Przyjemności, które motywują do działania

seksPrzyjemności, które motywują nas do działania często decydują o tym, jak będzie wyglądał nasz dzień  i czy ruszymy do przodu, czy raczej będziemy biernie stać w miejscu.

Żeby działać na pełnych obrotach (nie mylić tego z próbami zajechania się na śmierć) musimy codziennie rano znaleźć takie przyjemności, które dodadzą nam siły i chęci do pracy, nauki, czy uzyskiwania efektów tam, gdzie chcemy je osiągnąć.

Dobrym sposobem na rozpoczęcia dnia może być przeczytanie kilku stron motywującej książki, rozruch fizyczny albo zatrzymanie się na moment i zastanowienie nad tym, co chcielibyśmy dziś zrobić / osiągnąć miłego. Nie biznesowo i finansowo – ale raczej „wewnętrznie”. Wg mnie siła motywacji wewnętrznej, niefinansowej potrafi napędzić lepiej i ciekawiej, niż przysłowiowa żądza pieniądza.

Chcesz mieć udany dzień?

Pomyśl o czym naprawdę przyjemnym!

Miłe spotkanie, inspirująca rozmowa, ulubiona muzyka nastawiona głośniej niż zwykle, seks albo wspomnienie ostatniego seksu;) , wizja wieczoru spędzonego przy szklaneczce whisky, ćwiczenia, poranny jogging – zamknij oczy i myśl choć minutę o tego rodzaju przyjemnościach. Po otwarciu oczu ruszysz do pracy z większą „mocą”.

Krótko i na temat.

One comment

  • Ćwiczenia dają mi tyle radości i motywacji, że mam ochotę przenosić góry. Takie zmęczenie fizyczne, powoduje że czuje się silniejsza , młodsza i ładniejsza i mam ochotę na więcej.