Dodatkowy dochód dla biur rachunkowych. E-Archiwa i dokumentacja

biuro rachunkoweProwadzisz biuro rachunkowe i masz coraz mniej przestrzeni na przechowywanie dokumentów swoich klientów? Szafy puchną w szwach, a ilość papierów, które zgodnie z prawem muszą być przechowywane przez lata, mnoży się w zastraszającym tempie?

Tak, tak, ten problem dotyka większość biur rachunkowych w Polsce i to nie tylko wtedy, gdy dynamicznie się rozwijają i mają coraz więcej klientów.

Sprawa komplikuje się również wtedy, kiedy to ich klienci rosną biznesowo, a wraz z ich wzrostem, piętrzy się góra dokumentacji. W tej sytuacji rozwiązania są w zasadzie trzy.

Pierwsze: dzwonisz do klientów informując ich, że od teraz muszą zabrać swoje segregatory i przechowywać je na własną rękę (co pewnie nie spotka się z ich specjalnym zachwytem).
Drugie: powiększasz przestrzeń magazynową tak, żeby zwiększyć ilość miejsca na dokumentację, co oczywiście naraża Cię na koszty, bo zgodnie z ustawą, biznesowych papierów nie można przechowywać ot tak, byle jak.
No i trzecie: szukasz firmy zewnętrznej, która specjalizuje się w przechowywaniu dokumentów, podpowiadasz jej usługi swoim klientom i to tam udają się oni z dokumentacją.

Rozwiązanie trzecie wydaje się całkiem sensowne, prawda? Ty masz problem piętrzących się gór segregatorów z głowy, a klient nie musi ich trzymać we własnym domu czy na własną rękę szukać miejsca, w którym będzie je mógł bezpiecznie „upchnąć”.

A gdyby tak, do rozwiązania numer trzy dołożyć:

  • Twój dodatkowy zysk za to, że poleciłeś swoim klientom usługi innej firmy?
  • Możliwość bezpośredniego wykupienia przez Twoje biuro rachunkowe hurtowej ilości e-archiwum w atrakcyjnej cenie i przydzielenia jej odpłatnie Twoim klientom wedle własnego uznania? (W końcu Ty wiesz najlepiej ile powierzchni na segregatory potrzebuje firma A, a ile firma B)
  • Możliwość samodzielnego narzucenia klientom marży, jaką zapłacą za tą usługę?

To czy nie byłoby to świetne rozwiązanie? 🙂

Wyobraź sobie, że to właśnie Twoje biuro rachunkowe nawiązuje współpracę z taką firmą zewnętrzną i dzięki podpisanej umowie, to Ty będziesz mógł zaoferować przedsiębiorstwom, które rozliczasz, doskonałe warunki przechowywania dokumentacji, e-archiwum, obsługę poczty przychodzącej, wystawianie faktur itd., i nie będziesz musiał sam się tym zajmować. No i oczywiście, oszczędzając Twój czas pracy i miejsce, w którym do tej pory gromadziłeś dokumenty firm – zyskasz na tym dodatkowy dochód.

Sprawdź, jak to działa:

  • Odwiedź stronę firmy DAST – Archiwa Zewnętrzne, która aktualnie przechowuje akta ponad stu przedsiębiorstw, spółdzielni, zakładów przemysłowych i biur rachunkowych
  • Zarejestruj się w panelu firmy Dast – tutaj link do rejestracji.
  • Przeczytaj umowę o współpracy i zobacz, jakie znajdziesz w niej dla siebie korzyści.
  • Zdecyduj, a później zacznij zarabiać na tym, że przedsiębiorcy, których rozliczasz z podatków, będą mieli gdzie wygodnie przechowywać swoją dokumentację.

Pytania?
Zostaw w komentarzu lub po rejestracji w panelu firmy Dast Archiwa Zewnętrzne – wypełnij formularz kontaktowy albo skorzystaj z telefonu i po prostu zadzwoń.

Ta możliwość pozwoli Ci sprawnie i szybko uwolnić zarówno siebie, jak i swoich klientów od problemu piętrzącej się dokumentacji.

2 komentarze