Kryptowaluty są „uczciwe” bo nie mają reflinków…

kryptowalltyChciałam na koniec tytułu, który jest jednocześnie cytatem dodać po trzech kropkach chrząknięcie/komentarz : „…Ty jełopie”, ale się powstrzymałam 😉

Byłam ostatnio obserwatorem (czytaczem) pewnej wymiany zdań, w której to jeden z Przemądrych udowadniał drugiemu, że dlatego „robi kryptowaluty”, że one nie mają reflinków i żaden naciągacz go nie naciągnie itd itd. Ok, padło tam jeszcze kilka mniej kulturalnych słów w temacie „marketingowców i promotorów”, a ja tak sobie to czytałam i miałam ochotę parsknąć śmiechem… Serio 🙂

„Kryptowaluty są „uczciwe” bo nie mają reflinków…” 😉 hit!

Pomyślmy nad tym nieco.

Uczciwość: kiedy ja zarabiam, ale nikt inny „na mnie” nie zarabia

Nieuczciwość: kiedy nie tylko ja zarabiam, ale jeszcze i na mnie zarabiają

Fajna definicja. Zwykle w obu przypadkach nie uwzględnia tego, że można też stracić 😉 Ani tego, że w obu przypadkach można NIE zarobić.

Ale dobrze, odpuszczę sobie tyradę związaną z tzw. psem ogrodnika, oraz pięć stron tłumaczenia tego, że abyś Ty zarabiał to ZAWSZE ktoś inny też musi zarabiać (począwszy od tego gdy na etacie zarabiasz wypłatę, i szef Ci ją daje, bo dzięki Twojej pracy ZAROBIŁ, a skończywszy na tym, że kiedy Ty zarabiasz to zarabia też państwo, bo płacisz mu słone podatki zarówno od kupionego papieru toaletowego, jak i od wody którą go spłuczesz…).

Przejdę do rzeczy:

KTO zarabia na kryptowalutach, które kupujesz?

1.Ktoś, kto tworzy projekt jaki za nią stoi (emitent, twórca ICO, zespół programistów i wizjonerów itd). Dodam, że to jest Człowiek a nie jakiś wyimaginowany Twór, który nie istnieje i nie wydaje pieniędzy ani na jedzenie ani na szybkie samochody 😉

2.Giełda, na której ją kupujesz (za każdą transakcję płacisz prowizję i to bez względu na to czy zarobisz czy nie. Giełda zawsze musi dostać swoje.

3.Pośrednik, u którego np kupujesz Bitcoiny, żeby móc je przelać na giełdę i kupić za nie kryptowaluty (każdy pośrednik bierze jakąś prowizję za obsługę płatności)

4.Grube ryby, które za nic mają Twoje starania i potrafią zarobić gigantyczne pieniądze zarówno na wzroście kursu kryptowaluty, jak i na jej spadku (czyli wtedy gdy zagryzasz z nerwów zęby i zastanawiasz się czy już sprzedawać, żeby nie stracić jeszcze więcej).

5.Pośrednik, który po sprzedaniu przez Ciebie kryptowalut i ich zamianie np na BTC, umożliwia Ci wymianę BTC na PLN, EURO czy DOLARA i wypłacenie tej sumy np w bankomacie

6.Bankomat czyli najczęściej BANK, czyli jakiś właściciel banku czy grupa właścicieli, którzy biorą prowizję za wypłaty z bankomatu i jeszcze często za przewalutowanie sumy np z USD na PLN. To samo dotyczy MasterCard, który to wydaje większość kart jakie wkładasz do bankomatu, by wypłacić swoje BTC już w złotówkach. MasterCard też nie robi tego za free:)

7.Spekulanci. Spekulanci. Spekulanci. I pompiarze.

8.Producenci i sprzedawcy koparek do kryptowalut (za darmo ich nie dają) + producenci i sprzedawcy dodatkowego sprzętu jaki poza koparką jest Ci potrzebny do kopania.

9.Osoby, które podłączą Ci koparkę jeśli nie masz znajomości co do instalacji BIOSa i innych programistycznych cudów. To również nie robi się samo i za darmo 🙂

10.Kurierzy i inni dostawcy pocztowi, którzy przywożą Ci te koparki do domu (płacisz za to)

11.Dostawcy prądu, którym co miesiąc zapłacisz niemałą sumkę za to, że Twoja koparka umieszczona np. w domu – po prostu działa.

Jak więc widzisz branża kryptowalut daje zarobić (na Tobie!) całej masie okołotematycznych firm, pośredników, osób prywatnych itd itd
Jeśli Ty chcesz zarabiać, to nie ma innej opcji jak ta, że ktoś zarobi „na Tobie”. Z reflinkiem czy bez niego 🙂

Aaaaa!

12. No i rzecz dwunasta: czy chcesz czy nie, to często zarabiają na Tobie i Twoich transakcjach ludzie, którzy pokazali Ci coś ciekawego a Ty nawet nie wiedziałeś, że tam jest ich REFLINK, którego tak bardzo nie lubisz i za który czasem „zabijasz” 😉

Niżej wypisuję popularne REFLINKOWE tematy powiązane z branżą kryptowalut (a to tylko kropla w morzu…) .
I… uważaj, jeśli zamierzasz w te linki kliknąć, bo wtedy być może ja „na Tobie” zarobię, więc bądź czujny! Twą czujność niech również wzmożą ich nazwy, bo na reflinki trafisz też na Facebooku i na innych stronach internetowych! Zatem warto, żebyś zapamiętał, że pod nimi kryje się reflink 😉

Bitbay  : polska giełda kryptowalut, na której możesz je zarówno kupić, sprzedać jak i wypłacić w bankomacie. Firma zapłaci Ci też prowizję od transakcji osób, które zaprosisz do systemu.

Ledger Wallet – producent ledgera (zewnętrznego urządzenia do przechowywania kryptowalut. Firma zapłaci Ci też prowizję od zakupów jej urządzeń dokonanych przez osoby, które zrobią to z Twojego linka.

Kraniki kryptowalut:  miejsca w sieci, w których bez inwestycji własnej możesz sobie wyklikać Bitcoiny i je sobie mieć. I możesz tu mieć również prowizję od klikania poleconych.

BitClub Network, Genesis Mining – chyba najbardziej popularne miejsca, w których możesz kupić pule miningowe (kontrakty) dzięki którym będą się dla Ciebie kopały różne kryptowaluty i wiele innych podobnych firm – pi razy oko, to samo co i BitClub, tylko nowe i mniej popularne niż „wodzowie”. Również możesz tu kupić pule miningowe do kopania kryptowalut.  I zarobić na prowizjach, – jak we wszystkich opisanych tu niżej i wyżej programach partnerskich.

Spectrocoin –  wygodny portfel online’owy do BTC, ETH i Dash w którym możesz sobie np. zamówić kartę do wypłat BTC w bankomacie

Coinpayments –  jak wyżej, tyle że na tym portfelu możesz przechowywać i Bitcoina i ponad 75 innych altcoinów. To jeden z bardziej popularnych i często wykorzystywanych portfeli i zarazem procesorów płatniczych

Inne kryptowaluty łączące budowanie ich społeczności poprzez system marketingowy (reflinki) z samą kryptowalutą

Coindeal, itp – giełdy kryptowalut, na których można m.in kupić lub sprzedać np. coiny GCC i inne.

Binance – kolejna giełda kryptowalut, która od 1 listopada 2017 wprowadziła program partnerski dla swoich użytkowników. Zasady jak na każdej innej giełdzie + jak we wszystkich innych w/w możliwość zarabiania prowizji na transakcjach osób, które tutaj zaprosimy.

Itd itd…

Uwaga: wszystkie w/w firmy i systemy ZAROBIĄ na tym, że tam jesteś. A żeby mieć więcej klientów, to jeszcze dadzą każdemu z nich reflink (a więc i jakąś prowizję) tak, żeby dzięki temu przyciągnąć do swojej firmy jeszcze więcej osób. Po co? Bo to dla nich tania reklama. Dostaniesz jakiś procent z transakcji poleconych, firma praktycznie nic na tym nie straci, a zyska klientów i nie będzie musiała sama ich szukać.

Ale oczywiście możesz wierzyć w to, że w branży kryptowalut nie ma reflinków.
A tym samym,  że NIKT poza Tobą na tym nie zarabia…

P.S Tylko powiedz mi… po co ktoś miałby robić firmę, giełdę, portfel itd jeśli miałby na tym NIE zarabiać, bo Ty masz na tym punkcie „schizę” ? 😉 No po co?

To jest biznes. A biznes to zarabianie.

Straszliwa prawda: ZAWSZE ktoś na Tobie zarabia. W każdej branży. I tylko dlatego TY również możesz w niej zarabiać.

.

7 komentarzy