Rockwall Investments – wywiad z adminami, nowości

rockwall15 marca 2018 spotkałam się z adminami firmy Rockwall Investments i miałam okazję wypytać ich o różne aktualności dotyczące firmy oraz o plany na obecny rok.

Ciekawostek, o których warto wiedzieć jest sporo – zwłaszcza, że wielu rzeczy się nie spodziewałam, a co do innych byłam przekonana, że na pewno tego czy tamtego nie planują wprowadzić, a tu … niespodzianka 🙂

Poniżej znajdziecie pytania i szczegółowe odpowiedzi, jakich udzielili mi właściciele: Rafał Krakowiak i Wiktor Zajączkowski.

Jakich zmian i nowości możemy się spodziewać w Rockwall w tym roku?

R.K i W.Z : Na pewno rebranding czyli zmiana wyglądu całej strony internetowej, aplikacji, nowe pakiety jeśli chodzi o Passive Income (do tej pory mamy dostępny pakiet Fusion, ale będą też i inne, nowe, po dograniu kwestii prawnych i poprawieniu błędów programistycznych, które teraz w Rockwall wyskakują). W ciągu ok. miesiąca (wg planu) będą też 2 lub 3 nowe landing pages do promocji Rockwall Investments, naprawdę fajnie opracowane.

Prawie gotowy jest też sklep internetowy Rockwall, zostały drobne rzeczy do uzupełnienia + teksty, więc bardzo możliwe, że będzie już do końca marca / w kwietniu upubliczniony.

W sklepie znajdziemy gadżety reklamowe, odzież z brandem Rockwall, będzie też można  kupić karty graficzne i koparki do kopania kryptowalut. Tu ciekawostka: baza Rockwall będzie połączona z bazą sklepu Rockwall więc klienci sklepu będą sprzężeni z klientami Rockwall i będzie można oferować wymiennie produkty tym i tym.
W sklepie internetowym będzie też możliwość kredytowania (kupienia np. koparki na raty). Taką kupioną w sklepie koparkę będzie można albo trzymać u siebie w domu (wysyłka), albo zdecydować się na jej trzymanie w Rockwall, – wtedy oczywiście dodatkowo klient zapłaci za alokację, serwis, itd. Czyli będziemy mieć ofertę i dla osób, które kupują pule miningowe (jak dotąd, w panelu Rockwall), jak i dla klientów którzy nie kupują pul, ale chcą kupić po prostu własną koparkę.

Z nowych rzeczy to także wejście na rynki azjatyckie: być może uda nam się również otworzyć tam osobny oddział, ale to jeszcze potrwa. Mamy tam już trochę fajnych ludzi, ale dopiero się rozkręcamy.

Czy to prawda, że przenosicie firmę z Wysp Marshalla na Cypr?

R.K i W.Z : Tak, przenosimy. Już jesteśmy w trakcie, ale ten proces będzie trwał ok. miesiąca, w każdym razie docelowo firma będzie zarejestrowana już wkrótce na Cyprze.

Za co każdy z Was odpowiada w firmie?

Obydwaj zarządzamy firmą, ale mamy pracowników (głównie zdalnych), którzy odpowiadają za poszczególne kwestie. My zajmujemy się administracją i zarządzamy całością.  Ogólnie obaj się dopełniamy, Wiktor bardziej zajmuje się papierologią, załatwianiem poszczególnych kwestii „technicznych”, –  ja (Rafał) ludźmi, kontaktami, Facebookiem, wkrótce będzie mnie więcej „marketingowo”. Ale oczywiście wymieniamy się informacjami chociaż każdy wykonuje trochę inne działania.

Bezpieczeństwo środków. Co by było gdyby jakiś haker zaatakował Rockwall?

R.K i W.Z : Wszystkie środki znajdują się na Ledgerach, które nie są podpięte do Internetu, leżą w sejfie i nie ma możliwości, aby haker je przechwycił.  Klienci płacą za produkty Rockwall i od razu w tym momencie środki trafiają na Ledgery.

Gdzie trzymacie seedy?

R.K i W.Z : Hahaha! Zakopane, nie powiemy gdzie 😉
Dodatkowo możemy powiedzieć, że cała strona Rockwall jest specjalnie zabezpieczona, poprzez systemy maskujące wgląd w dane aplikacji. I więcej nie powiemy:)

Ile aktualnie macie koparek w Rockwall?

R.K i W.Z : Łącznie ok. 60, w Polsce tylko kilka – dla celów pokazowych, pozostałe poza Polską.  Aktualnie mamy ok. 30-40% nadmiaru sprzętu, czyli mamy rezerwę na kolejne zamówienia klientów.

Nie macie problemów z dostawami sprzętu?

R.K i W.Z : Nie, ostatnio nie mieliśmy żadnych problemów. Ale m.in. z tego powodu jest 20 dni na aktywację kontraktu miningowego, bo może się zdarzyć taka sytuacja jaką już np. mieliśmy, że D3-jki stały miesiąc na celnym, więc na takie przypadki musimy mieć albo nadmiar sprzętu (teraz wspomniane wcześniej 30-40%), albo właśnie aktywację kopania po np. 20 dniach od zakupu.

rockwall koparki

Dlaczego na kopanie FuturoCoina jest tylko 10 dni czekania na aktywację?

R.K i W.Z : Bo mamy kilkukrotność sprzętu w nadmiarze i chcieliśmy zdobyć klientów chętnych do kopania FTO, zwłaszcza teraz, kiedy trudność jest niska i kopie się dużo. Z tego co wiemy poza samym Futuro.Network jesteśmy aktualnie jedyną firmą, która umożliwia klientom kopanie FTO.

Macie tańszy prąd?

R.K i W.Z : Tak.

Klient kupując w Rockwall pulę miningową płaci bezpośrednio za moc do kopania, ale Wy płacicie przecież za znacznie więcej rzeczy: prąd, kabelki, klimatyzacja, podłączanie itd. Itd. Skąd na to środki?

R.K i W.Z : To wszystko jest zawarte w tej cenie, którą mamy na stronie.
Jeśli coś zdrożeje, to cena też wzrośnie. Jak wzrosły ceny kart ETH, ETC, Ubiq, to my też podnieśliśmy cenę.

Dlaczego czas aktywacji pakietu Fusion wynosi 5 dni?
R.K i W.Z : Ponieważ musimy mieć czas na wszystkie transfery na trasie.

Naliczenia z planu Fusion są max do 1,5%?

R.K i W.Z : Tak, ale to są naliczenia maksymalne. I wyraźnie zaznacza się tutaj „DO 1,5%”, jeśli danego dnia firma nie zarobi nadmiaru na tradingu, a może się tak zdarzyć, taki jest rynek, to będzie 0 naliczeń, jeśli zarobi 1 %, to będzie 1%, 0,5 to 0,5% itd. Rockwall daje realne naliczenia, żadnych fikcyjnych. Oczywiście firma wypracowuje jakieś rezerwy, bo są dużo lepsze dni, i wtedy jak są dni znacznie gorsze to z tych lepszych może coś dołożyć do naliczeń, żeby nie były na zero, ale gdyby rezerw nie było, to i nie byłoby takiej opcji dołożenia.

Jakie produkty klienci dostają to tarcz za 10,25, 50$ itd. i …. Kiedy? 😉

R.K i W.Z : Produkty powinny już dawno być i miały to być landing pages, bannery reklamowe i narzędzia do marketingu, ale przez błędy programistyczne w systemie ciągle to się odsuwa, niestety. Podobnie jak za zakup kontraktów miningowych system powinien Wam automatem wysyłać kontrakt pisemny (a są już one gotowe od dawna, bardzo ładne, tylko jest problem programistyczny z autowysyłką, i nad tym też pracujemy).

Prawdopodobnie produkty do tarcz zostaną zamienione na PUNKTY PREMIOWE / ZAKUPOWE, które będzie można wydać na różne produkty w naszym sklepie internetowym. Możliwe też, że za zakup tarczy będziemy dawać jakiś ułamkowy mining, czyli kupując tarczę dostaniesz jakieś MH/s mocy do kopania kryptowalut, albo punkty premiowe, którymi będziesz mógł częściowo zapłacić za mining itd. Myślimy tu jeszcze nad tym jak to dokładnie rozwiązać.

Inwestowanie w nieruchomości – czy jest szansa, że ta opcja pojawi się w tym roku?

R.K i W.Z : Tak, jak spółka będzie już na Cyprze to tak. Są to kwestie prawne, notarialne i wymagają więcej czasu itd.

W FAQ macie wpisane, że jeśli w 150 dni użytkownikowi w postaci naliczeń nie zwróci się to, co włożył (mowa tylko o wkładzie), to zwrócicie mu kwotę brakującą do 100% wysokości jego wkładu…

R.K i W.Z : Tak, gwarantujemy tzw. cashback, czyli jeśli firma w 150 dni nie wypracuje nic ponad 100%, to zwróci klientowi taką kwotę, której brakuje do 100%  jego wkładu w plan passive. Ale jak na razie już wielu osobom zakończyły pracę pierwsze plany Fusion i nikt nie narzekał, że mało 🙂
W każdym razie nie jesteśmy w stanie gwarantować i nie gwarantujemy stałych/takich samych czy maksymalnych naliczeń z fusion codziennie, ale gwarantujemy w najgorszej sytuacji zwrot do tych 100% wkładu.

Czy macie jakiś dział prawny, który zajmuje się, że tak to ujmę – opieką prawną nad Rockwall?

R.K i W.Z : Tak. Obsługę prawną prowadzi kilka kancelarii – w zależności od  tego jakiej kwestii dokładnie ona dotyczy. Jednym zajmują się np. prawnicy czy radcy prawni z jednej firmy, innym – z drugiej.

Jak długo trzeba w Rockwall czekać na fakturę jak się ma firmę i potrzebuje się faktury na wykonane zakupy?

R.K i W.Z : Tydzień – dwa od otrzymania maila w tej sprawie.

Czy na koniec roku będzie można dostać jakieś zestawienie łączne typu wpłaty/wypłaty do celów podatkowych?

R.K i W.Z : Nie, to nie jest potrzebne, ponieważ aktualnie w Rockwall nie ma wypłat w walutach tradycyjnych czyli tzw. FIAT-ach tylko w kryptowalutach. Rozliczenie się z podatków to indywidualny obowiązek każdego użytkownika (tu niezbędny kontakt z doradcą podatkowym), ale jeśli np. użytkownik otrzymuje wypłatę w kryptowalucie, to później gdzieś tą kryptowalutę sprzedaje, i wtedy bierze na tą sprzedaż potwierdzenie np. od kantoru, w którym sprzedał czy giełdy i z tej kwoty się rozlicza, oczywiście w zależności od tego jak reguluje to prawo w jego kraju.

Mamy też drobną promocję dla użytkowników, jeśli rozliczą się poprzez serwis www.kryptoprawo.pl, to na hasło Rockwall dostaną preferencyjne warunki w tym zakresie. Dokładne warunki rabatu są aktualnie ustalane. Co więcej, pierwsze spotkanie w takich przypadkach jest bezpłatne i na nim można przedstawić swój problem w dowolnym zakresie prawnym.

Natomiast w samym panelu Rockwall są oczywiście potwierdzenia wpłat, można też dostać fakturę na dokonane zakupy produktów i usług.

Czy planujecie opcję wypłaty/ wpłaty bezpośrednio na konta bankowe?

R.K i W.Z : Jest to w dalszych planach firmy.

Czy planujecie opcję płatności kartą?

R.K i W.Z : Tak, planujemy opcję płatności kartą (trwają nad tym prace, tu umożliwi nam to właśnie spółka na Cyprze), możliwe też że będą wypłaty tą drogą ale tylko na karty prepaid. Oczywiście to są dalsze plany, na przyszłość.

Czy jest opcja zmniejszenia minimum do wypłat miningu? Aktualnie jest to 0,1 dla każdego coina

R.K i W.Z : Nie, nie ma takiej możliwości. Jest to uzależnione od opłat jakie firma musi dokonywać na trasie takiej wypłaty, prowizje procesorów itd. Dlatego to minimum zostanie utrzymane.<

Jakiej kryptowaluty aktualnie kopiecie najwięcej?

rockwallR.K i W.Z : Jeśli chodzi o sztuki, to FuturoCoina, ze względu na łatwość jego kopania.

A jeśli chodzi o to, co najczęściej klienci kupują, to chyba ETH w tej chwili cieszy się największą sprzedażą, ale to też dlatego że najwcześniej sprzedawaliśmy ETH, więc stosunkowo szybko zaczęli go ludzie kupować i sprzedało się najwięcej.

A teraz najczęściej kupowany jest FTO, Ubiq i Zcash.

Nie mieliście problemów z podłączeniem się do poola FuturoCoina? Słyszałam, że były tam trudności

R.K i W.Z : Nie, nie mieliśmy 🙂 Wiedzieliśmy po prostu jak to zrobić.

Czy planujecie nagrywać jakieś webinary/ video dla potencjalnych nowych klientów?

R.K i W.Z : Tak, będziemy nad tym bardzo mocno pracować – jak tylko skończy się harmider programistyczny, który teraz mamy. Być może już od kwietnia, może później – Rafał będzie robił więcej filmików, live’ów i będzie go znacznie więcej w social mediach.

Czy Rockwall nadal jest sponsorem siatkarek?

R.K i W.Z : Tak, do końca sezonu jesteśmy sponsorem i planujemy kolejne akcje sponsorskie i reklamowe. Nie tylko w internecie, ale właśnie i „poza”.

Wasze reklamy sponsorowane na Facebooku, jak większości z branży krypto – są blokowane?

R.K i W.Z : Tak, niestety, ale szukamy na to rozwiązania.

Czy planujecie przetłumaczenie na j.polski panelu Rockwall?

R.K i W.Z : Nie. Firma jest zarejestrowana poza Polską i najpierw najważniejsze są dla nas języki „ogólnodostępne”, czyli jest uniwersalnie: angielski, z czasem oczywiście jak pojawią się inne języki to może polski również, ale na razie nie ma tego w planie. Zawsze można sobie przetłumaczyć stronę translatorem Google (znajduje się w stopce na samym dole strony).

Kiedy będzie możliwość przerzucania mocy z kopania np. ETH na ETC czy inne krypto?

R.K i W.Z : W tym roku, powinno udać się już po rebrandingu.

Co jest dla Was najważniejsze w tym biznesie?

R.K i W.Z : Idea, stworzenie biznesu, który pokaże ludziom, że są inne możliwości zarabiania, który pokaże, że nie trzeba iść na te przysłowiowe 8 godzin do roboty żeby zarobić 2000 zł.

Tworząc Rockwall byliśmy dosłownie wkurzeni na to, że biznesy i programy, które promowaliśmy wcześniej jako użytkownicy – padały, znikały, że ich właściciele nagle okazywali się niedostępni itd. Chcieliśmy stworzyć realny i osiągalny dla każdego biznes, którego prostu daje zarabiać ludziom, ale realnie, bez fikcji i obietnic bez pokrycia.

Chcemy, żeby była jedna firma Rockwall, zaraz obok druga, trzecia, tzn. inne profile działalności – kopanie krypto, sklep internetowy, kolejne rzeczy, które planujemy chociażby odnawialne źródła energii, produkcja energii, tak, żeby to wszystko się razem spinało i dawało ludziom zarabiać.

Firma ma się rozwijać, iść do przodu i jednocześnie dawać się rozwijać innym, którzy ją z nami tworzą. Oczywiście od tego wszystkiego mamy ludzi, ale cały czas myślimy do przodu, chcemy się rozwijać.

Moje wrażenia: po spotkaniu z adminami Rockwall muszę przyznać, że bardzo podobały mi się konkretne odpowiedzi na pytania oraz to, że nawet jeśli zapytałam o coś podchwytliwie, to nie dali się złapać 😉 Widać, że poświęcają tej firmie masę czasu i uwagi, i nawet jeśli nie wszystko idzie super idealnie (bo np. zespół programistów wprowadzając jakąś nowinkę artystycznie spapra coś innego, a potem naprawy w kodach trwają i trwają), to i tak cierpliwie idą do przodu, poprawiają, pilnują, dbają o firmę. I za to w ich kierunku Duże Plusy.  Minus: mogłoby ich być więcej w sieci, czyli marketing, no ale z dwojga złego wolę chyba jak kuleje marketing niż reszta. 🙂

Podsumowując: cieszę się, że mogłam osobiście poznać adminów, powypytywać ich o różne rzeczy no i trzymam kciuki za firmę i mam nadzieję, że będzie się ona rozwijać tak, jak na tym zależy właścicielom, bo plany mają naprawdę fajne i jest na co poczekać.

A jeżeli masz jakieś pytania – to jestem też w kontakcie na priv na FB i na mailu (kontakt).

12 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.