Jak dodać nowy wpis na blogu wordpress?

nowy wpisWielu z Was zadaje mi ostatnio pytanie „Jak dodać nowy wpis na blogu wordpress?”. Mogłoby się wydawać, że jest to absolutna podstawa, którą „każdy wie”, a jednak tak nie jest.

Kiedy zaczynamy przygodę z blogowaniem – wszystkiego uczymy się od zera, więc nawet dodanie nowego artykułu na blogu może stanowić pewien problem.

Dzisiaj – krótkie nagranie pokazujące jak krok po kroku dodać nowy wpis na swoim blogu wordpress.

Na tym video zobaczycie na przykładzie mojego bloga: jak dodać wpis, jak określić jego kategorię, co wypełnić, żeby wszystko było „ok.”.

Najlepiej obejrzeć na pełnym ekranie:)

Powodzenia w prowadzeniu Waszych nowych blogów:)

 

8 komentarzy

 • Dzięki Ola, nie wiedziałam, że można zrobić zdjęcie obok tekstu. Mam bloga na Bloggerze, jednak od tego tygodnia (!) zaczęłam się zajmować moim drugim blogiem, którego będę prowadzić na WP. Więc takie poradniki od podstaw są naprawdę użyteczne, bo ja z kolei czuję się jak idiotka, bo wszyscy potrafią wordpressować, a ja nie. Mam jednak problem i nie wiem jak go rozwiązać: gdy przejdę wszystkie kroki i kliknę „Podejrzyj”, pojawia mi się podgląd wpisu, jednak mam jakiś problem z odległością pomiędzy wersami – w jednym akapicie są normalne, a w drugim linijki są dosłownie jedna pod drugą bez nawet pół milimetra odstępu. Może kiedyś tak Ci się stało i wiesz od czego to zależy? Jeśli nie, to nie szkodzi, jakoś dojdę do rozwiązania, lub poproszę o pomoc na grupie blogowej, ale pytam, bo a nuż to jest jakaś podstawowa rzecz, która przytrafia się początkującym gapom.. 😉 Pozdrawiam.

  • Aleksandra Niedzielska

   Bo to się właśnie tak wydaje, że „wszyscy potrafią” ale to nie jest prawda, jak się nauczymy, to potrafimy, ale od czegoś trzeba zacząć:)

   P.S Co do tych przerw między wersami, to jest to pewnie kwestia albo a) szablonu albo b) ustawienia czcionek. Kojarzę, że pobierałam do tego jakąś wordpressową wtyczkę i tam również była opcja, żeby ustalić jaka ma być odległość między wersami i bawiłam się trochę aż uzyskałam to, co jest. Poszperam może znajdę co to było;)

   • Aleksandra Niedzielska

    Znalazłam:) Wtyczka Google Fonts, potem wygląd, personalizacja, otwierasz dowolny wpis na blogu i wg tego obrazka:
    przerwa miedzy wersami

    Przesuwasz kursor i robi się piękny odstęp.

 • witaj, w moim all in one seo pack nie ma wiersza w którym wpisujesz KEYWORDS. Jak myślisz dlaczego?

 • witam, u siebie w All in One SEO Pack nie mam paska Kaywords. Wiesz może dlaczego? Trzeba gdzieś coś ustawić?

 • Aleksandra Niedzielska

  Dziewczyny możliwe, że w nowej wersji tej wtyczki nie ma takiej opcji:)
  Wpis dość stary więc bardzo możliwe:)

 • Przyda się, dzięki 😉