Systematyczność to droga do sukcesu – wpis goscinny

Dzisiaj, specjalnie dla Was – coś nowego:) Wpis gościnny opracowany przez Artura Wiktora, który zajmuje się marketingiem internetowym i e-biznesem, a dziś opowie Wam co nieco o kwestii systematyczności pracy w działaniach prowadzonych przez internet i znaczeniu , jakie w przypadku takiej pracy ma właśnie systematyka. Zapraszam do lektury:)

Wpis gościnny.

artur wiktorNa pewno w wielu życiowych sprawach musiałeś iść na kompromis, często zajmując się rzeczami, które nie do końca spełniały Twoje oczekiwania. Czytałeś wiele porad, instrukcji, które miały sprawić , abyś stał się człowiekiem sukcesu. Oczywiście wszystko jest możliwe, pod warunkiem, że zostały spełnione określone warunki.

Nie może być lepszego sposobu na osiągnięcie swoich celów niż systematyczne działania. To samo tyczy się e-biznesu. Dobrze skonstruowany plan, którego kroki po kolei się realizuje i dąży do konsekwencji, w końcu sprawi, że nasze marzenia zostaną zrealizowane, a przedsięwzięcie w pewnym momencie zacznie pracować samo na siebie. Wytrwałość w trzymaniu się obranego kursu powinna być domeną każdego przedsiębiorcy. Osoba, która nastawiona jest na długoterminowe działania, powoli ale skrupulatnie dąży do określonego celu, ma zdecydowanie większe szanse na triumf w każdej dziedzinie życia, aniżeli ta, która nie potrafi skutecznie realizować planu.

Najprostsze rozwiązania są czasami najlepsze. Tak również jest w przypadku e-biznesu. Wystarczy podzielić jego realizacje na mniejsze części, dokładnie określić cele i po kolei , krok po kroku, dążyć aby wszystkie elementy zostały skrupulatnie doprowadzone do końca. Marzenia nie spadają z nieba. Wszystko tak naprawdę jest w 100% zależne od nas i to, w jakim stopniu zostanie urzeczywistnione ma naszą moc sprawczą. Zadania, które wymagają większej ilości czasu muszą być rozłożone na czynniki pierwsze. Biznes jest tego najlepszym przykładem. Budowanie wizerunku firmy, zdobywanie zainteresowania klientów, interakcja z partnerami – to wszystko wymaga czasu i dokładnego, regularnego postępowania. Na opinie dotyczącą firmy pracuje się latami, nie da się zrobić tego z przyspieszeniem, pomijając jakiekolwiek kroki. Jeden fałszywy ruch, a cała piramida może runąć. Zdecydowanie lepiej jest poświęcić więcej czasu, ale dokładniej wykonać pewne działania i sprawdzić najmniejsze elementy, by uniknąć ewentualnych potknięć.

3Systematycznie działanie pomaga w opanowaniu nowych umiejętności. Zatem zamiast przez 8 godzin, poświęcać czas na bezproduktywne czynności, lepiej zredukować czas na przykład do jednej godziny i rozbić działanie na czynniki pierwsze. Co więcej bardzo ważną, motywującą częścią konsekwentnych postępowań, jest poczucie zadowolenia i spełnienia za każdym razem, gdy wykonamy kolejny krok w stronę zdobycia upragnionego celu. Widząc efekty, wzmacnia się motywacja, a tym samym chęć do podejmowania kolejnych wyzwań i wychodzenia poza strefę komfortu. Systematyczność daje drobne ale i częste sukcesy, a to w przypadku biznesu jest kluczowe dla przyszłych działań. Warto również nagradzać siebie samego za osiągnięcia i wzmacniać przez to poczucie własnej wartości.

Systematyczność to nic innego jak samodyscyplina, której można się nauczyć. Najwyższy więc czas zmienić coś w sobie i nie budować muru, który tylko ogranicza nasze działania. Jeśli czujesz cel i powołanie w tym, co robisz nie powinieneś mieć najmniejszych problemów w obudzeniu w sobie ducha walki o własne marzenia. Bądź konsekwentny, a sukces prędzej czy później zapuka do Twoich drzwi.

Autorem wpisu jest Artur Wiktor „Skuteczna Dźwignia Zarobkowa”

5 komentarzy

 • Systematyczność i samodyscyplina. No i jakiś plan, chociaż zarys tego co chcemy robić. Nie zostaniemy dolarowymi miliarderami tylko dlatego, że zaczęliśmy zarywać nocki, albo wstawać długo przed świtem. Albo jedno i drugie. Trzeba wiedzieć po co się wstaje i na co ten czas chcemy wykorzystać. Bez tego jedyne do czego możemy doprowadzić krótki snem to chroniczne zmęczenie i skrócenie sobie życia. To tylko przykład, takich przykładów – nie tylko z wczesnym wstawaniem – są setki, wręcz tysiące 😉

 • Po 60 dniach codziennego nagrywania i publikowania filmów mogę się z całym sercem podpisać pod tym tekstem 😀

 • Autor nie pisze o niczym konkretnym i próbuje kreować się na eksperta.
  Tak właśnie wygląda dzisiejszy ebiznes blogerów.

 • Samodyscyplina pomaga w systematyczności. Jednak to nie jest to samo. Systematyczność to po prostu regularne (systematyczne) działanie. Natomiast samodyscyplina to umiejętność zdyscyplinowania się. Może ona się przejawiać na przykład w zrezygnowaniu z kupna batona, bo sobie to postanowiliśmy wcześniej. Oczywiście to też wytrwałe działanie w postanowieniach, jednak ograniczenie samodyscypliny tylko do systematyczności nie jest właściwe.
  „Wszystko tak naprawdę jest w 100% zależne od nas i to, w jakim stopniu zostanie urzeczywistnione ma naszą moc sprawczą” – po prostu nie. Pogoda, nastroje rynkowe, ceny walut, inflacja – to tylko kilka przykładów rzeczy, na które mamy mały wpływ.
  Natomiast z samym założeniem wpisu się zgodzę – systematyczność to podstawa sukcesu. Na przestrzeni czasu długiego ZAWSZE wygra osoba systematyczna. Działanie całe dnie przez tydzień przegra z działaniem krótszym, ale regularnym przez rok.

 • Systematyczność to cecha ludzi, którzy mają w życiu rezultaty takie jakie chcieli osiągnąć. Bez systematyczności trudno będzie zrealizować większy projekt lub plan. Polecam wpis wszystkim, którzy mają problemy z systematycznością aby wyciągnęli wnioski z tego wpisu i pracowali nad swoją systematycznością bo naprawdę warto 🙂