
Nie inaczej:) Wtedy wszyscy będą zdrowsi.
Wielki plus za konkrety, wpis z sensem i bez owijania w bawełnę. Pozdrawiam Pani Olu
„Programy Revshare NIE opierają się wyłącznie na wpłatach nowych członków” wyłącznie nie, ale w 95% około to już TAK
Nie mam statystyk:) Ale programy revshare jako programy reklamowe, których głównym produktem są adpacki na pewno w głównej mierze się z tego produktu utrzymują. To oczywiste.
Jeśli do warzywniaka sprzedawca doda chipsy to nadal główną sprzedaż będzie miał z warzyw, a chipsy ludzi kupią przy okazji.:)