Jak szybko zaindeksować blog w google?

blogJeśli prowadzisz bloga na pewno wiesz, że najważniejsze jest przyciągnięcie do niego czytelników. Problem często jest w tym, że użytkownicy nie wiedzą, że Twój blog istnieje (w sieci są miliony treści i trudno wszystkie nowości znaleźć), więc pierwszą rzeczą jaką potencjalny czytelnik zrobi, będzie szukanie informacji w google.

I dlatego Twój blog musi tam być. Dobrze byłoby też, żeby w wyszukiwarce każdy Twój nowy wpis na blogu pojawił się jak najszybciej. W przeciwnym razie blog czytać będą tylko znajomi z Facebooka (jeśli oczywiście umieścimy na tablicy informację, że stworzyliśmy coś nowego) 🙂 Jak ro zrobić?

Nie chcę tu pisać o pozycjonowaniu strony czy też linkach sponsorowanych, bo to temat rzeka, ale kilka słów o tym jak szybko sprawić by roboty google możliwie jak najszybciej „zaindeksowały” nasz wpis, czyli umieściły go w wynikach wyszukiwania.

Cel: szybko i za darmo:)

Na przykładzie mojego wpisu z wczoraj:
(https://aleksandraniedzielska.pl/mlm-droga-na-skroty)

Wpis został napisany, i zanim jeszcze udostępniłam o nim informację na Facebooku weszłam na stronę Pingler.com, która (w wielkim skrócie) pozwala poinformować różne roboty wyszukiwarek o tym, że na naszym blogu pojawił się nowy wpis. Pingler.com pomaga pozyskiwać tzw. Backlinks (linki) do naszego bloga i bezpośrednio wpływa na szybkość indeksowania się nowego wpisu w wyszukiwarkach.

Aby skorzystać z Pinglera nie trzeba się rejestrować ani płacić (chociaż można!), wystarczy jedynie wejść na stronę, wypełnić poniższą tabelkę i poczekać w kolejce aż na samym końcu pojawi się napis „Ping processing complete”. I gotowe.

pinglerek

Dziennie takich „pingów” można zrobić max 5 (oczywiście każdy dla innej strony).

Efekty? Nowy wpis z mojego bloga pojawił się w wyszukiwarce tego samego dnia.

Na pomysł artykułu wpadłam dopiero dzisiaj, więc poniższe zrzuty ekranu z efektem obrazują sytuację z dziś: wpis jest w wyszukiwarce, a można to sprawdzić na 2 sposoby:

1.

jak sprawdzić bloga

2.

jak sprawdzić bloga

Poza Pingler.com (którego używam) podobnymi narzędziami są:
Pingomatic.com
Ping.in
Pingoat.net

A czy Twój ostatni wpis na blogu jest już w wyszukiwarce?

Sprawdź to wykorzystując metodę z obrazków wyżej i jeśli go tam nie ma – wykorzystaj Pinglera.
Szybko, prosto, wygodnie i za friko:)

14 komentarzy

 • Olu bardzo przydatny i pomocny wpis. Już zabieram się wypełnienie broszurki i czekam na kolejne Twoje wpisy 🙂

 • Jeżeli używasz bloga na wordpress to nie trzeba pingować, Kiedyś tak, instalowało się nawet pluginy w tym celu, ale nowe wersje robią to z automatu.

  Na moim blogu, który ma już kilka lat wystarczy, że dodam wpis i po kilku sekundach jest już zindeksowany.
  Nowe strony czasem indeksują się woniej i je warto pingować, albo podlinkować 🙂

  Pozdrawiam

 • Oczywiście, blogi, które mają kilka lat i są prowadzone systematycznie w ogóle takich działań nie wymagają, bo roboty doskonale je już znają:) Ale nowicjuszom mała, dodatkowa pomoc w indeksowaniu bloga nie zaszkodzi.
  🙂

 • krzysztofkorpik

  Super fajna podpowiedź. Nie znałem tej możliwości. Skorzystam i sprawdzę jak to działa w praktyce. Dziękuję 🙂

 • To jaka wersja ostateczna? warto zrobic taki zabieg dla swiezego wordpresa?

 • Aleksandra Niedzielska

  Jak najbardziej:)

 • Pozwolę sobie przekazać te rady członkom mojej grupy – Opolska Strefa Dobrego Blogera musi poznać Twój blog!

  • Aleksandra Niedzielska

   Będzie mi bardzo miło i mam nadzieję, że wskazówka dot. indeksowania bloga się przyda:)

 • Czy każdy wpis jest traktowany jak osobna strona?

  • Aleksandra Niedzielska

   W pinglerze tak – chodzi o nazwę domeny, a każdy wpis ma tą samą domenę, więc tam jest chyba obostrzenie, że w ciągu 24 h czy 48 h nie można pingować tej samej strony x razy.
   To bardzo fajne, bo dzięki temu „nie przegniesz”:)

 • To stara metoda ale dziś to już to strata czasu wyszukiwarka sama znajdzie wasz blog jeśli zostawiliście w siec do niego choć jeden link. Dziś wystarczy podpiąć stronę pod narzędzia webmastera i przesłać mapę stron? (zapomniałem jak to się nazywa chyba tak;) i dodać stronę do statystyk w Google Analytics a nasza strona na pewno pojawi się w Google robot nawet sam wyszuka strone ktora jest nowa co robi robot od binga np wystarczy dać mu trochę czasu! Za pingowanie nawet nadmierne nie powinno być żadnej kary od wyszukiwarki tak jak ktoś wspomniał blogi na wordpresie i blogspocie automatycznie się pingują.