Nie masz przelać / pożyczyć / dać na start 10 $ ?

chlebzogorkiemTo jedno z tych pytań, które mnie ostatnio dosłownie prześladuje. Nie wiem, czy mam na czole napisane „kantorek”, czy może „Pani Pożyczka”, albo „Bank” ale w tym artykule jednoznacznie informuję, że NIE.

Nie mam „przelać 10 $ na procesor” , ani pożyczyć ani dać Ci na start. Nawet nie to, że nie mam fizycznie, ale Nie przeleję. Bo nie. Bo jeśli sam nie kupisz za swoje i jeśli się nie zorganizujesz, to nie ruszysz do przodu i nie docenisz tego, co masz. Ludzie wybitnie nie dbają o pieniądze, których sami na coś nie wyłożyli, nie wydali, nie uzbierali. No a ja nie jestem kasą zapomogowo-pożyczkową. 🙂

A teraz trochę ten wstęp rozwinę:

Wiadomo, że w życiu są różne sytuacje i każda jest inna, ale naprawdę mam serdecznie dość wiadomości pod hasłem jak wyżej (pożycz, przelej, daj na start itd itp).

Rozumiem, że przelew z konta na procesor trwa kilka dni, ale świat się nie zawali jeśli poczekasz i w tym czasie zajmiesz się poznawaniem programu, lekturą marketingowych tekstów, czy chociażby oglądaniem video, z których wiele możesz się nauczyć. Jeśli w przyszłości będziesz miał partnerów w programach, to również będziesz mógł im powiedzieć jak wykonać przelew z konta na procesor (czy na bitcoin), bo sam przejdziesz tą drogę i zorientujesz się doskonale Co i Jak.

Skąd wziąć pieniądze na start ?

Jeśli ich potrzebujesz – znajdziesz je. We własnym domowym budżecie, w ograniczeniu papierosów (wiem co mówię, sama palę i da się to ograniczyć), w dokładnym przejrzeniu listy zakupów, które robisz i wyeliminowaniu z nich tego, co kupujesz niepotrzebnie.

Pieniądze na start możesz też zdobyć sprzedając innym własne umiejętności: potrafisz robić blogi? Rób je innym za pieniądze (kiedy zaczynałam działać w revshare robiłam ludziom blogi za 30 zł od sztuki ! Grosze… ale potrzebowałam na pierwszego adpacka, a chętni byli, więc jeśli potrafisz – wykorzystaj takie możliwości). Może umiesz robić strony internetowe, przechwytujące, albo piszesz świetne teksty, które ktoś chciałby mieć u siebie? Może robisz ładne bannery, albo logo? Ogłoś się, popytaj, poszukaj. Wszystko jest do znalezienia.

Dziewczyny z Wirtualnych Babeczek nagrały w tym temacie blisko godzinne video (polecam posłuchać) -kliknij obrazek niżej, żeby przejść na YouTube.

 

wirtualne babeczki

I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz:

Czy zastanowiłeś się może, co innym mówi o Tobie zadanie pytania o „pożyczkę, przelew czy pieniądze na start”?

Co w tym momencie może sobie o Tobie pomyśleć druga strona…?
Albo co sam pomyślałbyś o osobie, która to Tobie zadaje takie pytanie?

Opowiem na ciekawym przykładzie:

Kilka dni temu napisała do mnie jedna z osób, która już w revshare sobie działa, coś robi, może jeszcze nie z marketingowymi efektami, ale pierwsze paczki ma, i rozgryza tematy. De facto bardzo tą osobę lubię.  Ale do rzeczy: X przedstawiła mi „nowy biznes”, w który wg niej warto wejść ponieważ to i tamto, to i tamto, i napisała, że byłoby jej miło, gdybym weszła z jej linka. Zapytałam o to, kto jest adminem, dostałam zdawkową odpowiedź, która powiedziała mi wszystko i jakieś dosłownie 10 minut później…  X napisała:

 

pieniadzer evshare

 

I teraz pytanie: Zgadnij, co sobie w tym momencie pomyślałam?
Nosz kurczę no!

Zapraszasz mnie do nowego programu, wrzucasz prezentację blablabla a potem zanim jeszcze zdążę odpowiedzieć, pytasz czy przeleję Ci jakieś pieniądze … Normalnie ręce mi opadły.

W jakim świetle postawiła się ta osoba? :

strzalka  A. Zapisz się do mnie, mam wyniki, działam, wiem co robię, współpraca na obustronnych korzyściach.

strzalka  B. Nie mam pieniędzy, ale szukam Czarnego Konia, który się do mnie zapisze i nabije mi forsy z prowizji.

Odpowiedź na pytanie pozostawiam otwartą (jeśli widzisz jeszcze inną – daj znać w komentarzu).

No i najważniejsze na koniec:

Skoro ludzie podążają za ludźmi, a nie za biznesami, to… jak uważasz: czy po takiej sytuacji zapiszę się do programu jaki pokazała mi X ? Czy pójdę właśnie ZA NIĄ i czy w ogóle będzie miało dla mnie znaczenie co to jest za program i co daje?

I czy Ty sam byś się zapisał ?

Wracając do początku: Jeśli chcesz mnie spytać o to, czy nie mam przelać / pożyczyć / dać na start 10 $  (czy ile tam jeszcze) ?
To odpowiedź brzmi : NIE MAM.

.

4 komentarze

  • Nie zapisałabym się do programu w/w osoby bo właśnie poprzez takie zachowanie odsunęła mnie od siebie….ale chętnie zapiszę się do Twojego programu Olu -)

    • Miło mi to słyszeć, aczkolwiek swojego programu nie posiadam i nie planuję 🙂
      Dla mnie to zdecydowanie za wysoka poprzeczka, wolę działać w tych, które tworzą inni (wygodna jestem… ) 😉

  • Gdy widzę takie propozycje to mam wrażenie że taka osoba jest zdesperowana i rzuca wszystko co ma ( plus jeszcze chce pożyczyć ) w program który z definicji nie może być traktowany jako stałe źródło dochodu 🙂 Niektórzy mają trochę złe podejście do revshare, myśląc że jest to zbawienie i droga do szybkiego i prostego bogactwa. Pozdrawiam Pani Aleksandro 🙂

  • Ależ drogę na skróty niektórzy sobie wymyślają. Dobrze, że zrobiłaś ten wpis – może przynajmniej część osób przemyśli sobie temat. Nawet jeżeli z kimś współpracuję dłużej nie śmiałabym mu nawet wspomnieć o jakiejkolwiek pożyczce. Kupienie adpacków to tylko i wyłącznie problem każdego z nas – mam, kupuję – nie mam, myślę 🙂 , ale nie idę na skróty 🙂