Masternodes Club: co to jest? Pytania i odpowiedzi

masternodes clubOd jakiegoś czasu stawiam sobie masternody w firmie Masternodes Club, natomiast nie pisałam jeszcze dokładnie co to za firma, ani jakie podstawowe rzeczy trzeba o niej wiedzieć, zanim zdecyduje się o tym, czy swojego masternoda stawiać właśnie u nich, czy może u kogoś innego.

Firm zapewniających możliwość utrzymywania swoich masternodów na zewnętrznych hostingach, jest wiele, są też oczywiście i takie, które są znacznie tańsze, więc jeśli ktoś kieruje się wyłącznie ceną, może wybrać i inną ofertę, jak to mówią: wolna droga!:)

W tym artykule dowiesz się czym jest Masternodes Club i jak działa + na koniec dlaczego ja zdecydowałam się postawić swoje masternody właśnie u nich.

Co to jest Masternodes Club?

To firma / platforma, która zapewnia Ci możliwość niemal automatycznej konfiguracji Twojego masternoda plus utrzymywanie go na hostingu tej firmy. Masz tu również pełne wsparcie ze strony obsługi i osobną grupę facebokoową poświęconą wyłącznie masternodom u nich stawianym.

Korzyści: nie musisz mieć włączonego komputera przez 24 godziny na dobę, nie musisz samodzielnie zajmować się nadzorowaniem swojego masternoda, sprawdzeniem czy nie ma np. aktualizacji portfeli kryptowaluty na której masz mn itd. Wsparcie techniczne, informacyjne – zapewnia firma. Jeśli np. portfel, który masz na swoim komputerze wymaga aktualizacji, to dostaniesz o tym maila, plus instrukcję jak to zrobić, jak ponownie włączyć masternode itd, a szczegóły znajdziesz na grupie wsparcia.
Oczywiście wszystkie coiny trzymasz na swoim portfelu, firma nie ma do niego dostępu, i to co masz na portfelu jest Twoje, nic nikomu nie wysyłasz.

Ile kosztuje tutaj postawienie Masternoda?

Wykaz kosztów (poza zakupieniem wymaganej liczby coinów):

social media aktywacja konta w systemie (jednorazowa) , i tu warto wiedzieć, że w niej jest od razu zawarta aktywacja jednego coina: 49 $
social mediaKoszt aktywacji coina: pierwszy w cenie aktywacji w systemie, kolejne coiny (gdyby chcieć założyć następne masternody): po 35 $ każdy
social mediaMiesięczny koszt hostingu: 15 $
social mediaBrak opłacenia hostingu w kolejnych miesiącach jest równy po prostu wyłączeniu usługi (wtedy masternode nie pracuje, a Ty masz na swoim portfelu wszystko, co dotąd dla Ciebie zarobił)

Uwaga, żeby hosting mieć TANIEJ niż za 15$ miesięcznie, wystarczy skorzystać z zakładki Services, w której możemy od razu opłacić hosting na więcej miesięcy, co wychodzi taniej:

Np. 3 miesięczny hosting za 1 masternoda to 39$ a nie 3 x 15 = 45$ 🙂 6 dolarów w kieszeni.

masternodes club

Jakie masternody można aktualnie postawić w Masternodes Club?

Obecnie są to: Dash, Zcoin, PIVX, Diamond, POLIS, Bitcoin Green, Deviant Coin, Linda, Gincoin

Czy ta firma ma dostęp do Twoich coinów?

NIE. Nie ma.
Wszystkie swoje coiny, zarówno te, które musisz mieć na sam start, żeby odpalić swojego masternoda, jak i te, które będziesz potem regularnie otrzymywał w „nagrodę” z masternoda, są zawsze tylko i wyłącznie na Twoim portfelu. Dlatego pamiętaj o regularnym robieniu kopii zapasowych, zaszyfrowaniu portfela, i zabezpieczeniu komputera antywirusem, tak, żeby po pierwsze żaden wirus nie dobrał Ci się do komputera, oraz żeby w razie awarii sprzętu, na którym masz ów portfel – móc go odzyskać wykorzystując robione kopie zapasowe!

Jakie są sposoby płatności?

Procesor płatniczy: Coinpayments (krypto)

Jak wygląda wsparcie firmy dla laików?

Na pomoc obsługi w trakcie stawiania masternoda możesz liczyć zarówno mailowo, na priv, jak i na oficjalnej grupie wsparcia na facebooku. Osobiście (jako laik) mega sobie cenię właśnie taką pomoc, bo niektóre rzeczy bywają dla mnie czarną magią, a dzięki ekipie z MN Club są one naprawdę podane jak na dłoni.
Tak więc poza bardzo czytelną instrukcją, która umożliwia mega szybkie postawienie masternoda, w razie jakichkolwiek wyzwań możesz liczyć na pomoc ludzi, którzy się na tym znają.

Czy można mieć u nich więcej niż 1 masternode?

Oczywiście, można.

Czy jest opcja postawienia masternoda częściowego?

Na dzień pisania tego artykułu – nie ma takiej opcji, ale na stronie można zobaczyć kilka informacji z tym związanych, wiec przypuszczam, że taka rzecz jest planowana, ale jeszcze nie jest wdrożona.

Czy można tutaj dodatkowo zarobić na planie marketingowym?

Tak, o ile się chce oczywiście.
Możesz po prostu mieć tutaj masternody i to wszystko, a możesz też zarobić prowizję za „przyprowadzenie klienta”, który też postawi u nich masternoda i będzie co miesiąc opłacał hosting.

Wysokość prowizji za zakup takiego klienta:
social mediaJednorazowe 25% za aktywację konta przez klienta
social media7% za aktywację coinów, miesięczną opłatę hostingu czy zakup hostingu od razu na kilka miesięcy

Czy istnieje ryzyko straty swoich pieniędzy?

Oczywiście, jak w każdym biznesie.
Ja to ryzyko widzę w 3 konkretnych przypadkach:

1. Jeśli nie zabezpieczę swojego komputera i nie będę miała kopii zapasowej portfela, a komputer mi się zniszczy, no to nie odzyskam trzymanego na nim portfela ani coinów (dlatego tak ważne jest zabezpieczanie sprzętu + kopia zapasowa). A ponieważ MN Club nie posiada dostępu do portfela, bo tylko JA go mam, to nie pomoże mi tego odzyskać:)

2. Jeśli opłacę hosting w Masternodes Club np. na rok z góry, a firma padnie, to wprawdzie nie stracę coinów danej kryptowaluty ani masternodowych „urobków” bo one są u mnie na portfelu, a firma nie ma do tego dostępu, ale stracę kasę wydaną na ten hosting:)

3. Jeśli napalę się na masternoda jakiejś kryptowaluty, kupię coiny, opłacę hosting, a potem się okaże, że kurs tej kryptowaluty będzie nurkował w dół przez najbliższe np. 2 lata, a ja będę „pod kreską” i będę musiała sprzedać część coinów, to mimo, że będę ich miała znacznie więcej niż na starcie, i sprzedam je tanio, no to będę mieć poczucie straty. A jeśli potem kurs tej kryptowaluty wzrośnie, to tym bardziej mnie szlag trafi, że sprzedałam wcześniej.
No ale to już jest zależne wyłącznie od kursu danej krypto, czyli od rynku + od mojej decyzji o sprzedaży, a nie od MN Club.

Czy istnieje jakaś symulacja zysków z takiego masternoda?

Tak, po zalogowaniu się do Masternodes Club widzisz ORIENTACYJNĄ symulację tego ile możesz miesięcznie zarobić na danym masternodzie, jeśli jego cena na giełdach utrzyma się taka, jaka jest w dniu dzisiejszym. I zakładając, że wtedy nadmiar coinów, czyli te, które dostałeś w nagrodę z masternoda – sprzedasz.
Symulacja się waha i codziennie może być oczywiście inna, bo codziennie kurs każdej krypto się zmienia.
Ale tak czy siak – daje to całkiem fajny obraz potencjalnych zysków.

Dlaczego ja zdecydowałam się postawić swojego pierwszego i drugiego masternoda właśnie tutaj, a nie w tańszej/lepszej/dłuższej na rynku/krótszej na rynku firmie, i dlaczego również postawię tu kolejne, na które sobie uzbieram?

Powody są 2.
Po pierwsze: nikomu nie wysyłam swoich coinów, nie wpłacam ich do żadnego systemu, są one pod moją kontrolą.
Po drugie: Nie mam zielonego pojęcia o technikaliach dotyczących samodzielnego stawiania masternodów, ani samodzielnego podpinania ich pod własne zewnętrzne hostingi i nie chce mi się tego uczyć.
I co najważniejsze: jako laik, chcę mieć pełne, bieżące wsparcie od firmy hostingowej do masternodów, a tutaj takie wsparcie mam. I nawet jeśli zadaję supportowi pytania jak klasyczny jełop, to zawsze dostaję odpowiedź i czuję się traktowana jak Klient, a nie jak maruder idiota, który komuś zawraca dupę.
I tyle.

Czy są firmy tańsze? Jasne, są.
Każdy decyduje sam co i gdzie kupuje i to jest dla mnie jasne😊

Możesz też poczytać w temacie:
mój pierwszy masternode (tutaj) , oraz masternode POLIS (tutaj).

Więcej informacji znajdziesz również na stronie internetowej Masternodes Club

.

8 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.