Staking Polis 2.0 na Binance Smart Chain – jak to zrobić?

staking polisPosiadacze kryptowaluty Polis (przynajmniej Ci, którzy nie przegapili faktu przejścia Polis na BSC tzn Binance Smart Chain), mają już do dyspozycji opcję stakingu Polis 2.0 w ramach sieci BSC. W poniższym artykule opiszę Wam pokrótce, jak uruchomić staking na Polis 2.0 i jak móc dalej zarabiać dodatkowe coiny Polisa do swojej kolekcji;)

Na start dwie ważne sprawy. Pierwsza: staking w pewien sposób zastępuje nam masternody, na których wcześniej dostawaliśmy Polisy. Po przejściu Polis na Binance Smart Chain, masternodów już nie ma (nic mi o tym nie wiadomo), ale swoje dobra można tu pomnażać stejkując Polisa tak wygodnie, że sama jestem w szoku.

Druga sprawa: zanim zabierzesz się za staking, o którym będzie niżej, sprawdź czy masz już przeniesione swoje Polisy na sieć BSC. Jeśli nadal trzymasz je na jakimś portfelu np. na PC to znaczy, że przegapiłeś newsy (ups!) i pora nadrobić. Tutaj kliknij po instrukcję jak to zrobić, jeśli swoje coiny trzymałeś na Ledger (instrukcja a), Trezor (instrukcja b) lub w innym miejscu np. na portfelu na kompie (instrukcja c). Jeśli nie miałeś wcześniej Polisów, a chciałbyś je sobie na BSC stejkować, to wystarczy kupić tą krypto, i poprzez Metamask i sieć BSC iść dalej wg poniższej instrukcji.

Do rzeczy zatem:)

Staking Polis 2.0 na BSC – jak to zrobić?

Przypominam: stejkowanie to sposób na pomnażanie ilości swoich monet, wtedy gdy nie zamierzasz ich sprzedawać po aktualnym kursie, a chcesz potrzymać je trochę dłużej i zależy Ci na tym, żeby w tym czasie pracowały i coś na siebie zarabiały. O stejkowaniu ogólnie pisałam już tutaj https://aleksandraniedzielska.pl/staking-kryptowalut-co-to-jest-kiedy-warto-i-gdzie-stejkowac/.

Krok po kroku:

1.Wchodzimy na stronę https://farms.polispay.org/, którą podłączymy do naszego Metamask, na którym mamy już swoje Polisy. To oficjalna strona przez którą robi się staking – przechodzimy do zakładki FARM.

staking polis

2.Ważne! Upewnij się czy na swoim Metamask masz trochę BNB, które będzie potrzebne na opłaty (polecam zawsze mieć przygotowane na te opłaty jakieś 5-10$ w BNB). Jeśli ich tam nie masz – wyślij sobie. Szybko się to robi poprzez giełdę Binance: kupujesz tam cząstkę BNB, potem wchodzisz w wypłaty i ważne wybierasz wysyłkę wypłaty przez Binance Smart Chain (!), a w polu adres do wypłaty wklejasz adres skopiowany ze swojego metamask, z sieci BSC. Giełda zapyta Cię czy na pewno chcesz skorzystać z wysyłki przez BSC, potwierdzasz. Tanio, szybko i jest.

3.Wchodzimy do swojego Metamask i na w/w stronie farm polispay klikamy „unlock wallet”.

staking polis 2.0

4.Teraz, jeśli już kliknąłeś „unlock wallet” i wybrałeś odblokowanie przez Metamask, zobaczysz na stronie różne dostępne rzeczy do stejkowania. My chcemy stejkować Polis, więc skupiamy się na górnej części wykresu, tam, gdzie pod roślinką masz napis „Stake Polis”.

staking polis

5.Klikamy „Approve staking” (potwierdzam staking) i system poprosi nas o potwierdzenie tego w Metamask. Potwierdzamy zgodnie z tym jak nas poprowadzi metamask.

6.Napis „Approve staking” zmieni się na „Stake”. Klikamy ten przycisk.

staking polis na bsc

7.I teraz ważne! W okienku, które wyskoczy zobaczymy ile mamy dostępnych Polis do stakingu. Nie klikaj max (!). W polu niżej można wpisać tylko wielokrotność 100 sztuk Polis, czyli jeśli masz 105, wpisz 100, jeśli masz 1121, to max możesz wpisać 1100. Ja miałam dostępnych 1530 Polisów, ale wpisałam do stakingu na start tylko 1000, bo chcę jeszcze stejkować tu tokeny płynności, ale to inna rzecz. Jeśli sumę masz już wpisaną, kliknij STAKE.

polis staking

8.Potwierdź w metamask, że tak, chcesz stejkować.

9.Zaczekaj chwilę aż strona farms polispay zacznie stejkować. I już! Najlepsze jest to, że co 10 sekund będziesz od tej chwili widzieć, ile Polisów już Ci się ustejkowało. Teraz możesz to zostawić tak, jak jest i będzie się samo stejkować nawet po zamknięciu strony i wylogowaniu z metamask. Od czasu do czasu warto wejść i kliknąć przycisk „Claim” – wtedy potwierdzisz wystejkowane monety i dopiszą Ci się one do łącznego balansu na metamask.

staking polis binance chain

Uwaga: każde kliknięcie Claim będzie obarczone opłatą (w BNB), dlatego nie klikaj centów jak szalony, bo się spłukasz. Zrób to raz na parę tygodni czy miesięcy i będzie git.

Dodatkowo, jeśli chcesz to wszystko obejrzeć na video, to anglojęzyczna instrukcja stakingu Polis na Binance Smart Chain, jest również dostępna tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=GUAwgSaNCfg.

Dobrej zabawy!

WAŻNE:
Pamiętaj! Ten artykuł, jak i cały blog, mój fanpage, filmy video czy inne materiały, które tu znajdujesz NIE są poradą inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Ta treść ma charakter informacyjno- edukacyjny i jest wyłącznie wyrazem moich osobistych doświadczeń. Nie mniej jednak prezentowane treści mogą być pomocne w zarabianiu, ale nie stanowią one porad inwestycyjnych i nie dają żadnej gwarancji, że robiąc to, co ja – zarobisz. Żadna z instrukcji, opowieści blogowych czy żaden z moich artykułów nie daje gwarancji zysku ani chociażby odzyskania wpłaconych pieniędzy.
Nic o czym tu piszę nie jest gwarantowane ani przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Miej to na uwadze, ponieważ możesz stracić! Pamiętaj też, że żaden sposób na zarabianie pieniędzy, czy to będzie etat, biznes tradycyjny, inwestycja, czy wreszcie biznes online lub kryptowaluty nie dają nigdy 100% gwarancji zarobku. Dlatego ja też takiej gwarancji Ci nie dam.
Jeśli planujesz zrobić cokolwiek podobnego do tego, co robię ja: miej świadomość 100% ryzyka utraty pieniędzy i jeśli nie jesteś na to gotowy – nie podejmuj tego ryzyka!

One comment