Chcesz kupić akcje? Poznaj te strategie!

W czasach wysokiej inflacji wiele osób poszukuje skutecznych form ulokowania kapitału. Obecnie istnieje szereg możliwości w tym zakresie. Jedną z nich jest zakup akcji spółek notowanych na giełdzie. Kupno akcji giełdowych może przynieść szereg korzyści, jednak do takich inwestycji trzeba się odpowiednio wcześnie przygotować.

W poniższym artykule prezentujemy popularne strategie inwestowania w akcje, które warto poznać.

Zapraszamy do lektury.

Inwestycja w akcje – co warto wiedzieć na początek?

Początkującym inwestorom może wydawać się, że zarabianie na kupnie i sprzedaży akcji jest banalnie proste. Zatem jak kupić akcje? Jest to proste. Wystarczy założyć konto na wybranej platformie transakcyjnej. Oczywiście, sam proces realizowania transakcji zakupu i sprzedaży jest wyjątkowo prosty, jednakże przewidywanie cen poszczególnych akcji i obligacji jest bardzo trudnym zadaniemKupując poszczególne aktywa nigdy nie mamy pewności, czy przyniesie nam to zysk, czy też wręcz przeciwnie.

Ryzyko towarzyszące inwestowaniu na giełdzie

Ceny akcji bardzo często zmieniają się jak w kalejdoskopie. Spółki, których akcje miały bardzo wysoką wartość, niejednokrotnie szybko tracą na wartości w niezwykle krótkim czasie. W związku z tym każdy początkujący inwestor zanim ulokuje swoje środki w jakiekolwiek akcje powinien dowiedzieć się jak najwięcej na temat mechanizmów rządzących giełdą. Wówczas jego szanse na odniesienie sukcesu będą nieporównywalnie wyższe.

Edukacja ma znaczenie

Niektórzy inwestorzy zastanawiają się, czy aby móc rozpocząć handel na giełdzie trzeba dysponować znacznymi środkami finansowymi. Okazuje się, że wcale nie. Wszystko zależy od tego, czy podejmowane przez nas decyzje będą trafne. Jeśli akcje spółek, w które zainwestowaliśmy, w krótkim czasie poszybują do góry, możemy stosunkowo szybko odnieść sukces.

Początkujący inwestorzy muszą jednak najpierw przed zakupem jakichkolwiek akcji dowiedzieć się jak najwięcej na temat tego rynku. Dobrym sposobem jest poznanie najpopularniejszych strategii wykorzystywanych przez inwestorów giełdowych z całego świata. 

Strategie inwestowania na giełdzie

W tej chwili liczba strategii inwestowania na giełdzie jest naprawdę bardzo duża. Do grona najbardziej znanych zalicza się m.in. strategię wyczucia rynku. Jej cechą charakterystyczną jest analiza zmian, które będą zachodziły na całym rynku kapitałowym. Osoba stosująca tę strategię musi w krótkim czasie reagować na zmieniające się trendy na rynku, aby móc sprzedawać swoje akcje i obligacje z zyskiem.

Kolejna z popularnych strategii to spekulacja. Jest ona stosowana przez wielu inwestorów z całego świata. Sprowadza się ona do zakupu rozmaitych akcji, a następnie do sprzedawania ich po wyższej cenie.

Inna ze strategii – behawioralna, cechuje się tym, że inwestor działa zgodnie z analizą psychologii rynku kapitałowego. Pozwala ona na łatwiejsze zrozumienie działania inwestorów giełdowych a także przewidywanie scenariuszy wydarzeń na giełdzie.

Z kolei inwestorzy chcący osiągać zyski w perspektywie długoterminowej, powinni wybrać strategię „kup i trzymaj”. Jej wyróżnikiem jest fakt, iż wybieramy te akcje, które powinny mieć szanse na osiągnięcie wzrostów w dłuższym czasie.

Artykuł zewnętrzny, sponsorowany

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *