Jak w wordpress stworzyć artykuł „na hasło”?

hasło na blogaOd jakiegoś czasu zastanawiam się nad ograniczeniem dostępu do niektórych treści na tym blogu hasłem, kodem, czy inną formą zabezpieczenia, która pozwalałaby na to, żeby dany wpis dostępny był dla mnie + wyłącznie dla wąskiej grupy odbiorców, którzy posiadają „hasło”.

Początkowo myślałam nawet o zahasłowaniu całego bloga, ale szkoda by mi było, zwłaszcza, że piszę go nie tylko dla siebie, ale i dla Was więc ta opcja odpada.

Natomiast bardzo możliwe, że w niedługiej przyszłości pojawią się tutaj wpisy, których treść nie będzie widoczna bez wpisania hasła, – a dostaniesz je bezpośrednio ode mnie, wystarczy napisać na FB lub na maila.

Ale do rzeczy:

Jak w wordpress stworzyć artykuł „na hasło”?

Okazuje się, że jest to prostsze niż myślałam, i mimo, że można do tego celu wykorzystać różne wtyczki, to wg mnie nie ma to większego sensu, skoro opcja wpisu na hasło jest wbudowana domyślnie w panel wordpress.

Przejdź do dodawania nowego wpisu w wordpress, a następnie wg poniższych slajdów:

hasło na blogu

hasło na blogu

Po opublikowaniu wpisu będzie on wyglądał tak:
Kliknij i sprawdź: https://aleksandraniedzielska.pl/super-sekretny-wpis/

Do czego może Ci się przydać ograniczanie dostępu do Twoich tekstów na blogu, poprzez hasło ?

1.Możesz nie chcieć pewnej wiedzy czy informacji dawać wszystkim jak leci

2.Możesz dać hasło do wpisu TYLKO wybranej grupie osób działających z Tobą np w konkretnym programie, którego ten zahasłowany wpis dotyczy

3.Możesz tworzyć „ekstra” treści poradnikowe i pomocowe dla osób, które już z Tobą współpracują, i jednocześnie dając im lepszą pomoc i lepsze materiały – nie rozdajesz swojej wiedzy i pomysłów wszystkim i za darmo.

4.Możesz stopniować dostęp do jakichś treści

(np kurs budowania marki level 1 – dla wszystkich, kurs budowania marki level 2 – tylko dla osób, które przeszły level 1 i mają hasło do levelu 2.

Albo : kurs składania własnej koparki kryptowalut – wstęp i zajawki za darmo dla wszystkich, poziom 2 i konkretne podłączenia – tylko dla osób posiadających hasło, a otrzymanie hasła jest np. płatne tyle i tyle bezpośrednio u Ciebie). Pomysłów takiego stopniowania i dawkowania wiedzy jest mnóstwo.

5.Ograniczając dostęp z „wszystko dla wszystkich” na „nie wszystko dla wszystkich” pokazujesz też poniekąd, że „masz coś więcej” ale nie dasz tego ot tak za free. Kto chce to skorzysta i spyta o hasło, kto nie chce – nie skorzysta, ale i Ty nie „stracisz” dając fajną wiedzę jak leci, za przysłowiową darmoszkę 🙂
.

2 komentarze