Jak dodać na blogu film z YouTube?

youtubeChciałbyś umieścić na swoim blogu film z YouTube tak, żeby czytelnicy mogli obejrzeć go bezpośrednio u Ciebie, bez przechodzenia do strony YouTube?

Takie wstawienie na blogu dowolnego nagrania z YouTube jest stosunkowo proste i wymaga w zasadzie wykonania tylko kilku krótkich czynności.

Instrukcja krok po kroku – niżej:)

Jak dodać na blogu film z YouTube?

Najpierw znajdź na YT nagranie, które chcesz umieścić na swojej stronie. Pod nagraniem znajdziesz przycisk „udostępnij” – kliknij go, a następnie kliknij kolejny przycisk (jest trochę niżej) – „Umieść na stronie”.

blog youtube

Po rozwinięciu „umieść na stronie” pojawi Ci się kilka różnych opcji. Po pierwsze: kod (iframe), który musisz w całości skopiować (to będzie ten element, który będziemy umieszczać na blogu). Zanim go skopiujesz zjedź myszką niżej, zobaczysz opcje dodatkowe:

Wybór wielkości filmu , Wybór ustawień: czy po zakończeniu ma odtwarzać inne filmy z youtube, czy nie (ja zwykle wybieram nie), czy ma być widoczny tytuł itd.

blog youtube

Po dokonaniu wyboru kopiujesz kod i teraz dopiero logujesz się do swojego bloga.

Jeśli posiadasz blog wordrpress, wówczas we wpisie, w którym chcesz wstawić film musisz znaleźć przycisk „tekstowy” , kliknąć go i tam wkleić kod z YouTube, jeśli posiadasz inny system blogowy będziesz musiał znaleźć przycisk „kod html” „html” lub „źródło” i w tym miejscu wstawić kod nagrania z youtube.

blog youtube

Warto wiedzieć: edytor „wizualny” i „tekstowy” różnią się od siebie, i zawsze można przeskoczyć z jednego na drugi (bez obawy, że „wysadzi się bloga w kosmos”)

Po wklejeniu kodu i powrocie do edytora wizualnego NIE będziemy w nim widzieć filmu tylko szary kwadrat (to normalne). Dopiero po opublikowaniu wpisu (lub wrzuceniu sobie podglądu) wyświetli się filmik.

I gotowe.

Powodzenia:)

8 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.