Co w trawie piszczy? Czerwcowy przegląd aktualności

podsumowanie co w trawie piszczyNo i minął kolejny miesiąc, w którym (o zgrozo) krew rozczarowań lała się w internetach strumieniami😉
Czas na kolejne podsumowanie tego, co się w tym czasie wydarzyło, co niby działa, ale nie działa, i co dalej, ach co?

Ok, nie będę już męczyć wstępami, przejdźmy do przeglądu projektów, w których działam, bo w tym zestawieniu innych nie ma, chociaż kusi mnie strasznie, żeby opisać ile to programów o cud zyskach wywaliło się w internecie na przełomie maj/czerwiec. A kilka ich było i nawet parę miesięcy działały. Czas zdecydowanie przeszły, ale ponieważ w nich nie byłam w nich, to się powstrzymam od komentarza.

Czerwcowy przegląd aktualności. Co w trawie piszczy?

Rockwall Investments: pod hasłem Houston, mamy problem! Oj podziało się w ostatnim miesiącu podziało. Nawet rzekłabym, że „grubo” się podziało. Opisałam już całość sytuacji tutaj, więc nie będę się powielać (zerknij i przeczytaj).
Krótko: firma kończy działalność w Polsce, osobom, które NIE wypłaciły jeszcze wkładu – zostanie on zwrócony, ale to może potrwać kilka miesięcy. Użytkownicy, którzy wkład już wypłacili przestaną zarabiać na systemie, chyba że mają kupiony mining, bo ten nadal będzie się kopał i można go wypłacić.

Chlip…, po 2 latach czuję tu spore wewnętrzne rozczarowanie, nie będę tego ukrywać, ale cóż zrobić – i tak się cieszę, że to zakończenie z pewnego rodzaju klasą, a nie zwianie bez słowa. No i najważniejsze: jeśli RW faktycznie zwróci użytkownikom wkłady, to wyjdzie z tego zamieszania zdecydowanie „na czysto”. I za to należy się plus.

WeAreMasternode Club – działa, masternody śmigają (mam aktualnie 2 tutaj postawione), coiny niezmiennie trzymamy na własnych portfelach a nie w firmie, więc tu luzik. Z nowinek: na platformie pojawił się nowy coin, na którym można postawić masternoda, typ tańszy, więc jak ktoś szuka, można zerknąć.

Hashingadspace – tutaj wyłącznie reklamuję inne projekty, nie wiem dokładnie na czym się zarabia, więc mnie o to nawet nie pytajcie. Obserwuję, że cashlinków (płatnych reklam) do klikania jest tu coraz więcej i mimo ponad 120 000 użytkowników, robią się zatory dla reklamodawców:). Kupiłam 3 dni temu dość sporą cashlinkową reklamę „premium”w HAS, i do dzisiaj nie zeszły mi z niej żadne wyświetlenia, a to znaczy, że reklam ludzie kupują tam tyle, że inni nie nadążają ich oglądać, nawet jeśli dostają za to tokeny, które można swobodnie sprzedać na platformie Waves;).
No nieźle.

PTCshare – tutaj również wyłącznie reklamuję inne projekty, i nie wgryzam się w to, jak i na czym się tu zarabia, więc mnie o to nawet nie pytajcie. Plan mam taki, że podobnie jak w HAS, tak i tu, kupuję sobie cashlinki reklamowe + inne reklamy, bo jest tam spory target zagraniczny, mało PL, więc jak chcesz sobie klikać reklamy za free, to tam coś znajdziesz. A jak masz w nosie klikanie reklam za centy, to się nie pakuj:) I tyle w temacie.

FAP/FN – niezmienna bida z nędzą, zero kontaktu z firmą, zero konkretnych informacji. ALE: powstała na FB grupa osób, która stara się odzyskać swoje „wkłady” poprzez pisanie do suportu i kontaktowanie się z jedną z kancelarii, która doprowadza do ugód między użytkownikami a FAP, biorąc za to bodajże 10% od zwróconej kwoty. Nie znam osoby, której tą droga udało się odzyskać wpłacone środki, ale podobno takie osoby są, tyle że po podpisaniu ugody nie mają już prawa wypowiadać się w sprawie FAP, więc ich nie widać. Tak czy inaczej, jeśli temat Cię zaciekawił to poszukaj na Facebooku tej grupy, i sprawdź sam co i jak i czy uda Ci się z umieszczonych tam informacji skorzystać. Warto spróbować.

Dopisek: tym samym, jeśli faktycznie FAP idzie z użytkownikami na jakieś ugody i zwraca im „wkłady” mimo tego, że w regulaminach nie było o tym mowy, a każdy akceptował ryzyko i brak gwarancji zwrotu środków, to jest to dla mnie znak, że z FAPem już definitywnie możemy się pożegnać. Bo jeśli faktycznie był platformą reklamową, a tak był przedstawiany od początku, to nie rozumiem jak może zwracać środki komuś, kto z nieprzymuszonej wszak woli kupił reklamę.
No ale nie znam się na skomplikowanych kwestiach prawnych itd, jakkolwiek daję Wam znać jakie krążą w sieci informacje.
I jeśli ktoś będzie się starał o „zwrot środków wydanych na reklamę” w FAP, to oczywiście życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Tym samym – kończę pisać o FAP i FN w comiesięcznych podsumowaniach.

IE – bez zmian, kopie bo kopie, ale marnie, czekamy na ETH za ok 380$, wtedy firma podłączy koparki ponownie na full.

MLM-y, z których produktów korzystam: Aegea, DXN, Monat.
Korzystam to znaczy kupuję produkty i to one mnie interesują, ale nie wgryzam się w promocję, sprzedaż itd.

Krypto: coś mam, coś kupuję, coś trzymam. Bez szczegółów:)

Nowości, które testuję:

Aaaalbo…. Nie powiem Wam prawie nic, czyli bez nazw firm!:)
Aktualnie włożyłam własne środki w 3 projekty, w których być może uda się ciekawie zarobić, a być może wręcz przeciwnie (!).
Nie mam do nich „zaufania” nawet na 50% jeśli chodzi o to, czy przetrwają najbliższy rok (mimo tego, że o każdym z nim znajdziesz w sieci cuda o tym, jaki to „pewniak na lata”, sratatata…, więc nie będę ich opisywać, reklamować itd., ale własne środki i na własne ryzyko – wrzuciłam:)
Poza tym cierpię ostatnio na „kryzys zaufania” do firm, więc nawet gdybym sprawdziła wszystko wzdłuż i wszerz, i byłoby ok, to i tak miałabym wewnętrzny brak zaufania i dużą rezerwę jeśli chodzi o strategię działania (zapobiegawczo). Dlatego decyzja jest taka, że sama sobie wchodzę na własne ryzyko i własną odpowiedzialność, a Ty zrób jak uważasz:)

.

Temat 1: to ten związany z tokenami i konkretnymi produktami takimi jak portfel zewnętrzny do kryptowalut, karta do płacenia kryptowalutami itd. Wspominałam o nim w ostatnim podsumowaniu. Ryzyko, że będzie z tego lipa jest wg mnie nawet spore, ale jeśli nie będzie, to jest on dla mnie na tyle interesujący, że osobiście chciałabym mieć w tym temacie swój „udział” i dlatego zdecydowałam się wrzucić swoje środki. Miałabym „ból zadka” gdyby okazało się, że wypalił a ja to ominęłam. I to byłby większy ból, niż potencjalna strata.

Minimalny sensowny wkład: 500$
Minimalny bezsensowny wkład: 100$

.

Temat 2: Projekt wątpliwej jakości właścicielskiej, który moim zdaniem padnie za ok max 4-8 miesięcy (to tylko luźny szacunek, i nie musi się zgadzać z prawdą, czas pokaże). Może w tym czasie uda się coś w nim przemielić i zarobić, a może nie. Legenda/historia pokazywana przez firmę jest piękna i brzmi dobrze, i… wcale w nią nie wierzę:)
Naliczenia: ok 1% dziennie przez 5 dni w tygodniu. Zwrot: 130%.
Krótko mówiąc: coś na szybko i na tzw. zapchaj dziurę. Zero sentymentów.

Minimalny sensowny wkład: 500$
Minimalny bezsensowny wkład: 50$
Żadnego mielenia w trupa!

.

Temat 3: „Magiczny” portfel do kryptowalut, na którym to trzymasz sobie swoje coiny, i w uproszczeniu „pomnażają” Ci się codziennie wraz z naliczeniami w postaci tokena, który możesz szybko zamienić na wybraną kryptowalutę i wypłacić. Do niedawna krytykowałam ten temat jak i temu podobne cuda, bo wg mnie zdecydowanie NIE jest to bezpieczne miejsce do przechowywania swoich kryptowalut i zdania nie zmieniłam. Natomiast stoją za nim znane nazwiska, mocna promocja na Azję, duży rozmach i stosunkowa prostota działania, dlatego zdecydowałam się „podpiąć” to tego trendu. Nie wiem czy wyjdę na tym dobrze, to się okaże.

Minimalny sensowny wkład: 550$
Minimalny bezsensowny wkład: 50$

.

Jeśli któryś z w/w Cię zaciekawił i nie masz spiny pośladków w razie ewentualnej straty, to napisz do mnie na priv na FB, lub poprzez kontakt, to pomarudzę Ci o ryzyku, pogderam i ewentualnie podeślę link:)

Poza tym niezmiennie rozglądam się za czymś, co do czego mogłabym nabrać większego zaufania niż do w/w.

W projektach, które nie są tu opisane:
albo a) nie jestem i być nie zamierzam
albo b) jestem, ale położyłam już na nie kreskę i nie będę ich wykopywać
albo c) jestem ale uważam, że nie ma sensu o nich pisać, bo nie ma sensu o nich pisać
albo d) jeszcze ich nie znam

Ważne: Pamiętaj, że każdy z w/w projektów niesie za sobą ryzyko i w żadnym z nich nie masz gwarancji, że zarobisz, a wręcz przeciwnie: możesz stracić.
Podsumowanie aktualności jest wyłącznie moją opinią, na podstawie moich własnych obserwacji i nie musisz się z nią zgadzać, ani też w żaden sposób się nią nie kieruj. Zrób własne podsumowanie i opieraj się na własnych analizach. Przypominam również, że nie jestem żadnym doradcą inwestycyjnym itp. Itd. (rzuć okiem na stopkę bloga!)., więc jeśli szukasz fachowej porady eksperta od doradztwa, to musisz sobie takowego znaleźć, bo ja nim nie jestem 🙂

Inne: Jeśli interesują Cię darmowe sposoby na zarabianie przez internet to ostatnio na blogu pojawił się artykuł w tym temacie: sprawdź tutaj. https://aleksandraniedzielska.pl/zarabianie-przez-internet-bez-wkladu-wlasnego/

Koniec podsumowania.

13 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.