Hodlowanie kryptowalut? O co chodzi?

hodlowanieHoooodl! … ale, co, co? Czym jest hodlowanie kryptowalut i dlaczego osoby działające w tej branży posługują się takim określeniem? Czy to błąd pisowni i powinno być „hold”?

Otóż nie!

„Hodl” to pewien żarcik, który na stałe wpisał się w „definicję” dotyczącą jednej z metod działania na kryptowalutach. Trudno powiedzieć, kto ten żarcik wymyślił, ale spodobał się on na tyle, że tak już zostało.

Hodl w oryginale powinno być oczywiście anglojęzycznym „hold” (trzymaj), więc w największym uproszczeniu hodlowanie to po prostu trzymanie kryptowalut.

  • Bez ich sprzedawania.
  • Bez śledzenia kursów na bieżąco.
  • Bez panikowania „bo spada” ani „bo rośnie”.

Można powiedzieć, że obok spekulacji jest to druga najpopularniejsza forma zarabiania (lub nie!) na kryptowalutach. Hodler to osoba, która trzyma swoje kryptowaluty długofalowo, nie patrzy kurs i liczy, że za 5, 10 czy 15 lat zbije na tym kokosy. Rzecz jasna, gwarancji takiej nie ma, tak samo zresztą, jak i nie ma gwarancji zysku przy codziennym spekulowaniu na cenie i ciągłym szukaniu okazji do sprzedaży czy kupna.

Więcej na video:

Czym jest hodlowanie kryptowalut?

Wszystkie materiały video z krypto instrukcjami znajdziesz na kanale Youtube Ogarniemy to. Tu będą one dla Ciebie dostępne na bieżąco. Nasza pomoc w razie pytań dostępna jest w grupie Ogarnięci Online (na FB). Na moim blogu krypto wpisy publikowane są z opóźnieniem (ups!). Jeśli tematyka Cię ciekawi – sprawdź najpierw kanał na YT i grupę. Bardzo możliwe, że znajdziesz tam już kolejne odcinki tego cyklu!

Pytania? Zostaw niżej komentarz. Odpowiemy, wyjaśnimy.

Wraz z Pawłem Pieczką ruszyliśmy w 2021 roku z cyklem nagrań, który jest tworzony pod kątem początkujących. W serii tej poruszamy najważniejsze kwestie dotyczące kryptowalut. Są to sprawy podstawowe: definicje, wskazówki, zagrożenia tego rynku. Dalej; instrukcje pokazujące co robić w konkretnych sytuacjach i jak się po tym świecie poruszać. Docelowo chcemy Cię krok po kroku przeprowadzić przez wszystko to, co wiąże się z krypto i to zupełnie od podstaw.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *