Jak założyć portfel Bitcoin?

Jak założyć portfel Bitcoin?Kolejny odcinek z cyklu Krypto Ogarnięci dla początkujących. Tym razem: jak założyć portfel Bitcoin?

Jeśli Twoja przygoda ze światem tzw. walut wirtualnych dopiero się zaczyna, to pewnie nie masz pojęcia czym są portfele do Bitcoina, ani który z nich wybrać. To zrozumiałe, wszyscy przecież zaczynamy nowe rzeczy od uczenia się ich specyfiki.

Dzisiaj pokażę Ci, jak i gdzie możesz sobie stworzyć pierwszy portfel do przechowywania Bitcoina. Możliwości jest wiele, bo rynek ten rozwinął się już na tyle mocno, że oferuje wiele opcji. W sieci znajdziesz zarówno portfele darmowe, jak i płatne. Przeznaczone na komputer, na smartfona, ale i wygodne do wykorzystania bezpośrednio z poziomu komputera. Na poniższym nagraniu opowiem Ci o tym, jakie są możliwości i pokażę od czego zaczynałam.

Portfele Bitcoin: prosto, bez trudnego słownictwa i bez ściem czy koloryzowania.

Dzisiaj na tapecie:

Jak założyć portfel Bitcoin?

Wszystkie materiały video znajdziesz również na kanale Youtube Ogarniemy to. Tu będą one dla Ciebie dostępne na bieżąco. Nasza pomoc w razie pytań dostępna jest również w grupie Ogarnięci Online (na FB). Na moim blogu czyli tutaj, wpisy publikowane są z opóźnieniem (ups!). Jeśli tematyka Cię ciekawi – sprawdź najpierw kanał na YT i grupę. Bardzo możliwe, że znajdziesz tam już kolejne odcinki!

Na powyższym video opowiadam o tym, jak założyć sobie pierwszy portfel do Bitcoina i jakie są w ogóle możliwości. Znajdziesz tu też informacje o rodzajach portfeli i ich bezpieczeństwie.

W razie dodatkowych pytań do bieżącego odcinka – zostaw niżej komentarz. Odpowiemy, wyjaśnimy 🙂

Wraz z Pawłem Pieczką ruszyliśmy w 2021 roku z cyklem nagrań, który jest tworzony pod kątem początkujących. W cyklu poruszamy najważniejsze kwestie dotyczące kryptowalut. Są to rzeczy zupełnie podstawowe: definicje, wskazówki, zagrożenia tego rynku.  Dalej, instrukcje pokazujące co robić w konkretnych sytuacjach i jak się po tym świecie poruszać. Docelowo chcemy Cię krok po kroku przeprowadzić przez wszystko to, co wiąże się z kryptowalutami i to zupełnie od podstaw.