Jak założyć Masternode POLIS ? Instrukcja dla laika

masternode polisOd niedawna mam swojego pierwszego Masternode POLIS (yeah!) , i chociaż nie jest to mój całkowicie pierwszy masternode, bo wcześniej postawiłam już sobie Gincoina (tańszy), o czym pisałam na blogu tutaj.

A ponieważ zdaje się, że taka forma zarabiania na kryptowalutach bardzo mi się spodobała (opcja lux dla leniwych longtermowców), to pojawił się kolejny, i w planie są również następne. Dziś na tapetę krok po kroku instrukcja jak jako laik utworzyłam sobie masternode POLIS.
Może kiedyś Ci się to przyda:)

Jak założyć Masternode POLIS ? Krok po kroku

1. Najpierw na zdecentralizowanej giełdzie Crypto-Bridge  kupiłam sobie 1010 coinów kryptowaluty POLIS (do postawienia masternode POLIS wymagane jest dokładnie 1000, ale dyszkę dorzuciłam na zapas, na wypadek jakby wyskoczyły na trasie jakieś opłaty). Oczywiście nie kupiłam tej ilości coinów jednorazowo, tylko raz w tygodniu kupowałam sobie po trochę tak, żeby uśrednić cenę i żeby nie trafić ani na max górkę, ani na max dołek. Zresztą kto by tam wiedział kiedy będzie dołek, a kiedy górka.

Krótko mówiąc: ucykałam sobie powoli odpowiednią ilość coinów do postawienia masternoda.

2. Ze strony polispay.org pobrałam sobie portfel do trzymania coinów tej kryptowaluty na własnym komputerze a następnie z giełdy Crypto-Bridge przelałam na niego wszystkie 1000 obowiązkowych coinów (kilka pobrało mi na opłatę za ten transfer, więc akurat wystarczyło) .

Uwaga: tu trochę zaryzykowałam, bo w trakcie „cykania” coinów trzymałam je cały czas na giełdzie, a to nie jest specjalnie profesjonalne, bo gdyby w czasie tych dni kiedy je tam miałam, giełda padła (co jest możliwe w przypadku każdej giełdy), to straciłabym je wszystkie i mogłabym się pożegnać z pieniędzmi włożonymi w ich zakup. Na szczęście tak się nie stało, ale weź to pod uwagę.

Pamiętaj też, że aby odpalić masternoda, to na portfelu musisz mieć 1000 coinów przelane w JEDNEJ transakcji. Na szczęście można też zrobić tak, że np. przelewasz sobie po 200 coinów na portfel, a potem w ramach wewnętrznego transferu wszystkie wrzucasz na jeden nowy adres utworzony w środku portfela.

3. Zalogowałam się na stronę firmy Masternodes Club – tu kupuję jednorazową aktywację coina i comiesięczny hosting do Masternodów tak, żebym nie musiałam własnego komputera zajeżdżać i mieć go włączonego przez 24 godziny. Coiny POLIS trzymam na własnym portfelu, ale podpinam ich „pracę” pod hosting w Masternode Club, dzięki czemu i nie muszę z tym nic dalej robić, i samo się kopie i mój komputer żyje i nie dycha na oparach.

Koszty:
parafkaAktywacja w systemie (jednorazowa) , i tu warto wiedzieć, że w niej jest od razu zawarta aktywacja jednego coina: 49 $
parafkaKoszt aktywacji coina: pierwszy w cenie aktywacji w systemie, kolejne coiny (gdybym chciała założyć następne masternody): po 35 $ każdy
parafkaMiesięczny koszt hostingu: 15 $
parafkaBrak opłacenia hostingu w kolejnych miesiącach = po prostu wyłączenie usługi.

Uwaga, żeby hosting mieć TANIEJ niż 15$ miesięcznie, wystarczy skorzystać z zakładki Services, w której możemy od razu opłacić hosting na więcej miesięcy, co wychodzi taniej:

Np. 3 miesięczny hosting za 1 masternoda to 39$ a nie 3 x 15 = 45$ 🙂
6 dolarów w kieszeni.

masternode polis

Opłaciłam wybrane w/w.

4. Jak opłata doszła, pojawiło mi się pole z informacjami co zrobić dalej (anglojęzyczne) i jak połączyć portfel na moim kompie z hostingiem w Masternodes Club (ogólnie jest to proste, ale… i tak jak przystało na laika: utknęłam w trakcie bo czegoś tam nie doczytałam, nie zrozumiałam i tu pojawia się super plus: support online pomógł mi od razu, powiedział co i gdzie i poleciało jak z płatka).

I dlatego ta opcja utrzymywania masternoda Polis na hostingu w/w firmy bardzo mi odpowiada.

Oczywiście: mogłabym sobie w sieci kupić tańszy hosting i sama skonfigurować masternode z mojego portfela z tym hostingiem, ale nie ukrywam, że jest to dla mnie czarna magia i płacąc za hosting w Masternodes Club po prostu zależy mi na wygodzie obsługi, szybkości i na tym, żeby w razie jak utknę – mieć pomoc od konkretnej osoby, a tu taka osoba jest.

Oczywiście: mogłabym też poszukać darmowego hostingu czy chmury i się tam „podpiąć” z moim masternodem, ale mam nadzieję, że rozumiesz, że pierwszej części napisanego właśnie zdania nawet ja nie rozumiem hehehe, więc co tu dopiero mówić o podpinaniu się.

15$ miesięcznie to nie majątek (ok 60 zł), więcej wydaję na używki (znaczy się palę papieroski), czy na słodkości (też jem) , więc nie będę szukać super oszczędności na tych 60 zł, a potem bujać się nerwowo z boku na bok i zastanawiać kto mi pomoże w ogarnianiu, szukaniu, podpinaniu itp.

A tak mam dobry support, jest w firmie chłopak który przez messengera wszystko wytłumaczy i vłala, gotowe.
I to ja rozumiem 🙂

No i co najważniejsze: nikomu nie daję dostępu do moich coinów, leżą sobie na portfelu na komputerze, nie muszę go włączać, ani trzymać 24 h na prądzie, po prostu nic nie muszę, a masternode Polis sobie grzecznie pracuje. Zyski z masternoda przychodzą bezpośrednio na mój portfel i jak mam chęć to sobie wypłacę i sprzedam, a jak nie mam, to sobie przykiszę ogóra.

🙂

16 komentarzy

 • Super, dzięki że to opisałas! ja chce innego coina niż polis ale zasada bedzie ta sama

 • piotr rosadzinski

  Cześć jak zwykle świetny materiał też oczywiście przyglądlem się jak nie które osoby zakładają sobie masternoda ale dla mnie to czarna magia, teraz jednak widzę fajną perspektywę .
  Pozdrawiam hej

 • Ja to jestem w tym totalnie zielona, ale. Świetnie pisałaś wszystko co i jak

 • Ty to jednak zdolniacha jesteś, że to ogarnęłas. Jestem pełna podziwu 🙂

 • Uwielbiam masternody!!! 🙂
  Jak napisalas… to taka pasywka dla leniwcow :p
  Tez korzystam z MN, zadowolona jestem baaardzo 🙂

 • mch…. masternody powiadasz. W tym temacie jestem „z tyłu” – jak nie ja haha 😉 – no cóż, nie mozna byc ze wszystkim na czasie 😀 c
  hyba najwyższa pora zacząć dokładniej ten temat ogarniać. Pytanie praktyczno-techniczne. Jak na tym sie „wychodzi”? czy te opłaty mozna pokryć z urobku, czy jednak z własnej kieszeni? Czy 1000 to jest minimum czy mozna więcej – i jesli więcej, to ile, aby urobek pokrywał opłaty i jeszcze coś zostało 🙂

  • Jak na tym sie „wychodzi”?
   – coiny wpadają na portfel systematycznie i wychodzi się na tyle, za ile je sobie sprzedasz:) ja nie sprzedaję, bo liczę na lepsze kursy krypto w przyszłości, więc sobie leżą. Za to w systemie jest szacunkowo podane ROI i kwota w USD jaką zarabia sie na masternodzie zakładając, ze sprzedajesz po aktualnym kursi

   czy te opłaty mozna pokryć z urobku, czy jednak z własnej kieszeni?”
   „Urobek”/ nagroda wpada od razu na portfel który masz na komputerze. Więc jak sobie to sprzedasz na giełdzie, to wtedy oczywiście możesz zapłacić z tej kwoty za masternoda. Albo z własnej kieszeni.

   Czy 1000 to jest minimum czy mozna więcej – i jesli więcej, to ile, aby urobek pokrywał opłaty i jeszcze coś zostało
   1000 to jest suma wymagana do postawienia 1 masternoda, ani więcej ani mniej.
   Ja tych kilka dodatkowych przelałam żeby mieć na opłatę za wysyłkę coinów z giełdy, ale potem już to, co Ci przychodzi na portfel z masternoda to nie pobierane są za to żadne opłaty.

 • Nie powinienem już tyle cukru sypać 😉 Ale artykuł godzien uwagi, łopatologicznie wytłumaczone jak i co posklejac by miało ręce i nogi 😉

 • Szczegółowy opis, ale mam jeszcze jedno pytanie – czy support z Masternodes Club udziela informacji w języku polskim?

 • Ciekawy opis. Bardzo dokładny. Dla tych, co jeszcze nie zaczęli stawiać swoich Masternodów, bardzo pomocne 😉
  Dziękuję 🙂

 • Dziękuję, skorzystane

 • Olu, a rozmawiałeś założenie masternoda na sramce hostovita.pl/masternode/ (jest dużo taniej)
  A jeśli tak to dlaczego wybrałaś Masternode Club?

  • Nie rozważałam, bo nie brałam tu pod uwagę kryterium ceny, a to, kto zajmuje się obsługą firmy, supportem itd, a to są dla mnie bardzo ważne rzeczy.
   Oczywiście cenowo można znaleźć masę firm, które mają taniej,
   ba – nawet można poszperać za darmowymi hostingami/chmurami i sobie ogarnąć to za free.
   No ale ja jestem a) laikiem w temacie b) lubię jak mam wszystko wyjaśnione krok po kroku, a w razie czego osoba, którą znam napisze priva, podpowie, pomoże itd.

   Ale oczywiście można i szukać gdzie indziej, myślę że jest duzo dobrych ofert w różnych firmach, wiec co kto lubi:)

 • Podoba mi sie ze moje coiny sa pod moja kontrolowe . Wchodze w to. Lecimy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.