LISTA miejsc: jak pozyskać darmowy ruch na stronę, LP lub bloga?

darmowy ruchO sposobach na darmową reklamę swojego bloga czy programu partnerskiego, dla którego prowadzimy konkretną stronę internetową, pisałam już wcześniej tutaj .

W tym artykule chciałabym Wam podsunąć kilka ciekawych miejsc, w których można pozyskać  darmowy RUCH na swój lead page czy jakąkolwiek inną stronę internetową. Ten ruch to bezpośrednie wejścia użytkowników, którzy klikną w Waszą stronę i będą ją musieli (uwaga!): obejrzeć przez max kilka-kilkanaście sekund.

Po co komu taki krótki, darmowy ruch na stronie?

Po pierwsze: podbija statystyki strony i wpływa na jej popularność
Po drugie: jeśli jest dobrze stargetowany, wówczas może pozyskać dla nas nowych użytkowników i subskrybentów
Po trzecie: landing page: zbieranie listy mailingowej, której później możesz coś zaproponować (np. program w którym działasz, produkt, revshare, mlm, szkolenia itd.)

Jak wykorzystać tych kilka – kilkanaście sekund?

Nie czarujmy się: w kilkanaście sekund zwykle nie zainteresujesz użytkownika na tyle, by dokonał jakiejś rejestracji czy zakupu. W większości miejsc, które wypisałam niżej oglądający reklamę chce ją jak najszybciej „zaliczyć”, więc musisz być od niego „szybszy” i przekaz na tej stronie przygotować tak, żeby był: krótki, wyraźny, zachęcający i z widocznym polem, w którym użytkownik może zostawić swojego maila, na który później wyślemy mu więcej informacji.

Stosuję tu takie okienka:

okienko lead page

Formularz umieszczam u góry strony, bo w czasie kilkunastu sekund nikt nawet nie zjedzie myszką w dół), a dodatkowo z opóźnieniem 5-7 sekund wyskakuje na środku identyczne okienko, które pozwala zostawić maila.

Czy to działa? Tak, działa: na każdej z poniższych stron z listy umieściłam kilka takich stron z „okienkiem” – i zapisy są. Potem wystarczy już tylko wysłać maila do danej osoby, lub dodać jej adres do kolejki mailowej danego programu/bloga/ czy reklamowanej strony – w swoim autoresponderze.

Darmowy ruch na stronę, LISTA MIEJSC:

 

Programy typu darmowy Traffic Exchange – tutaj „za darmo” oznacza „za ilość reklam, które obejrzysz”. Np. Oglądasz 50 reklam innych ludzi, otrzymujesz za to 50 punktów i przeznaczasz je na obejrzenie 50 razy Twojej reklamy (strony, landing page programu zarobkowego, czy bloga). Uwaga na targetowanie: jeśli masz stronę w j.polskim nie wrzucaj jej do „śmietniska wszystkich reklam” bo mało który użytkownik anglojęzyczny zrozumie to, co tam napisałeś. Strata kliknięć. Wybierz geotargetowanie (pożera 2 razy więcej punktów ale i jest o niebo skuteczniejsze). Obejrzałeś 50 reklam innych – dostaniesz 25 obejrzeń przez np. Polaków Twojej polskiej reklamy.

Easyhits4u – zasada ogólna jak wyżej, czyli „klik za klik” (oglądasz czyjąś stronę, dostajesz tzw. kredyty –i przypisujesz je do oglądania przez innych własnej reklamy). Tutaj dodatkowo oglądając reklamy dłuższe (20 sekund) otrzymujemy dla siebie kliki w skali 1:1, a krótsze (15 sekund) w skali 2:1. Możemy tutaj również ustawić geotargetowanie reklamy na konkretny kraj.

easy hits

Traffboost zasada ogólna: „klik za klik” (oglądasz czyjąś reklamę, dostajesz punkty (większa ilość) – i przypisujesz je do oglądania przez innych własnej reklamy). W Traffboost pozyskiwany jest ruch z całego świata, głównie reklamy anglojęzyczne, przy czym jest tutaj fajna opcja ustawienia ile punktów (z tych, które uzbieramy oglądając reklamy innych) chcemy „zapłacić” za obejrzenie własnej. Możemy też wybrać które reklamy innych oglądamy – np. te „płatne dla nas powyżej 50-100 punktów). Brak geotargetowania.

trafboost

W Traffboost jest również program partnerski: otrzymujesz 500 pkt za każdą osobę wprowadzoną do systemu oraz 300 pkt z drugiego poziomu i 200 pkt z trzeciego.

Mega-surf – wybitnie polski. Cały panel + użytkownicy to z tego co widzę Polacy, więc dobre miejsce do podpromowania stron polskojęzycznych. Zasada ogólna: „klik za klik” (surfujesz reklamy innych, klikasz ptc – reklamy, za które reklamodawca płaci większą ilością punktów i wymieniasz to na reklamę swoich stron). Punkty można też zamienić na pieniądze, ale moim zdaniem to grosze i się nie opłaca, lepiej przeznaczyć na reklamę np. swoich programów zarobkowych.
Wyreklamuj nowinka, na którą trafiłam kilka dni temu, zasada podobna jak w mega surfie i również polskie menu. Uwaga: tu na start dostaje się od razu 1000 punktów – wystarczy dodać swoje strony i przypisać do nich te punkty. Ważne: za każda osobę, którą Twoim linkiem wprowadzisz do programu również otrzymasz 1000 punktów.

 

Pozyskiwanie ruchu takimi metodami jest czasochłonne, ponieważ swoje trzeba tutaj odklikać – ale jeśli na start nie masz funduszy na płatną reklamę, a masz czas, albo tak czy siak siedzisz przy komputerze i dodatkowe otwarte okno Ci nie przeszkadza, – warto spróbować.

Na koniec: tego rodzaju stron do pozyskiwania darmowego ruchu znajdziesz w sieci całe mnóstwo, w/w to tylko te, z których sama korzystam – częściej, lub okazjonalnie (na więcej nie mam czasu, poza tym to jest wyjątkowo „odmóżdżające” zajęcie, więc nie polecam siedzieć i klikać całymi dniami) 😉

 

10 komentarzy

 • Easy sam korzystam, ale z innych jeszcze nie 🙂 Do dzis!

 • To jest ruch śmieciowy nie mający absolutnie żadnej wartości.

  • To nie korzystaj, ja poza tymi wyżej mam jeszcze pare miejsc tego rodzaju.
   Staty strzelają w górę, leady są. Chociaz ja bym nie podal takich miejsc na all’u, żeby sobie konkurencji nie robic

 • Aleksandra Niedzielska

  Nie podawałabym tych stron gdybym nie miała z nich ani ruchu (staty) ani zapisów na listy.:)

 • Hi, mam takie pytanie odnośnie tego wpisu piszesz że ruch z tych stron „podbija statystyki strony i wpływa na jej popularność” co masz na myśli? Trochę interesuję się seo i pozycjonowaniem ale nie wiem jak zwykły ruch ma się do popularności strony.

 • Nie zgodzę się z tym, że to ruch śmieciowy… Skoro taki ruch przynosi korzyści (ludzi do współpracy) to jak można go nazwać śmieciowym ?

 • Faktycznie dużo tego teraz jest w internecie i trudno wybrać właściwie. Trzeba zatem wypróbować i sprawdzić co najlepiej działa.Dziękuję za podanie konkretów.

 • Witam,
  Muszę Ci ogromnie podziękować. To jest po prostu genialne!!!! Mówię o wyreklamuj – dzięki niemu mój ruch zwiększył się o prawie 300 odsłon na dzień. Może i nie są to wielkie cyfry, ale dla mnie – dopiero zaczynającą swoją przygodę z blogowaniem – to nieosiągalne marzenie, które dzięki jednej, prostej stronie dałam radę osiągnąć:). Dziękuję. Takich rad właśnie szukałam.
  Pozdrawiam,
  Malwina

 • Czy z waszych doświadczeń lepiej podawać adres do wpisu na jakimś blogu o treści którą chcemy przekazać i dopiero na końcu formularz do listy, czy od razu konkretne strony przechwytujące z tytułem opisem i formularzem? Bardziej pytam o to co u was działa.

 • Pozyskanie ruchu jest bardzo istotne, przerabialiśmy to wdrażając wiele funkcji, koncepcji i pomysłów. Wprowadzając serwis polską platformę sprzedażową Handleo, udało nam się pozyskać bardzo dużo bezpłatnego ruchu chociażby tym, że dbamy o każdego klienta. Każdy klient jest na wagę złota. Każdy dobrze obsłużony klient wraca.
  Należy budować relację długofalowe, to zastosowaliśmy w serwisie handleo