Dlaczego Facebook ucina zasięgi?

Dlaczego Facebook ucina zasięgiMały ruch na fejsbuniu? 😉 Zdarza się! I to nawet częściej niż myślisz. Dlaczego Facebook ucina zasięgi i co ma na to największy wpływ?

Uwaga: mitem jest to, że zasięgi ścinane są wyłącznie dlatego, że nie płacisz za reklamy. Pewnie, że jest to dobre i jakże wygodne dla nas wytłumaczenie, ale niestety nie do końca prawdziwe. Na ucinanie zasięgów na FB ma wpływ znacznie więcej czynników!

Na znajdującym się niżej materiale video znajdziesz najbardziej podstawowe rzeczy, które wyłapywane są przez inteligentny algorytm facebooka i doprowadzają wprost do zmniejszenia zasięgów. Są to zarówno konkretne typy postów wywołujące tzw. efekt natychmiastowego, tymczasowego ograniczenia zasięgów, jak i inne działania mające znaczenie dla słabszego wyświetlania Twoich wpisów w aktualnościach.

Z ciekawości powiem Ci, że przypominając sobie te czynniki, trafiłam na takie, o których sama zapomniałam:) Jak to było z tym szewcem?

Dlaczego Facebook ucina zasięgi? Powody i przykłady

Omówienie i wyjaśnienia znajdują się na tym video:

W skrócie, co wpływa na zmniejszenie zasięgów na facebooku?

  • Czas. Słabnące zainteresowanie wpisem wskutek upływającego czasu i pojawiania się na FB nowych treści.
  • Brak regularności w tworzeniu postów.
  • Brak dywersyfikowania rodzaju dodawanych postów (wszystko na jedno kopyto!).
  • Zbyt częste dodawanie linków w postach. Dotyczy i tych kierujących POZA platformę i tych wewnętrznych.
  • Zdecydowanie za duża częstotliwość dodawania wpisów.
  • Zerowe zaangażowanie ludzi.
  • Kupowanie obserwatorów.
  • 5 rodzajów wpisów: share baiting, react baiting, vote baiting, comment baiting i tag baiting. Rozwinięcie tych pojęć znajdziesz na video.

Wszystkie materiały z marketingowymi instrukcjami znajdziesz na kanale Youtube Ogarniemy to. Na moim blogu tutaj wpisy publikowane są z opóźnieniem (ups!). Jeśli tematyka Cię ciekawi – sprawdź najpierw kanał na YT i grupę. Bardzo możliwe, że znajdziesz tam już kolejne odcinki tego cyklu!

Pytania? Zostaw niżej komentarz. Odpowiemy, wyjaśnimy.

5 komentarzy