Skąd brać materiały video? Darmowe banki filmów

darmowe banki filmówPublikujesz artykuły na blogu? Prowadzisz własną stronę www i chciałbyś uatrakcyjnić ją ciekawymi materiałami video? Jednocześnie nie masz talentu ani czasu do samodzielnego kręcenia takich materiałów? Żaden problem! Wykorzystaj darmowe banki filmów i ciesz się możliwością legalnego dodania do swoich treści różnych, pasujących do niej nagrań.

Wysokiej jakości filmy video możesz dziś znaleźć nie tylko w wersji płatnej np. u profesjonalnych fotografów, w studiach zdjęciach czy w tzw. płatnych bankach stocków. Na wyciągniecie ręki są też zupełnie bezpłatne „banki” video, z których możesz sobie pobrać wybrane materiały w wielu różnych rozdzielczościach. Małe, duże, krótkie, długie? Nie ma problemu!

Warto pamiętać, że legalne wykorzystanie video ma dzisiaj duże znaczenie. W czasach mocnego nacisku na przestrzeganie praw autorskich, pobranie do własnego tekstu, posta czy reklamy na FB, nagrania, które nie posiada odpowiednich licencji, może skutkować pozwem i sporymi karami. Żeby uniknąć takich nieprzyjemności, warto jest korzystać tylko ze sprawdzonych, legalnych materiałów.

Darmowe banki filmów – lista i omówienie zasad

Większość nowoczesnych, płatnych banków video posiada dla swoich klientów pewną pulę materiałów darmowych. Są to często tysiące filmów, które bez żadnych konsekwencji można pobrać za darmo! Na poniższym video, Paweł Pieczka, z którym prowadzę kanał YT Ogarniemy To, pokaże Ci kilka konkretnych przykładów. Omówione miejsca do pobierania darmowych filmów są legalne i możesz ich użyć nawet dziś.

Do jakich działań marketingowych można wykorzystać takie video?

  • Pisanie artykułów na blogu prywatnym, stronie www czy blogu firmowym.
  • Przygotowywanie kampanii reklamowych na social mediach.
  • Tworzenie wpisów i relacji video na Instagramie, FB, Youtube czy Tiktoku.
  • Luźne wstawki w sieci.
  • Przygotowanie kampanii reklamowych na YouTube realizowanych w systemie Google Ads (jeśli szukasz freelancera, który zrealizuje takie kampanie, sprawdź https://ilczyszyn.com/ )
  • Inne dowolne opcje 🙂

Video z darmowych banków można wykorzystywać w zależności od licencji, do celów prywatnych i komercyjnych. Może to mieć duże znaczenie dla firm, które nie chcą problemów i wolą mieć na swojej stronie tylko materiały licencjonowane do użytku komercyjnego.

Warto też zwrócić uwagę na narzędzia AI do tworzenia wideo typu Pictory AI – często zawierają one już wbudowane bazy danych ze stockowymi wideo, które możemy łatwo wykorzystać do stworzenia unikatowego filmu w ciągu kilku minut.

Działaj globalnie, twórz legalnie! 🙂

Sprawdź też: skąd legalnie brać zdjęcia na stronę www?