„Sponsor” Bruce Wszechmogący? Każdemu nie dogodzisz

bruceWiele osób działających w programach rekomendacyjnych – szczególnie na samym początku, kiedy dopiero zaczynają je odkrywać, ma takie wewnętrzne przekonanie, że jeśli wreszcie znajdzie swojego pierwszego „partnera”, „poleconego”, itp, to będzie dla niego najlepszym sponsorem na świecie.

Wszystkiego go nauczy, wszystko wytłumaczy, wszystko pokaże. Od A do Z. Bo w końcu, skoro z osoby poleconej, a dokładniej z jej zakupów, ma się w firmie jakąś prowizję, to wręcz należy wyjaśnić jej wszystko – od tego jak założyć konto, jak działać, jak się zweryfikować, przez to jak prowadzić facebooka, kiedy wypłacać itd itd. Początkujący mają największe chęci i najmocniejszy zapał do tego, by autentycznie pomóc innym w zarabianiu przez internet.

I…?

I zwykle już po kilku pierwszych rozmowach następują tu różne rozczarowania.

Czego oczekują osoby nowe od „sponsora” ?

(na przykładzie zapytań, które sama otrzymywałam i nadal otrzymuję)

strzalka Kup mi pierwszy adpack, a ja Ci zwrócę jak zarobię (dosłownie!)
strzalka Czy możemy się tak umówić, że Ty mi kupisz paczki, ja zobaczę jak to działa i jak mi się spodoba i będzie ok, to wtedy z zysków Ci oddam?
strzalka  Nie mów mi tyle o pierdołach, tylko pisz jak zarobić 500 zł do końca tygodnia
strzalka Czy możesz mi powiedzieć co dokładnie mam robić, żeby w max 3 miesiące rzucić etat?
strzalka Klikam te reklamy i nic nie zarabiam – dlaczego? i dlaczego jest tak mało cashlinków?
strzalka Działam już 2 tygodnie, wszędzie wysyłam linki i nikt się nie zapisał – co robić, czy to działa?
strzalka Nie rozumiem angielskiego, a przecież się nie będę się teraz uczył! Wytłumacz mi gdzie co jest i co robić
strzalka Nie będę budować żadnego gównianego wizerunku, chcę tylko zarabiać w domu więc mi napisz jak
strzalka Czy mogę skopiować twoje teksty z bloga na swojego, bo nie będę bezsensu pisał od nowa o tym samym
strzalka Jak ominąć opłaty na procesorach? Ja chcę zarabiać a nie wydawać!!
strzalka Napisz mi gdzie Ty wysyłasz reflinki i ja tam też wyślę swoje
strzalka Po co mam zmieniać zdjęcia Batmana na FB? Dobre jest
strzalka Dlaczego nie mogę na Twoim profilu wstawiać reflinków?! Jesteś moim sponsorem to jak ktoś coś kupi, to Ty też zarobisz!
strzalka Dlaczego nie odbierasz telefonów? Ja mam rodzinę, w dzień nie mam czasu dlatego dzwonię o 2 w nocy! Nie po to się do Ciebie zapisałem, żeby czekać pół dnia na odpowiedź. Szanuj mój czas!
strzalka Możesz mi wyliczyć ile zarobię w programie A,B,C i D jeśli włożę po 50$ w każdy i w jakim czasie? Chcę sobie porównać gdzie mi się najbardziej opłaca a nie mam czasu tego liczyć
strzalka Czy możesz przyjechać do mojego miasta (…tu nazwa, jakieś 500 km…) i pogadamy o tym przy kawie? Ja nie lubię pisać, a nie mogę zadzwonić bo mąż nie wie, że ja chcę w necie zarabiać i najchętniej porozmawiałabym przy kawie.
strzalka Skąd Ty bierzesz tych referali i czy możesz np. kolejnym swoim dać mój link zamiast Twojego? Bo Ty już masz dużo, a ja dopiero zaczynam, a to by mnie zmotywowało, jakby ktoś się zapisał
strzalka Czy mogę liczyć na to, że będziesz za mnie klikać bo ja nie mam czasu?
strzalka Czy mogę liczyć na to, że w razie czego napiszesz do firmy w mojej sprawie albo zadzwonisz, bo nie znam angielskiego?
strzalka Dlaczego nie odbierasz tego pierd…ego telefonu jak dzwonię! Tak trudno podnieść słuchawkę? Strona się nie otwiera w programie – co tam się k…wa dzieje?
strzalka Zapiszę się do Ciebie, jak mi oddasz prowizję z moich zakupów ok? Wpłacę dużo, a Ty będziesz mogła się pochwalić na fejsie, że masz takie statystyki
strzalka Czy jak program będzie miał jakieś problemy to powiesz mi o tym wcześniej, żebym mógł wypłacić pieniądze?
strzalka Czy możesz mi zorganizować spotkanie z właścicielem? Chcę go poznać osobiście zanim zdecyduje się do tego zapisać, bo muszę sobie wyrobić opinię
strzalka Jak to jesteś na urlopie?! Jestem Twoim poleconym i oczekuję instrukcji jak to zrobić krok po kroku i to dzisiaj, bo jutro wyjeżdżam!

Krótko mówiąc : wiele osób będzie oczekiwało, że będziesz ich służącą, telefonistką, tłumaczką, klikaczką, itd itd. Bo Ty masz czas, a oni nie 😉

Dodatkowo, każda osoba oczekuje czegoś zupełnie innego: dla jednych najważniejsze są pieniądze, dla innych stopień ryzyka, dla jeszcze innych „stabilność i spokój ducha”. Jedni nie lubią sponsorów „wymoczków”, „marud”, „biadolących”, a inni nie zapiszą się do kogoś, kto jest jak chodząca bomba energetyczna, z mocną tendencją na finansowe ADHD.

Tak czy siak – nawet, gdybyś bardzo chciał…. NIGDY nie będziesz idealnym sponsorem/wprowadzającym dla każdego. To jest po prostu niemożliwe.

Ba, wiem, że na pewno będziesz się starał, ale życie i realia szybko zweryfikują pewne kwestie…

 

Jak jako sponsor nie dać sobie wejść na głowę?

Pamiętaj: Nie jesteś Bruce Wszechmogący. Każdemu nie dogodzisz. Przypomnij sobie, kiedy ostatnio udało Ci się we własnej rodzinie zadowolić absolutnie każdego? Tak, żeby jeden nie marudził, inny nie narzekał, jeszcze inny nie chciał czegoś, czego nie masz. No to teraz powiedz sam sobie: jeśli w rodzinie nie jesteś w stanie każdemu dogodzić, to jak chciałbyś dogodzić obcym ludziom, w sieci, kiedy każdy oczekuje czegoś zupełnie innego? I najczęściej 80% tych rzeczy mógłby sobie znaleźć sam, ale po prostu mu się nie chce „tracić czasu” na szukanie.

Niestety, działając w programach rekomendacyjnych, musisz się liczyć z tym, że wiele osób będzie chciało od Ciebie pomocy i porad, których nie będziesz mógł im udzielić. Choćby dlatego, że masz dokładnie tyle samo czasu, co inni i doby nie wydłużysz.

I tu musisz pamiętać o tej jednej rzeczy, której nikt nigdy Ci nie zwróci.

To… Twój Czas.

Jeśli ktoś uważa, że zrobisz i znajdziesz wszystko za niego – to pamiętaj o tym, że nie jesteś jego służącą na korbkę, a przyzwyczajenie ludzi do tego, że odpowiadasz co 5 minut i na wszystkie pytania sprawi, że nie będą oni z czasem samodzielni. Bo nie będzie im się chciało, skoro mogą zapytać…

Jeśli widzisz, że ktoś ewidentnie idzie inną drogą, niż Ty – nie przekonuj, nie mądruj się, nie pomagaj na siłę. Niech idzie inną. Może dla niego ona będzie dobra.

Jeśli widzisz, że ktoś ma inne cele, i nie zgadzają się one ani z tym, co robisz, ani nie masz zamiaru dopasowywać siebie do wszystkich – idź swoją drogą.

Nie ma opcji, żebyś dogodził wszystkim.

6 komentarzy

  • Dużo zależy też od tego co polecamy. Weź tu tłumacz co to jest procent składany itp.
    Przekonaj kogoś ,że to na pewno nie padnie za pół roku jak 5 poprzednich programów tego typu…Najwięcej marudzą Ci którzy gówno robią. Kupili jedną paczkę i ciągle narzekają i ja muszę wysłuchiwać. Myślę ,że trzeba przygotować jakiś poradnik dla poleconych albo jakieś FAQ i samemu jak najlepiej poznać to co promujemy plus musi to być bardzo stabilne i najlepiej legalne, zarejestrowane i co jest wiele lat na rynku. Ja osobiście już żadnego revshare nie będę promował a tym bardziej HYIP. Jedynie trzymanie BTC na długi termin 🙂

  • Odechciało mi się polecać… 😉 😉

  • Ola -ale się uśmiłam .Nie mam doświadczeń tego typu i nie miałam swiadomości do jakiej bezczelności i głupoty mogą się ludzie posunąc..Pozdrawiam
    Halina ChZ

  • Z tym wydzwanianiem to się uśmiałam 😀 Ale faktycznie odechciewa się brać takiej „odpowiedzialności” na swoje barki 😉