Darmowe kryptowaluty za czytanie i ocenianie artykułów

publish0xDziś coś dla leniwych zarabiaczy online 😉

Trafiłam ostatnio na platformę, która umożliwia ocenianie artykułów pisanych przez innych ludzi i otrzymywanie za to nagrody w postaci darmowych kryptowalut: BAT, Hydro, Dai i Bounty0x.

Zasady gry są tutaj tak banalnie proste, że aż dziw, że napiszę w tym temacie dłuższy artykuł. W skrócie: platforma publish0x łączy ze sobą autorów treści (głównie w temacie kryptowalut) oraz osoby, które te teksty czytają.

Można tutaj być blogerem/pisaczem albo wyłącznie czytać teksty innych, nagradzać je jednym kliknięciem i dostawać za to darmowe krypto z firmowej puli marketingowej.

Jak działa publish0x?

Rejestrujesz się na stronie PublishOx, wypełniasz dokładnie formularz i zakładasz darmowe konto. Potwierdzasz też rejestrację klikając w link otrzymany na adres e-mail
Wskakujesz na stronę główną, wybierasz sobie pierwszy z brzegu artykuł do przeczytania
Czytasz go lub po prostu przewijasz myszką na sam dół gdzie znajdujesz miejsce do ocenienia artykułu.
Decydujesz ile % nagrody przeznaczasz dla autora tekstu, a ile dla siebie (max dla Ciebie to 80%, reszta zawsze dla autora), klikasz „TIP” i gotowe

tip publish0x
U góry wyskakuje Ci informacja ile właśnie dostałeś coinów i jaka kryptowaluta wpadła na Twoje saldo.

Vłala! Tu mogłabym skończyć artykuł 🙂

Potestowałam system, pobawiłam się i proszę, tak wygląda lista zysków:

darmowe kryptowaluty

W publish0x można oceniać (tipować) artykuły w ograniczonym czasie, czyli np. od jednej oceny do drugiej musi minąć kilka lub kilkanaście minut (zapomnij o masowym klikaniu na hurrraaa), a po iluś kliknięciach trzeba odczekać nawet 24 godzin do następnej możliwości. Ja wchodzę tu sobie rano i wieczorem, kliknę komuś tipa, zgarnę krypto i wychodzę.

Jak to wypłacić?

Wchodzisz do zakładki payments (płatności) i wklejasz tam adresy kryptowalutowe odpowiednich portfeli. Może to być portfel danej kryptowaluty, który masz pobrany na komputerze, adres portfela online lub adres z giełdy, na której tą krypto możesz sprzedać (tu uwaga: publish0x absolutnie NIE ZALECA robienia wypłat na giełdy. Z racji bezpieczeństwa Twoich kryptowalut zawsze lepiej robić płatności bezpośrednio na swój portfel). Wypłaty są robione zawsze w poniedziałki.

Aktualne kryptowaluty do zgarnięcia na platformie:

bat kryptowalutaBAT (Basic Attention Token) – jest notowany na ponad 80 giełdach i jest to jeden z tych coinów, które warto mieć w swoim portfelu. Jego team prowadzi przeróżne akcje marketingowe i promujące projekt, więc jest tutaj szansa na jego przyszłą, fajną cenę. Oczywiście nic pewnego, ale nie zawadzi kumulować, zwłaszcza, że tutaj mamy BAT za darmo i bez większego wysiłku.

BAT jest oparty na Ethereum i do tej pory jego najwyższa cena wynosiła 0,98 $ za sztukę.

hydro kryptowalutaHYDRO – aktualnie jest na 9 giełdach np. na Bittrex czy Bitforex. Fajne jest tutaj to, że można sobie w Publish0x kumulować coiny np. Hydro jest dzisiaj warte grosze, więc zamiast wypłacać te grosze i ponosić koszty opłat transakcyjnych, które przerosną sens wypłacania, lepiej je sobie zbierać i wypłacić dopiero wtedy jak będą więcej warte.

Hydro jest oparte na Ethereum i do tej pory jego najwyższa cena wynosiła 0,015 $ za sztukę.

dai kryptowalutaDAI – dostępne na ponad 20 giełdach, w tym Coinbase, HitBTC, Bittrex czy Kraken. Z tego co widzę DAI zbiera się w publish0x wolno, no ale mieć a nie mieć, może za jakiś czas uzbiera się na tyle, żeby miało to większy sens i mogło się opłacić. Zobaczymy.

DAI jest oparty na Ethereum i do tej pory jego najwyższa cena wynosiła 1,37 $ za sztukę.

bounty kryptowalutaBounty0x – aktualnie to mocno niszowa krypto, która jest dostępna na ledwie 3 giełdach, więc w sumie tą bym „olała” do momentu jak nie zacznie pojawiać się w większej ilości miejsc. A w międzyczasie niech się spokojnie zbiera z ocen na Publish0x. Zasada taka jak wszędzie: a nuż okaże się, że kiedyś wypali i będzie to miało finansowy sens. Czas zweryfikuje. Bounty0x jest oparty na Ethereum i do tej pory jego najwyższa cena wynosiła 0,94 $ za sztukę.

Firma publish0x planuje wprowadzać różne coiny i tokeny przyznawane w ramach oceniania artykułów, na dzisiaj są natomiast dostępne 4 w/w.
Program Partnerski w publish0x

Dodatkowe kryptowaluty można zarobić za polecanie programu partnerskiego publish0x. Można w nim otrzymać 5% od każdej oceny artykułu wykonanej przez naszych poleconych. Będą to zapewne jakieś groszowe ułamki, ale mieć, a nie mieć:)

Myślę, że odczuje się to wyraźniej przy dużej liczbie poleconych, albo przy kilku osobach, które faktycznie codziennie zalogują się na stronę raz czy dwa razy i dadzą wybranym tekstom „tipa”.

Na czym zarabia Publish0x?

Na reklamach: na ich stronie wyświetlają się płatne reklamy, chociaż na szczęście nie rażą one po oczach
Na współpracy z coinami, które są zainteresowane popularyzowaniem się właśnie poprzez przeznaczanie jakiejś puli monet do zrzutu na platformie i rozdawania ich za ocenianie artykułów. Dla coinów jest to ciekawy pomysł na zwiększenie świadomości marki i rozpromowanie danej kryptowaluty.
W przyszłości na publis0x będą się też pojawiać artykuły sponsorowane (za które trzeba będzie firmie zapłacić) oraz płatne treści video

Oficjalne kanały kontaktowe:
Telegram: https://t.me/publish0x
Email: support@publish0x.com
Facebook: https://www.facebook.com/publish0x/

Restrykcje dotyczące zakładania konta:

Rejestrując się w publish0x pamiętaj, że możesz mieć TYLKO 1 konto na 1 osobę i na 1 połączenie internetowe (to ciekawe obostrzenie, bo nie pozwala zakładać kont członkom rodziny korzystającym z tego samego internetu).
Dodatkowo obowiązuje zakaz publikowania treści kopiowanych (kara: ban bez ostrzeżenia), zakaz spamowania w komentarzach (nie wolno wrzucać spam treści typu „heeeej Ziutek, zapisz się do mojej firmy i będziesz bogaty”), zakaz używania jakichkolwiek botów do nabijania tipów oraz zakaz proszenia się w komentarzach innych ludzi o to, by ktoś zatipował nasz artykuł.

.

Chcesz być informowany o najnowszych opcjach dotyczących możliwości zarobienia za darmo?

Zapisz się na szybką listę powiadomień wyłącznie o takich nowościach:

14 komentarzy