Train of the Century Station – wkrótce sprzedaż Stacji Kolejowych

train of the century stationHahahah! Sorry, ale w momencie napisania tytułu „sprzedaż stacji kolejowych” musiałam śmiechnąć. Wprawdzie dotyczy to tylko wirtualnych stacji w opartej na blockchainie Wax grze Train of the Century Station, ale zabrzmiało mi to tak, jakbym ogłaszała sprzedaż samego PKP czy czegoś równie wytwornego. Zatem, żeby nie było wątpliwości: artykuł dotyczy najnowszej zapowiedzi z gry NFT i nie ma nic wspólnego z Polskimi Kolejami Państwowymi, ani jakimikolwiek innymi.

O co chodzi z tą sprzedażą stacji kolejowych? W skrócie: w grze mamy lokomotywy, konduktorów, wagony i towary. To wszystko, jako kompletny „zestaw mocy” będzie krążyć po szynach i jeździć od stacji do stacji. Stacja jest kluczowym elementem gry: wszystkie przejeżdżające przez nią składy będą musiały płacić za przejazd. Komu? Właścicielowi stacji. Na pewno kojarzysz grę Monopoly? Jeśli ktoś wchodzi na Twój rewir, płaci. Proste. Tym samym, posiadanie stacji jest bardzo dobrą bazą wypadową do zarabiania w grze.

Train of the Century – Station Week

Deweloperzy gry, która ma ruszyć w 2022 roku jak na razie sprzedają do niej poszczególne, wirtualne gadżety. Na liście dóbr, które już można kupić są wszystkie wymienione nieco wyżej poza stacjami. W ostatnich dniach pojawiła się oficjalna zapowiedź tego, jak będzie wyglądać sprzedaż stacji.

Dokładne wytyczne, Train Century Station:

Ważne: nie ma jeszcze podanej daty tygodnia sprzedażowego, ale z informacji na social mediach wynika, że powinno to mieć miejsce do grudnia 2021. Kiedy dokładnie? Jeszcze nie wiemy, ale dzięki danym ze screenu wyżej, można się do tego powoli przygotować.

Zasady Station Week

Sprzedaż stacji będzie trwała tydzień, a dokładniej 6 dni i zostanie podzielona na etapy

  • Poniedziałek: szansa kupienia stacji na aukcji, tu będą 3 licytacje dziennie po 1 stacji do kupienia, cena od 250$. Dalej, jeśli dobrze rozumiem będzie można kupić stację w ramach akcji związanej z tokenem Tocium, którego w grze będzie się używać. Nie potrafię jednak rozkminić czy to będzie sprzedaż dla największej ilości Hodlerów Tocium, czy sprzedaż za token Tocium. Pewnie dowiemy się tego bliżej ogłoszenia czasu tygodnia sprzedażowego. I kolejna okazja do zdobycia to loteria: 10 biletów na zakup stacji dla 10 osób spośród stu posiadaczy najlepszych lokomotyw.
  • Wtorek: szansa kupienia stacji na aukcji, tu będą 3 licytacje dziennie po 1 stacji do kupienia, cena od 250$. Dalej okazja związana z tocium i loteria: 10 biletów na zakup stacji dla 10 osób spośród stu posiadaczy najlepszych konduktorów.
  • Środa: szansa kupienia jednej epickiej (rzadkiej) stacji na aukcji, cena od 500$. Dalej okazja związana z tocium i loteria: 10 biletów na zakup stacji dla 10 osób spośród stu posiadaczy najlepszych wagonów.
  • Czwartek: szansa kupienia jednej legendarnej (bardzo rzadkiej) stacji na aukcji, cena od 750$. Dalej okazja związana z tocium i loteria: 10 biletów na zakup stacji dla 10 osób spośród stu posiadaczy najlepszych towarów.
  • Piątek: szansa kupienia jednej mitycznej (super rzadkiej) stacji na aukcji, cena od 1000$. Dalej okazja związana z tocium i loteria: 10 biletów na zakup stacji dla 10 osób spośród pięćdziesięciu posiadaczy największej ilości tokena Tocium.
  • Sobota: 1) sprzedaż z tzw. białej listy. Do kupienia 223 stacje w cenie 300$ sztuka. 2) sprzedaż otwarta, publiczna. Do kupienia 100 stacji, w cenie 300$ sztuka.

Szanse i zagrożenia

Ryzyko: 100%. Nigdy nie wiadomo czy gra, której prelaunch cieszy się popularnością (a ten tak ma) w ogóle odpali, dopóki nie odpali:) Jeśli nie masz tego świadomości – nie tykaj. Będę to pewnie powtarzać aż do śmierci, ale ryzyko jest wszędzie, więc to, że o czymś dzisiaj piszę, wcale nie znaczy, że to będzie zarobkowy hit. Lepiej nastawić się średnio na jeża i nie szastać zakupami gadżetów, jeśli nie ma się na to środków.

Szanse: w przypadku posiadania stacji oraz pomyślnego startu gry, mogą to być naprawdę fajne pieniądze do zarobienia. Mogą ale nie muszą! Same szanse kupienia stacji też nie są duże i to jest ważna informacja. Na ledwie 392 sprzedawane przez firmę stacje czai się aktualnie myślę, że dobry tysiąc, może półtora tysiąca osób.

Przydatne namiary:

Discord firmowy – tu będzie podana data startu tygodnia sprzedażowego, podobnie jak i inne bieżące informacje
Opis gry Train of the Century – tutaj
Staking w grze – to już coś, co firma uruchomiła i na czym można zarabiać od przynajmniej kilku tygodni
Wax Atomic Hub – platforma, na której można kupić gadżety NFT do gry

Koniec zapowiedzi 🙂

One comment