Staking Tocium w grze Train of the Century. Co i jak?

staking tociumCzym jest staking Tocium w grze Train of the Century, jak go odpalić i w jaki sposób można na tym zarabiać?

Train of the Century to gra nft oparta na blockchainie Wax. Aktualnie znajduje się w fazie prelaunchu, a rusza w pierwszym kwartale 2022. Ten czas, to dobra okazja do tego, by zobaczyć jak gra jest tworzona, jakie będzie mieć funkcjonalności i w jaki sposób w przyszłości będzie można na niej zarabiać. Przyszłość ta jest zresztą niedaleka. Już można zarobić na kartach do gry i na stakingu jej tokena.

Warto wiedzieć: token Tocium będzie stanowił wewnętrzną walutę tej gry. Nieco więcej możesz o tym poczytać w głównym opisie, który znajdziesz tutaj. Za ową walutę będzie się nabywać w grze różne akcesoria usprawniające rozgrywkę, ale też sprzedawać swoje dobra czy zamieniać je na inne tokeny. Firma tworząca grę odpaliła w niedawnym czasie opcję stejkowania kart, za co otrzymujemy właśnie token Tocium. Dzisiaj jest on niewiele wart, ale wziąwszy pod uwagę fakt, że gra jeszcze nie ruszyła – być może warto się nim zainteresować.

Co więcej: z oficjalnych informacji wynika, że staking NFT do Tocium będzie możliwy jedynie w fazie beta gry. Po jej starcie opcja ta albo zniknie, albo zostanie zmodyfikowana. Wnioski? To dobra okazja, żeby zyskać jeszcze nieco Tocium „po taniości”.

Jak uruchomić staking Tocium?

Żeby nie tworzyć tu całej powieści z instrukcją działania, nagrałam kilka dni  temu film, pokazujący jak to zrobić. Nagranie znajdziesz na youtube, wklejam niżej.

Niezbędne materiały źródłowe, o których wspominam na video:

  • Portfel Wax: https://wallet.wax.io/
  • Atomic Hub (tu kupisz lokomotywy i inne rzeczy do gry): https://wax.atomichub.io/
  • Strona do stakingu kart nft : https://stake.trains.cards/
  • Token Tocium na giełdzie: https://wax.alcor.exchange/
  • Giełda Kucoin notująca Wax. Tu możesz wysłać waxy, które otrzymasz po sprzedaży Tocium i zamienić je sobie na inne waluty.
  • Giełda Bittrex notująca Wax. Patrz wyżej:)

Aktualności: Od 21 sierpnia 2021 można też stejkować karty NFT z wagonami:

Czy staking Tocium to dobra opcja do zarobienia na grze? Szczerze mówiąc, nie wiem. Wizja i postępy jakie robią programiści tej gry, są dla mnie powodem do uznania, ale i wróżenia z fusów. Wydaje mi się, że gra Train of the Century będzie ciekawą opcją do rozrywki, ale i nie ukrywajmy – zarabiania na niej pieniędzy. Czy to pewne? Skąd! Czas pokaże i zweryfikuje. Tymczasem ja nie tylko się przyglądam, ale i wyposażam w karty do gry i uruchamiam staking. Tak na wszelki wypadek, gdyby im się to udało 🙂