Jak rejestrować się na forach, jeśli chcesz COKOLWIEK na nich promować?

jak zarabiać na forachPracując w marketingu szeptanym obserwuję jak wiele błędów i to już na etapie zakładania kont na forach dyskusyjnych popełniają ludzie, którzy są nowi i chcą w tej branży zarobić…

Rejestracja na forach internetowych jest męcząca. Tak, to prawda – trzeba znaleźć odpowiednie forum, wypełnić kilka pól, poczekać na maila z aktywacją, kliknąć, wrócić, uzupełnić profil – to może być naprawdę nudne (i to już jest ten etap na którym wiele osób „rozmyśla” się co do takiego sposobu zarabiania). Jeśli jednak nie zamierzasz się rozmyślić, to zanim zaczniesz zakładać kolejne konta – zwróć uwagę na to, co napiszę niżej.

Ważne: RAZ założone konto, i to tylko na jednym forum będziesz wykorzystywać w przyszłości wielokrotnie, dla wielu klientów, dla siebie, dla firm więc ten krótki czas poświęcony na dobry wybór loginu i całej reszty zdecydowanie Ci się zwróci !

Zasady rejestrowania się:

  • Jeśli jesteś kobietą, wybierz login damski, jeśli mężczyzną – męski. Nie oszukuj i nie udawaj innej płci niż masz – takie kłamstewko ma krótkie nogi
  • Możliwie zakładaj konta na login imię+nazwisko – wtedy promujesz również własną markę. Dobre są również loginy typu: BeataZ, KamilD, KrystynaWawa – takie jak ten ostatni sugerują dodatkowo skąd jesteś i mogą się przydać przy kampaniach regionalnych
  • Nie wybieraj loginów głupkowatych jak „buziaczek15”.  „23445@#!” „kochamforse”, „cizia”, „soczysta brzoskwinka” czy „facetzwlosaminaklacie”! Żaden klient nie będzie chciał, żeby jego produkt, w który w końcu włożono dużo pracy, wysiłku i pasji promował ktoś o takich nazwach. Sam byś tego nie chciał, prawda? Odpadają również loginy  „Wisienki” „Gnaty” „MorderczyCiosator” itp. – może i brzmią fajnie i zwracają uwagę, ale co jeśli „MorderczyCiosator” będzie promował sprzęt medyczny? Trochę kiepsko, prawda?
  • Jak się już zarejestrujesz – napisz na forum kilka postów, 5,10,15. Niech to konto wygląda normalnie, niech nie sprawia wrażenia, że jest tworzone tylko pod reklamę. To Ci się opłaci!
  • Dorzuć też jakiś przyjemny dla oka awatar (niekoniecznie fotkę kogoś wymiotującego po imprezie do wiadra…). Możesz dodać zdjęcie twarzy i wcale nie musi być ona Twoja. Wystarczy darmowy bank zdjęć (polecę tu ten: sxc.hu ) i wybierasz fotkę kobiety, mężczyzny, na poważnie/ na spontana, ale – bez przesady z tym spontanem!

Pamiętaj, że będziesz to konto wykorzystywał w pracy.