Jak zrobić rozmazane zdjęcie bez photoshopa? Krok po kroku

rozmazane zdjecieLekko zamglone, przytłumione tło do zdjęcia to świetny sposób na wyróżnienie na nim tego, co jest najważniejsze. Jak uzyskać efekt, jakim jest rozmazane zdjęcie tzn. tło? Czy możesz to zrobić bez instalowania na komputerze czy smartfonie płatnego oprogramowania?

Przypuszczam, że spotykałeś się już z takimi sytuacjami, w których zrobione wcześniej zdjęcie pasowało Ci do czegoś idealnie, ale zupełnie nie pasowało do tego, jego tło. Prawda? Albo widziałeś cudze fotografie z wykonanym efektem zamglenia drugiego planu i zachwycało Cię to, jakie robią one wrażenie.

Cóż, tak naprawdę przygotowanie takiej obróbki do posiadanego zdjęcia, nie jest szczególnie trudne, ale trzeba wiedzieć od czego zacząć 🙂

Oprogramowanie darmowe? Płatne? Odpowiednio nałożony filtr na zdjęcie, a może aplikacja, która pozwoli Ci nawet zadecydować o stopniu rozmazania czy kierunku takiego efektu? Opcji jest mnóstwo!

Rozmazane zdjęcie – jak zrobić „zamglone” tło?

Na poniższym nagraniu, Paweł Pieczka, z którym tworzę kanał Ogarnięci Online i grupę marketingową na FB (link znajdziesz tutaj)  – wyjaśnia po kolei, jak robić rozmazane tła do zdjęć. Sprawdź najprostsze sposoby i szybkie patenty – bez legitymowania się wiedzą fotograficzną czy znajomością super tajemnych technikaliów obróbki fotografii.

Jak widzisz, rozmyte tło do zdjęcia wcale nie jest trudne do zrobienia! W większości omawianych przykładów wystarczy ledwie kilka kliknięć by uzyskać taki efekt rozmazania, na jakim nam zależy. Szybko, za darmo i wygodnie.

Więcej praktycznych wskazówek dot. różnych marketingowych ciekawostek znajdziesz na blogu w dziale Marketing Start.