BezzzWizjer #53. Blog darmowy czy płatny? Co wybrać?


blog darmowy czy płatnyPierwsze pytanie po decyzji o prowadzeniu własnego bloga? Czy powinien być płatny, czy lepiej na początek skorzystać z darmowych platform do blogowania?

To pytanie jest o wiele ważniejsze, niż może Ci się wydawać, bo i decyzja „w tą lub w tą” – może mieć tutaj bardzo duże konsekwencje , jeśli chodzi o przyszłą funkcjonalność bloga, jego popularność, pozycjonowanie i… pozyskiwanie potencjalnych reklamodawców.

Kto zarabia na blogach darmowych, a kto na płatnych? Czy darmowe zawsze znaczy darmowe? Jakie są ograniczenie w popularnych platformach darmowego blogowania, i czy naprawdę chcesz z takich opcji korzystać?

Jakie są plusy i minusy blogów darmowych, a jakie wady i zalety blogowania na własnej domenie i własnym hostingu?

W nagraniu niżej: garść praktycznych porównań, które jak myślę bardzo Ci pomogą w podjęciu decyzji.

Więcej w materiale:

Blog darmowy czy płatny?

Posłuchaj i mocno się zastanów, zanim zdecydujesz:)

Tu znajdziesz więcej odcinków do posłuchania.

Jeśli wolisz czytać niż słuchać, to na blogu jest również artykuł do poczytania w tym samym temacie, znajdziesz go tutaj: https://aleksandraniedzielska.pl/jak-zalozyc-bloga-wlasny-platny-czy-darmowy/, a dodatkowo zaktualizowaną kwestię blogów darmowych i korzyści oraz minusów, jakie posiadają, omawiałam również podczas live 13 lutego 2021, w grupie Marketing Start – ten materiał znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/groups/marketing.start.swoja.droga/permalink/3039280539689281/ – wystarczy dołączyć do grupy, żeby go obejrzeć 🙂

Czym jest Bezzz Wizjer i… po co to komu?

Bezzz Wizjer powstał jakiś czas temu jako  mój pomysł na pogadanie sobie w temacie (najczęściej marketingowym, ale nie tylko), który akurat wpadł mi do głowy, i który w jakiś sposób mnie zainspirował, przykuł uwagę i sprawił, że chciałam się tą gadaniną z Tobą podzielić.

Bez wizji.
Bez włączania kamery.
Bez slajdów, pozorowanych scenek, atrakcji, prezentacji, instrukcji i innych rozpraszaczy.
O! Takie pewnego rodzaju „słuchowisko”, które sobie puszczasz i leci, a Ty możesz w tym czasie np. wieszać pranie.

Tematyka? Różna. Czasem marketingowa, czasem biznesowa, czasem poważniej, a czasem zupełnie na luźno.

Zależy na co będę mieć w danym momencie wenę 🙂