Binance Earn – co to jest i jak można tutaj pomnażać oszczędności?

binance earnOpcja dodatkowego, niezwiązanego bezpośrednio z handlem na kryptowalutach zarabiania na giełdzie Binance (aktualnie to chyba największa i najbardziej znana giełda kryptowalut) jest dostępna w zakładce Binance Earn już od dawna, ale wciąż jeszcze nie każdy o niej wie, dlatego dzisiaj chciałabym Ci nieco o tej możliwości opowiedzieć.

Tworząc Binance Earn, giełda inspirowała się tutaj słynnym powiedzeniem Warrena Buffeta „Jeżeli nie znajdziesz sposobu na zarabianie pieniędzy podczas snu, będziesz pracować, dopóki nie umrzesz.” I pod tymże właśnie hasłem (bądź co bądź bardzo prawdziwym) stworzyła kilka różnych sposobów na zwiększanie swoich oszczędności kryptowalutowych BEZ potrzeby handlowania na rynku.

Każda z opcji, którą szerzej omówię niżej, daje różne możliwości, różne zyski i oczywiście wiąże się z różną skalą ryzyka oraz czasem, jaki do zarobienia dodatkowych pieniędzy będzie tutaj potrzebny.

Czym jest Binance Earn?

W wielkim skrócie i możliwie prosto: Binance Earn to zestaw produktów finansowych, których użycie daje szansę na zwiększenie swoich kryptowalutowych oszczędności. Może to być ciekawe rozwiązanie dla osób, które „kiszą” swoje stare, kupione wieki temu kryptowaluty lub kupują nowe, z myślą o ich długoterminowym hodlowaniu (trzymaniu).

Trzy najprostsze opcje zarabiania w Binance Earn

W sumie Binance Earn daje na chwilę obecną 7 możliwości pasywnego (czyli nie wymagającego Twojego codziennego zaangażowania) zarabiania i pomnażania kryptowalut. Ale… żeby włos nie stanął Ci dęba na głowie, to w tym artykule opowiem tylko o trzech podstawowych i najprostszych do ogarnięcia.

1. Elastyczne oszczędności (Flexible)

Elastyczne oszczędności umożliwiają Ci zarabianie „odsetek” z posiadanych przez Ciebie środków w danej kryptowalucie. W dowolnej chwili możesz wpłacić wybrane krypto na giełdę i dodać je do tej opcji, dzięki czemu od pierwszego dnia takiej subskrypcji będą się dla Ciebie naliczały procenty za trzymanie tych środków w Binance Earn. Efekt: każdego dnia masz nieco więcej, niż poprzedniego.

Co ważne: zaletą elastycznych oszczędności jest to, że w każdej chwili możesz środki wypłacić.

elastyczne oszczedności binance

W ramach elastycznych oszczędności masz do dyspozycji prawie 60 różnych kryptowalut na różnym oprocentowaniu, więc jest w czym wybierać. Warto też wiedzieć, że oprocentowanie (patrz tabelka) się zmienia, czyli każdego dnia możesz dostać większą lub mniejszą ilość nowych coinów.

.

2. Zablokowane oszczędności (Locked)

Zablokowane oszczędności są bardzo podobne do tych elastycznych, z jedną znaczącą różnicą: środków nie możesz wypłacić w dowolnej chwili. W momencie ich przydzielania do tej opcji, decydujesz na ile dni chcesz je zablokować i będziesz mógł je wyjąć lub zrezygnować z subskrypcji dopiero po tym czasie. Nie wcześniej!

Do wyboru są opcje blokady środków od 7 przez 14, 30 aż po 90 dni. Im dłuższy czas wybierasz – tym większe otrzymujesz procenty.

zablokowane oszczedności binance

.

3. Stały Staking (Locked Staking)

Stały Staking to również możliwość podobna do obu w/w, ale wykorzystująca do pomnażania ilości coinów, ich staking. Tu blokujesz swoje coiny na 7 do 80 dni, w zamian za co otrzymujesz do Binance wyższą nagrodę i cieszysz się powiększającą się ilością swoich monet. W tym konkretnym przypadku, ja wyszperałam stare, kupione dawno temu coiny, które bezproduktywnie leżały na portfelu i nic się z nimi nie działo, wysłałam je na Binance i wrzuciłam tutaj, żeby cokolwiek ich przybyło, skoro ich cena na ten moment wciąż jest dla mnie zbyt marna i nie opłaca mi się tego sprzedać.

binance earn nawigacja

Po co giełdzie te środki i co się z nimi dzieje, kiedy je blokujesz?

Decydując się na wybór którejkolwiek z w/w opcji zarabiania w Binance Earn, musisz zaakceptować regulamin giełdy, z którego dowiesz się nie tylko o ryzyku, ale i o tym co dzieje się kryptowalutami w chwili, gdy je przyblokowujesz w oszczędnościach elastycznych, zablokowanych, stakingu czy pozostałych opcjach dodatkowego zysku, jakie oferuje firma.

A dzieje się to: „Aktywa Binance Savings zostaną wykorzystane w pożyczkach lewarowanych w kryptowalutach i innych firmach. Korzystając z usługi Binance Savings, bezwarunkowo upoważniasz Binance.com do dystrybucji lewarowanych odsetek zgodnie z zasadami platformy.”

Z tego co doczytałam w sieci, Binance wykorzystuje tu różne systemy pożyczania krypto oparte na smart kontraktach. Oni zarabiają na tych środkach i dzięki ich zyskom – Ty również zarabiasz.

Szczegółowy poradnik po Binance Earn znajdziesz również w polskojęzycznej akademii Binance, czyli tutaj. https://academy.binance.com/pl/articles/your-guide-to-binance-earn

Jakie jest ryzyko działania w tej opcji?

Po pierwsze: choćby Binance był największą (a jest!) i najbardziej rozpoznawalną (a jest!) giełdą kryptowalut na świecie, to nie ma żadnej gwarancji, że któregoś pięknego, słonecznego dnia nie padnie. Bo firmy padają i trzeba mieć tego świadomość. Podobnie jak i zmieniają regulaminy, zasady gry itd. Oczywiście Binance jest od lat również jedną z najbardziej lubianych przez użytkowników giełd tego rodzaju i wszyscy mamy nadzieję, że będzie zawsze okej, ALE z tyłu pleców trzeba pamiętać o tym, że NIGDY nie trzyma się wszystkich swoich oszczędności, kryptowalut czy czegokolwiek w jednym miejscu.

Po drugie: tu zacytuję sam regulamin Oszczędności Binance. „Korzystając z usługi Binance Savings, powinieneś w pełni zdawać sobie sprawę z ryzyka związanego z inwestycją w kryptowaluty i działać ostrożnie. Zgadzasz się, że wszystkie operacje inwestycyjne przeprowadzone na Binance.com odzwierciedlają Twoje prawdziwe intencje inwestycyjne i bezwarunkowo akceptują potencjalne ryzyko i korzyści wynikające z Twoich decyzji inwestycyjnych. Binance.com zastrzega sobie prawo do zawieszenia lub zakończenia usługi Binance Savings. W razie potrzeby Binance.com może zawiesić i zakończyć usługę Binance Savings w dowolnym momencie. Ze względu na opóźnienia w sieci, awarie systemów komputerowych i inne siły wyższe, które mogą prowadzić do opóźnienia, zawieszenia lub odstępstwa od realizacji usługi Binance Savings, Binance.com dołoży uzasadnionych ekonomicznie wysiłków, aby zapewnić, ale nie obiecać, że system realizacji usługi Binance Savings będzie działał stabilnie i efektywnie. Binance.com nie ponosi żadnej odpowiedzialności, jeśli ostateczna realizacja nie spełni Twoich oczekiwań z powodu powyższych czynników.”

Jak więc widzisz, nie tylko ja marudzę i do znudzenia przypominam o ryzyku, Binance również to robi 🙂

Korzystanie z Binance Earn jest całkowicie dobrowolne i nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Firma daje możliwość zysku, ale nie jego gwarancję, więc pamiętaj o tym przy podejmowaniu decyzji.

Jak zacząć korzystać z Binance Earn?

 • Najpierw rejestracja w Binance.com (jeśli ten artykuł był dla Ciebie przydatny, to możesz użyć mojego kodu polecającego: 10931895)
 • Później weryfikacja mailowa i utworzenie podwójnego zabezpieczenia do logowania (Binance ma świetną wersję polskojęzyczną, więc poradzisz sobie bez problemu).
 • Weryfikacja dokumentami wymagana jest tylko wówczas, gdy planujesz wypłaty większe niż 0,06 BTC dziennie. Wcześniej limitem były 2 BTC, ale od sierpnia 2021 jest to 0,06.
 • Odnalezienie zakładki „Zarobki” lub „Earn” i tam znajdują się wszystkie produkty jak opisane tu Elastyczne i Zablokowane oszczędności oraz Staking.

binance earn

.

WAŻNE:
Pamiętaj! Ten artykuł, jak i cały blog, mój fanpage, filmy video czy inne materiały, które tu znajdujesz NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Ta treść ma charakter informacyjno- edukacyjny i jest wyłącznie wyrazem moich osobistych doświadczeń. Nie mniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu, ale nie stanowią one porad inwestycyjnych i nie dają żadnej gwarancji, że robiąc to, co ja – zarobisz. Żadna z instrukcji, opowieści blogowych czy żaden z moich artykułów nie daje gwarancji zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy.

Nic o czym tu piszę nie jest gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Miej to na uwadze, ponieważ możesz stracić!

Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy, czy to będzie etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy wreszcie biznes online lub kryptowaluty nie dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci nie dam.

Jeśli planujesz zrobić cokolwiek podobnego do tego, co robię ja: miej świadomość 100% ryzyka utraty pieniędzy i jeśli nie jesteś na to gotowy – nie podejmuj tego ryzyka!

3 komentarze

 • Nie znałem tej możliwości, widziałem ale nawet nie weszłem

 • Dzień dobry Aleksandro !!!
  Bardzo dziękuję, znowu się czegoś ciekawego dowiedziałem zwłaszcza o Binance. Do tej pory korzystam jedynie z giełdy BitBay. Teraz po tak długim czasie widzę, że najwyższy czas trochę się „rozszerzyć” i wszystko wskazuje na to, że skorzystam z Twojego polecenia. Cholera, zastanawiam się tylko kiedy to wszystko zrobić, doba za krótka, zwłaszcza teraz kiedy mój ogród potrzebuje sporych zabiegów, natłok narzuconych sobie tekstów do napisania/ bo z czegoś trzeba żyć/, bloga chcę w końcu założyć itp., a życie gna do przodu. O.K. ważne, że nowa wiedza jest.
  Dzięki i pozdrawiam serdecznie
  Mirek