Airdropy w NFT – za darmo i codziennie! Instrukcja WAX

airdropy nftMuskania tematu NFT ciąg dalszy:)
Tym razem na plan wjeżdża kwestia pozyskiwania darmowych airdropów w postaci różnych kolekcjonerskich kart NFT, które oczywiście można później spieniężyć (za mniejszą tudzież większą kwotę).

Jak wiecie, w ostatnim czasie pogrywam sobie w kryptowalutową gierkę opartą na NFT (Alienworlds) i przemierzając meandry tego dziwnego światka, trafiam na różne ciekawostki, o których czasem chce mi się napisać, a czasem nie (wena nie sługa, nie chce się słuchać). W każdym razie trafiłam ostatnio na bardzo fajny patent, który pozwala mi na codzienne wyszukiwanie darmowych airdropów NFT dostępnych na Atomic Hub – to taka platforma, z pomocą której można tworzyć własne NFT, sprzedawać je, rozdawać itd.
Ale do rzeczy!

Instrukcja – jak zbierać darmowe NFT z airdropów?

Krok po kroku i na screenach, żeby było wygodnie:

  • Po pierwsze, musisz mieć swój portfel WAX, na który będą Ci wpadały karty NFT z airdropów. Założysz go za darmo tutaj: https://wallet.wax.io/
  • Po drugie, główną listę wszystkich airdropów na Atomic Hub, znajdziesz tutaj: wax.atomichub.io/drops ale uprzedzam, że jest ich tam codziennie pierdymiliard i to w większości płatnych, a nam zależy na darmowych, więc link zachowaj tylko informacyjnie

Czym jest airdrop darmowy? – podarunkiem od twórców, którzy dają go za darmo w ramach promocji swojej marki, gry, aplikacji czy dzieła prywatnego.
Czym jest airdrop płatny? – możliwością bardzo taniego kupienia jakiegoś NFT. Takie airdropy rzucają np. znane już gry czy marki, w ramach promowania nowej serii kolekcjonerskiej, ale i kupa twórców „z dupy”, którzy myślą, że się dzięki temu obłowią. Tu odeślę Was do artykułu czym są NFT – sprawdź tutaj, żeby było jasne, że to nie tylko cud miód opcja kryptowalutowa, ale i sporo szajsu i ściemy.

  • Po trzecie, przechodzimy do explorera WAX, w którym możemy na żywo podejrzeć wszystkie operacje i transakcje, jakie dzieją się w ramach tej sieci. Link: https://wax.bloks.io/live

  • Po czwarte, kliknij czarny przycisk „Pause” a następnie wpisz w pola to, co widzisz na screenie (atomidropsx i obok assertdrop), i na koniec kliknij zielony przycisk „start”, który pojawi się w miejscu czarnego.

  • Po piąte, teraz uzbrój się w cierpliwość. Wyszukiwanie airdropów może trochę potrwać, w zależności od tego czy są aktualnie jakieś dostępne, czy nie. Może być tak, że na wyniki poczekasz 5 sekund, ale i kilkanaście minut. Jeśli się znudzisz, wróć do tej strony za godzinę:)

  • Po szóste, kiedy już zobaczysz wyniki wyszukiwania airdropów, przesuń tabelkę tak, żeby widzieć to:

Tu powinny Cię interesować wyłącznie dwie rzeczy: 1.Drops ID (numer airdropa) i 2. Pozycja „0 NULL” – to właśnie ona oznacza, że airdrop jest darmowy i nie trzeba za niego płacić.

Jeśli widzisz pozycję 0 NULL, sprawdzasz ID airdropa i wpisujesz cyferki na koniec linka http//wax.atomichub.io/drops/tu-wpisz-te-cyferki…. Np. http://wax.atomichub.io/drops/5906

I rzecz ostatnia: klikasz tak stworzony link, wchodzisz, widzisz jakąś kolekcjonerską kartę NFT i szukasz do niej przycisku „CLAIM for free”.

Klikasz, transakcja otrzymania airdropa się potwierdza i gotowe:)

Uwaga: Jeśli przycisk „CLAIM for free” będzie nieaktywny, to znaczy, że albo inni już go zdjęli przed Tobą, albo jest dostępny tylko dla kont na białej liście twórcy, ale tych jest mniejszość, więc spokojnie można szukać.

Wszystkie odebrane karty kolekcjonerskie NFT z darmowych airdropów znajdziesz w swoim portfelu WAX (założyłeś go w pierwszym punkcie), w zakładce NFTs.

Co robić z uzbieranymi kartami NFT?

Opcje:
1.Trzymać i czekać aż ich wartość wzrośnie (o ile)

2.Udać się na giełdę https://wax.atomichub.io/ do której logujesz się posiadanym już portfelem WAX, kliknąć Market, znaleźć przycisk SELL NFTs i wystawić swojego NFT na sprzedaż. Tu ciekawostka: system fajnie pokaże nam, jaka jest średnia cena danego NFT na rynku i jaka jest najniższa, więc gdy zależy nam na szybkim upłynnieniu tegoż cudownego dobra, to ustawiamy ceny tyci niższą niż minimalna i sprzedajemy.

3.Sprawdzić czy dany NFT nie jest czasem wytworzony przez jakąś znaną markę, bo jeśli tak, to będziemy mogli go np. stejkować w RPlanet.io i dostawać za to codziennie tokeny Aether, więc to całkiem ciekawy, dodatkowy deal 🙂

4.Cmokać i podziwiać, ale to opcja dla wyjątkowych estetów;)

Vłala!

8 komentarzy