Gdzie można płacić Bitcoinami?

luzakDziałająca od 2009 roku kryptowaluta Bitcoin jest jedną z ciekawszych metod zarabiania w sieci (choć już nie tak piorunująco zyskowną jak na samym początku). Zbieracze bitcoinów często pytają gdzie można płacić bitcoinami, a opcji jest tutaj wiele.

Niestety Bitcoiny to nie dolary, złotówki, czy euro więc wiele sklepów i firm ma prawo ich nie akceptować (podobnie jak niektóre Państwa w ogóle nie uznają tej kryptowaluty), a wielu przedsiębiorców nawet jej nie zna. Mimo tego bitcoin trzyma się dobrze, a Ci, którzy go posiadają mogą całkiem swobodnie wydawać swoje BTC w miejscach, w których są one akceptowane.

Bitcoiny można np. „spieniężyć” w różnego rodzaju zarobkowych programach w sieci, wydać na hosting swojej strony www, przelać znajomym, czekać na wzrost kursu lub… w niektórych państwach zapłacić nimi w zwyczajnych sklepach internetowych.

Jeśli zbierasz darmowe bitcoiny (tutaj kilka słów o tym jak i gdzie to robić) lub po prostu w nie inwestujesz, to z pewnością chciałbyś je później jakoś wykorzystać.

Gdzie można płacić Bitcoinami?

1.Większość tradycyjnych miejsc (nie-internetowych) znajdziecie na bardzo fajnej ogólnoświatowej mapie: https://coinmap.org/ – po wejściu na mapę wybieramy np. Polskę, konkretną miejscowość czy region i system sprawdza czy w tej okolicy można płacić bitcoinami i gdzie.

I tak dla przykładu: w Kielcach zapłacimy BTC u fotografa, dentysty, a w Gdańsku płacąc BTC wynajmiemy apartament. Możemy też znaleźć na mapie wiele restauracji barów, hoteli i sklepów, akceptujących internetową walutę, albo zapłacić bitcoinami za kosmetyczkę czy fryzjera.

gdzie zaplace bitcoinami

Oczywiście mapa nie zawiera wszystkich lokalizacji w których można płacić bitcoinami – wciąż powstają nowe, ale nie od razu dopisują się do tej listy, a część znika, co nie zmienia faktu, że na start – to bardzo dobre narzędzie ułatwiające znalezienie miejsc do płacenia kryptowalutą w „realu”.

2.Bitcoinami można też uzupełniać swoje konta np. w różnego rodzaju internetowych programach zarobkowych i programach partnerskich.

A Ty?

Gdzie płacisz lub już płaciłeś swoimi bitcoinami?  – pochwal się, podrzuć namiar:)

Działająca od 2009 roku kryptowaluta Bitcoin jest jedną z ciekawszych metod zarabiania w sieci (choć już nie tak piorunująco zyskowną jak na samym początku). Zbieracze bitcoinów często pytają gdzie można płacić bitcoinami, a opcji jest tutaj wiele.

10 komentarzy

 • Płacić jeszcze nie płaciłem, ale mogę dorzucić swoje 2 grosze do tematu kryptowalut. Kto szuka alternatywnych rozwiązań inwestowania pieniędzy, to być może jest to bardzo dobry czas, żeby zainteresować się bitcoinem i litecoinem. Wydaje mi się, że od kilku dni mamy trend wzrostowy, który moim zdaniem powinien potrwać kilka miesięcy. Dodam tylko, że bitcoin w szczycie bańki kosztował około 3400zł za sztukę, teraz jest to ok 1200zł za 1btc. Technologia się rozwija, coraz więcej miejsc na świecie zaczyna akceptować płatności btc – moim zdaniem to przyszłość płatności. Jako ciekawostkę dodam, że w styczniu tego roku nabyłem sporo litecoinów (młodszy brat bitcoina) po cenie ok. 6,3zł za 1ltc. Na dzień dzisiejszy za 1ltc dostałbym około 14,3zł co daje ponad 100% zysku w niecały rok. Oczywiście nikt nie wie jak zachowa się kurs, ale śledząc doniesienia na temat krypto można wyciągać własne wnioski. Kto nie ryzykuje szampana nie pije 🙂

  • Aleksandra Niedzielska

   Mateusz dzięki za ciekawe spostrzeżenia, ostatnio sporo nowych kryptowalut się pojawia i na pewno – patrząc po przykładzie kiedyś wzgardzanego bitcoina, warto się im przyjrzeć:)

 • Problem z bitcoinem, a może z bardziej z jego brakiem popularności jest to że brakuje miejsc gdzie można nim płacić i to szczególnie w Internecie gdzie sklepów internetowych akceptujących bitcoina jest zaledwie kilka. Co do litecoina i innych walut, jak nie wzrośnie popularność bitcoina to nie ma co myśleć że wzrośnie popularność innych krypto-walut.

  • Aleksandra Niedzielska

   Brak popularności Bitcoina?
   Żebyś widział co się dzieje na forach poświęconych tej tematyce, grupach na FB itd…;)
   Co do innych kryptowalut – daleko im do BTC, ale trzymam kciuki, bo idea jest co najmniej ciekawa.

 • Zwracam uwagę, że nigdzie nie „płaci się bitkojnami”. To są jedynie transakcje POŚREDNICTWA i zawsze jest tak, że potrzeba odczekać, aż znajdzie się druga strona transakcji. WTedy dochodzi do wymiany oficjalnej waluty i BTC i ta oficjalna waluta stanowi dopiero zapłatę. Mało rozgarnięte „lemingi” i „millenialsi” mogą sobie sądzić, że „zapłacili bitkojnami”, ale tak naprawdę zapłacili złotówkami, euro lub dolarami, któe im sprzedał za bitkojny jakiś inny „leming” lub „millenials”, który też gdzieś będzie chciał „zapłacić bitkojnami”.

  Nie liczcie na to, że ktokolwiek przyjmie od was te zabawkowe punkty zwane dla niepoznaki „kryptowalutami” oddając wam prawdziwe dobra lub usługi. Lasciate ogni speranza …

 • witam,
  czy istnieje jakaś lista sklepów gdzie można płacić BTC?
  interesuje mnie na przykład branża ogrodnicza, uprawa roślin wewnątrz pomieszczeń…
  Pozdrawiam

 • płatność BitCoin i w ogóle kryptowalutami
  to nie problem w 2018 roku
  nawet bio sklep czy sklep wegański online ma taką opcję