Relacja z eventu Exp Asset – 30.09.2017

exp asset opinieAktualizacja 10 sierpnia 2018: firma Exp Asset wycofuje się z obsługi klientów zamieszkałych w Polsce (nadal działa, ale już bez świadczenia usług klientom z Polski). Poniższy artykuł przechodzi więc do „archiwalnych”.

—-

W ramach odklejania się od komputera i „sprawdzania tematu” wybrałam się 30 września na organizowany pod Łodzią event firmy Exp Asset. Dzisiaj dla Was – relacja z tego wydarzenia: co, gdzie, jak, o co chodzi, plusy i minusy, wrażenia, zdjęcia. Jeśli interesuje Cię ta firma, lub coś tam o niej słyszałeś, ale z różnych powodów nie przyglądałeś się bliżej – polecam przeczytać uważnie, zwłaszcza, że spory fragment będzie tu poświęcony Kancelarii Prawnej Kufieta, która jakiś czas temu przygotowała audyt prawny Exp Asset i na bieżąco monitoruje ich działalność pod kątem zgodności z polskim prawem 🙂

Dwa słowa w temacie samej organizacji eventu: firma zdecydowanie postarała się o to, żeby wszystko było dobrze dograne. Miejsce, prezentacje, przemówienia różnych liderów, właściciela, kancelarii prawnej, plus luźniejsze sprawy: przekąski w tle, uroczysta kolacja i after party – nie można się przyczepić 🙂 Jako prowadzący fragmenty rozrywkowe był też Zygmunt Chajzer – kto młodszy, ten pewnie nie kojarzy programu „Idź na całość”, który w TV prowadził pan Chajzer, ale z pewnością kojarzy reklamy proszku Vizir (zresztą sam Vizir też na imprezie się pojawił, w formie nagrody w jednym z losowań). Więc nieco dowcipu również było 🙂 Oczywiście Zygmunt Chajzer był tu jedynie „dodatkiem”, a nie głównym punktem programu, aczkolwiek nie omieszkałam zrobić sobie zdjęcia i serdecznie pozdrawiam – przesympatyczna osoba 🙂

Bardzo spodobało mi się też marketingowe podejście do rzeczy: zaraz przy rejestracji, w recepcji hotelu Magellan stała duża „ścianka” reklamowa Exp Asset oraz stoliki, przy których można było nabyć masę obrandowanych firmowym logo, gadżetów reklamowych. Od kubków, długopisów, power banków, bluz, koszul, po napoje energetyczne, pendrivy i zapachy do auta.

Lubię, gdy firmy dbają o takie rzeczy.

Do tego w samym hotelu wiele reklamowych „stojaków”, a przed wejściem firmowe samochody. Reprezentacyjnie również robiło to wrażenie.

exp asset

Tyle słowem wstępu co do samej organizacji i „tła” reklamowego.

 

Czego mogliśmy się dowiedzieć o Exp Asset podczas konferencji i poszczególnych paneli wiedzowych?

1.Prezentacja Patryka Krupińskiego, właściciela firmy Exp Asset : o firmie, o nim samym, o planach na przyszłość m.in o tzw „ubezpieczalni Bitcoinów” (od spadku kursu), oraz informacje o godzinach otwarcia biura, kiedy to możesz do niego „wpaść” i zobaczyć firmę „na żywo”. Można wtedy również poznać traderów, którzy pracują w biurze w Łodzi (na miejscu!), umówić spotkania, itd – dla klientów i liderów codziennie jest też dostępna sala konferencyjna – i można z niej swobodnie korzystać np do organizowania spotkań czy prezentacji.

 

2.Prezentacja, którą poprowadził Andrzej Endler

(i tu przyznaję się bez bicia, że Pan „zabił mnie wiedzą” i odpadłam z rozumienia tego, o czym mówi, mniej więcej po 1/4 wykładu) 🙂

Jakkolwiek byłam pod dużym wrażeniem, więc po powrocie do domu zajrzałam do wujka Google sprawdzić któż to dokładniej jest. I tu również wrażenie było spore: Finansista, przedsiębiorca, manager, automatyczne systemy inwestycyjne, Studia MBA (a to jak wiecie – sam prestiż) , studia doktoranckie w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, Politechnika Warszawska. Analiza biznesowa, zarządzanie projektami.

A z profilu na goldenline ( tu ) dowiedziałam się, że był również, właścicielem, współwłaścicielem i członkiem zarządu wielu firm z branży finansowej, techniki komputerowej i systemów informatycznych, a nawet głównym informatykiem Banku PKO BP. Szczegółowo rozpisane firmy znajdziecie na profilu wyżej.

No wiec nic dziwnego, że nie rozumiałam 3/4 z tego, o czym w zakresie finansów, opcji, tradingu i wykresów mówił pan Endler na evencie Exp Asset 🙂 Widać, że czeka mnie jeszcze bardzo długa droga nauki.

 

3.Podczas eventu były również przemówienia liderów (wyniki w firmie) i tu m.in mogliśmy posłuchać Tomka Budrysa, Karola Stemplewskiego, i Andrzeja Kurasia. Były też oczywiście nagrody i słowa uznania od „szefa” czyli Patryka Krupińskiego.

Liderzy

4. O produktach firmy Exp Asset opowiedzieli z kolei: Karol Stemplewski oraz Piotr Szczygieł, który jednocześnie jest traderem, i prowadzi w firmie webinary edukacyjne w tym temacie (zresztą bardzo ciekawe, miałam już przyjemność kilku z nich wysłuchać i na pewno nie były to ostatnie, z których czegoś ciekawego się nauczę).

5.Z kolei tematem nagród i możliwości inspirująco zajął się Tomek Budrys 🙂

 

I ostatnie, ale tak naprawdę to powinno być NA POCZĄTKU:

Audyt Exp Asset prezentowany przez Kancelarię Kufieta

(tą samą, która prawnie konsultowała również działanie i zgodność z prawem firmy Futurenet i która odpowiedziała uczestnikom eventu na kilka pytań dotyczących rozliczania podatków z giełd kryptowalut, handlu Bitcoinem – w nawiązaniu również do Bitbay’a).

Całość była szalenie interesująca. Długo musiałabym tu pisać o tym, co było na slajdach i co ciekawego przedstawiała kancelaria, więc nie będę Was zanudzać.

Jedynie trzy najważniejsze rzeczy, słowem podsumowania:

Czy Exp Asset to piramida finansowa?

Zgodnie z opinią prawną kancelarii Kufieta (link: https://www.kancelariakufieta.pl/ ) – prawnie Exp Asset jest całkowicie legalny i nie można mu zarzucić bycia piramidą finansową (audyt był robiony pod tym kątem i to restrykcyjnie), ponieważ wiele osób w sieci miało o to obawy. Exp Asset posiada realny produkt, i to ten produkt kupujemy decydując się na działanie w firmie. Produktem są tutaj szkolenia edukacyjne z zakresu tradingu:

Live Trading Room – dostęp do wewnętrznego rzutu oka na monitory traderów pracujących w firmie, i dostęp do nagrań edukacyjnych z zakresu tradingu, wykresów, pojęć, praktyki – te dwie rzeczy wymiennie są dla nas od poniedziałku do czwartku. W webinarach w Live Trading Room uczestniczymy oczywiście na żywo, a więc możemy zadawać pytania, dostajemy odpowiedzi, są robione różne ćwiczenia itd.

Trading Idea – codzienna idea tradingowa do wykorzystania (dostępna w formie PDF)

Live webinar – cotygodniowy, większy webinar edukacyjny z zakresu zarówno tradingu, jak i produktów Exp Asset.

Trading Camp – możliwość bycia w grupie osób, które raz do roku będą się spotykać na wspólnych wyjazdach integracyjno-edukacyjnych. I tu na takich campach będzie zarówno wiedza i szkolenia tradingowe w praktyce, jak i integracja.

Każdy kolejny plan/produkt jest sprawdzany przez Kancelarię Prawną Kufieta tak, by był zgodny z obowiązującymi w Polsce regulacjami i tu przedstawiciele kancelarii wyraźnie zaznaczyli, że z racji tego, że regulacje wciąż się zmieniają – to i oni czuwają nad tym, żeby prawnie na bieżąco wszystko było OK i dla firmy i dla użytkowników, którzy w niej działają.

 

Czy EXP Asset nie powinien mieć zezwoleń na obrót instrumentami finansowymi?

Podobnie, kolejną istotną dla ludzi kwestią prawną było to, czy Exp Asset nie musi posiadać licencji/ zezwoleń na obrót środkami finansowymi klientów (a takowej licencji firma nie posiada) i czy to jest legalne. I tu kancelaria prawna Kufieta również wyjaśniła jak to wygląda zgodnie z regulacjami polskiego prawa. Skrót: Bitcoin ani Litecoin, którymi można dokonywać płatności w Exp Asset NIE są uregulowane prawnie jako waluty ani jako instrumenty finansowe, zatem nie ma tu zastosowania ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, a więc i firma nie musi posiadać takich zezwoleń ani licencji.

I myślę, że to są właśnie dwa kluczowe punkty, który budziły obawy sporej ilości osób w sieci. Tu mamy je wyjaśnione, klarowne i potwierdzone przez opinię prawną kancelarii Kufieta.

 

Jakie jest ryzyko w Exp Asset?

Dodatkowo kancelaria poruszyła kwestię tego, czy w Exp Asset jest ryzyko utraty środków. I tu opinia jest taka, że ryzyko polegające na działaniu w Exp Asset jest podobne do ryzyka w inwestowaniu w giełdy.

Jeśli zapisujesz się do firmy z myślą o tym, żeby skorzystać z naprawdę dobrych szkoleń i materiałów edukacyjnych, jakie firma dostarcza: to po prostu kupujesz produkt, otrzymujesz go i z niego korzystasz, a dodatkowo masz możliwość otrzymywania podziału zysków (średnio 1% dziennie).

Ale jeśli rejestrujesz się w firmie, a sam produkt edukacji tradingowej nie jest Ci potrzebny, bo myślisz tylko o tym procencie z podziału zysków, jaki możesz dostać to wtedy jest tutaj ryzyko : bo ów podział/procent nie jest gwarantowany. Zatem, jak to ładnie podkreślił przedstawiciel Kancelarii Kufieta: trzeba mieć świadomość ryzyka bo masz prawo do udziału w zyskach, ale żadna firma nigdy nie jest w stanie nikomu zagwarantować, że będzie miała zysk.

Podobnie ciekawy przykład: jeśli Bitcoin np spadłby do ceny 1$ to użytkownicy nadal będą mieć naliczenia, ale procentowo zgrane z tym 1 dolarem . Tak więc ryzyko jest tu powiązane zarówno z kursem BTC, wypracowywaniem zysków przez firmę, bądź nie, jak i innymi sytuacjami losowymi, które zdarzają się w każdej firmie.

Niżej kilka zdjęć z eventu, żeby Was nie zanudzić 🙂

   

A teraz…

Moje wrażenia co do całości eventu Exp Asset zarówno części oficjalnej jak i szalenie interesujących rozmów kuluarowych:

Jeśli chodzi o część prawną, to jestem bardzo, naprawdę bardzo zadowolona. Dużo cennej wiedzy i informacji, które były mi potrzebne do ocenienia tego jak to naprawdę wygląda jeśli chodzi o legalność działania firmy w Polsce i jej podejście do stosowania się do regulacji prawnych. Zdecydowany PLUS.

Jeśli chodzi o część organizacyjną – super, nie mam uwag. I tu brawa należą się i dla właściciela, i dla osób prowadzących prezentację, aktualnych liderów w firmie, traderów, jak i obsługi biura.

Jeśli chodzi o rozmowy kuluarowe i różne ploteczki jakie padły w czasie after party, to są i minusy w kierunku Exp Asset, oczywista rzecz. Wśród nich kilka interesujących rzeczy oraz m.in: obawy ludzi o to, że jak firma się „zwinie” to stracą pieniądze (i tu odeślę kilka linijek wyżej do tego co omawiała w sprawie ryzyka Kancelaria Kufieta) i dodam od siebie: ryzyko, że stracisz, jest w absolutnie każdej firmie (o czym zresztą na tym blogu piszę), ale jeśli boisz się tak bardzo, że jest to dla Ciebie nie do przeskoczenia, to po prostu nie wchodź. Podobnie, jeśli zupełnie nie interesuje Cię własna edukacja z zakresu tradingu, ani możliwości marketingowe czy opcja wykupienia mocy obliczeniowej do miningu / poprzez matryce – to odpuść sobie, po co się szarpać? 🙂 Ryzyko jest wszędzie, zawsze będzie, pewniaków 100% nie ma. Nigdzie.

Pewien „niesmaczek” to fakt, że wiele osób ma w pamięci początki działania firmy Exp Asset i to, że jej właściciel był mocno krytykowany przez branżę, w której wcześniej pracował – czyli m.in środowisko traderów i nie tylko. Nie znam tu podłoża tej krytyki, ani tego, czy jest uzasadniona czy może po prostu jak to ktoś ładnie ujął „zdradził branżę” i otworzył własną firmę, nie czysto „traderską”, ale mocno związaną z rynkiem marketingu, rekomendacji, naliczeń, matryc itd, co po prostu wielu osobom się nie podoba. Jedyne co wiem, to taka ciekawostka, że kilka osób z tych, które siały na admina Exp Asset wyraźny hejt (bo „coś” usłyszały z ploteczek i poniosły to dalej) – dostało pozwy sądowe. Wg mnie to plus, bo jeśli właściciel miałby coś do ukrycia, to pewnie nie wywlekałby sprawy na drodze sądowej. No… tak mi się przynajmniej wydaje, ale oczywiście mogę się mylić.

No i ostatni „niesmaczek” z tych, które udało mi się wychwycić w trakcie rozmów, to to, że podobno właściciel ma jakieś duże długi i cytuję „ta firma ma mu pomóc je spłacić”. Naturalnie sama żadnych takich długów nie widziałam, i nie zaglądam nikomu w historię finansów, ale o ile to jest prawda (a wyraźnie zaznaczę, że nie wiem czy tak jest), to wydaje mi się dość normalne, że jeśli ktoś zarabia, to spłaca swoje długi. A każda firma, podobnie jak i Exp Asset jest po to, żeby zarabiać. Podobnie, jeśli dzisiaj masz kredyt, to masz wobec kogoś dług, i oczywiste jest, że pracujesz czy na etacie, czy w sieci również po to, by ten kredyt/dług spłacać. Ale jak wspomniałam – nie wiem czy to jest prawda, czy nie, więc tak tylko sobie gdybam. (i mam nadzieję, że mnie za to nie pozwą) 🙂

A między nami jaskiniowcami – po evencie doszłam do wniosku, że jednak cholernie ważne jest to, żeby bywać na takich wydarzeniach. Bo jakby nie patrzeć to, czego możesz się dowiedzieć i ze sceny i z rozmów kuluarowych (nie tylko w temacie danej firmy, ale ogólnie działania, marketingu, branży itd) naprawdę daje Ci ogromną ilość informacji i powodów do przemyśleń.

Aktualizacja 10 sierpnia 2018: firma Exp Asset wycofuje się z obsługi klientów zamieszkałych w Polsce (nadal działa, ale już bez świadczenia usług klientom z Polski). Powyższy artykuł przechodzi więc do „archiwalnych”.

.

17 komentarzy

 • Michał Wyszyński

  Co do tych negatywnych rzeczy to moim zdaniem w każdej firmie znajdzie się ich co najmniej kilka. Z drugiej strony przeszukując Google można znaleść dużo materiałów na temat ceo firmy i trzeba zadać sobie pytanie czy jakby były jakies długi to czy takiemu ekspertowi od rynku finansowego byłoby takie długi ciężko odrobić ? Co do tego ze branża krytykuje działania Patryka to mnie akurat nie dziwi bo jakby nie było Exp Asset zdradza pewne triki w dziedzinie tradingu jak i uczy tradingu na rynkach kapitałowych. Moim osobistym zdaniem należałoby się Martwić gdyby firma była założona przez osobę o której nie wiadomo nic niż przez osobę, o której wiadomo dużo. Trzeba brać tez poprawke na to co się czyta i słyszy.

  • Też tak myślę. Tyle punktów widzenia ile „prawd” ogłaszanych przez różne osoby.
   Każdy ma swoją 😉

   A co do materiałów edukacyjnych z tradingu – to osobiście z nich w Exp korzystam, bo wciąż masa rzeczy typu jakieś tam świeczki, cienie, momenty wejścia i wyjścia są dla mnie czarną magią, przez którą się dopiero przegryzam, a lepiej się przez takie tematy przegryzać z kimś. Więc jak za coś płacę, to jestem, oglądam i „wyciskam” z tego dla siebie tyle, ile się da.

   P.S Zauważyłeś, że często gęsto w firmach, w których nie ma minusów – tak na pierwszy rzut oka, to zwykle są one gdzieś pod spodem? bo ideałów nie ma ?

   • Michał Wyszyński

    Nie da się tego nie zauważyć – trzeba robić swoje i nie oglądać się za siebie, zweryfikować biznes i ludzi, a z czasem i tak wyjdzie co ma wyjść. Grunt to uświadamiać ludzi o tym, o czym często piszesz czyli ryzyko biznesowe.

 • dobrze opiasne

 • HALINA CHOLAWA-ZIĘCIAK

  Olu -jak zwykle -świetnie napisane. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam

 • OLU
  super napisane dziękuję za wspomnienie o mnie jak i o mojej ukochanej małżonce.
  Chciałbym potwierdzić że osoby które wygłaszały o firmie jak i o Patryku Krupińskim fałszywe i niesprawdzone informację
  otrzymały najpierw pisma o zaniechaniu dalszych tego typu działań oraz usunięcia dotychczasowych wpisów.
  Wobec osób które tego nie zrobiły zostało wszczęte postępowanie prawne i otrzymały pozwy sądowe.

 • Supr podsumowanie :Krótko . zwięźle i na temat

 • Mimo, że byłam, to z ciekawością wchłonęłam cały tekst. Zdjęcia też 😉
  Super!

 • Dzieki wielkie za objektywnie opisany temat! 😉

 • Moje spostrzeżenie – wszedłem do firmy zajmującej się tradingiem, depozyt i wtopa, wszedłem do drugiej i znowu wtopa – wniosek to trzeba umieć robić. Miałem szkolenie, miałem opiekuna (tradera) ale nie umiałem opanować chciwości, a opiekuna, który mnie pouczał po fakcie zapytałem czy już jest milionerem bo wszystko umie – nie był!? Dlatego firma ExpAsset to dla mnie objawienie, tu pracują fachowcy którzy czasem też się mylą, ale wychodzą na plus obracając moimi pieniędzmi. Moje zadanie maleńkie – kupić pakiet edukacyjny i się uczyć, a przy okazji cieszyć się z podziału zysków firmy. Dodatkowo wiem, że w przyszłym tygodniu mój przychód będzie wynosił ok 10$ dziennie x 20 dni roboczych = 200$ x 3,65 = 730 PLN i będzie rosło.
  Byłem na mini evencie we Wrocławiu, byłem na evencie pod Łodzią i polecam ExpAsset z czystym sumieniem.

  • I o tą naukę właśnie chodzi, niestety trading łatwy nie jest, a wielu z nas wydaje się, że tylko wejść, wrzucić i nagramy miliony 😉

   P.S Czy myśmy się widzieli pod Łodzią? Kurczę nie kojarzę zupełnie i aż mi szkoda .

 • Do Zakopanego na Sylwestra jestem za! Wiadomo już za ile i gdzie noclegi?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.