Hossa i bessa na rynku kryptowalut – o co chodzi?

hossa i bessaHossa i bessa – czym są te pojęcia i czy dotyczą w tym samym stopniu rynku walut tradycyjnych, co wirtualnych? A może znaczenie tych pojęć jest jeszcze szersze?

Co do zasady słownikowej hossa jest długotrwałym trendem wzrostowym cen. Ważne: długotrwałym i super ważne: „wzrostowym„! Możemy mówić o hossie na papierach wartościowych, walutach, a nawet towarach notowanych na giełdach i oczywiście o rynku kryptowalut.

Bessa wprost przeciwnie do hossy jest długotrwałym trendem spadkowym i znów dwie ważne części tego określenia: długotrwały i spadkowy.

Wiele osób myli chwilowe wzrosty lub spadki kursów z hossą i bessą, dlatego tak mocno podkreślam tu kwestię długoterminowości.

Więcej o różnicach i samym zrozumieniu hossy oraz bessy, na video niżej:

Hossa i bessa na rynku kryptowalut

Wszystkie materiały video z krypto instrukcjami znajdziesz na Youtube, kanał Ogarniemy to. To właśnie tam są one dostępne na bieżąco.  Na moim blogu krypto wpisy publikowane są z opóźnieniem (ups!). Jeśli tematyka Cię ciekawi – sprawdź najpierw kanał na YT.

Pytania? Zostaw niżej komentarz. Odpowiemy, wyjaśnimy.

Wraz z Pawłem Pieczką ruszyliśmy w 2021 roku z cyklem nagrań, który jest tworzony pod kątem początkujących. W serii tej poruszamy najważniejsze kwestie dotyczące kryptowalut. Są to sprawy podstawowe: definicje, wskazówki, zagrożenia tego rynku. Dalej; instrukcje pokazujące co robić w konkretnych sytuacjach i jak się po tym świecie poruszać. Docelowo chcemy Cię krok po kroku przeprowadzić przez wszystko to, co wiąże się z krypto i to zupełnie od podstaw.