Upadki programów styczeń – marzec 2017

upadki programówCzas na małe podsumowanie programowych „zgonów” w okresie od początku roku 2017 do końca marca. A jest o czym pisać 🙂

Oczywiście upadki programów umożliwiających zarabianie przez internet nie są czymś szczególnie zaskakującym, zwłaszcza, że każdy z nich jest ryzykowny i może upaść (podobnie zresztą jak każda inna firma), aczkolwiek postanowiłam od teraz co jakiś czas robić takie podsumowanie: po to, że przyda się ono i do celów statystycznych i dla świadomości osób nowych, którym często wydaje się, że jeśli jakiś program, w którym działali upadł, to jest to coś szalenie zadziwiającego. Otóż: nie jest. I im dłużej siedzi się w branży takich programów (a jest to branża stosunkowo nowa, więc wiele się tu zmienia, tym większą ma się świadomość tego, że programy upadają, przestają płacić, zwijają się, lub po prostu znikają tak, jakby nigdy ich nie było. Niestety.

W poniższym zestawieniu nie ujmę oczywiście wszystkich programów, które miały w tym czasie problemy z płatnościami, lub po prostu upadły, bo pewnie są ich dziesiątki (takie strony powstają dosłownie jak grzyby po deszczu), ale te, o których słyszałam: bo albo w nich byłam, albo byli moi znajomi, albo były po prostu jakiś czas popularne w sieci, więc ktoś, kto branżę obserwuje (a ja się staram) – na pewno je zna.

 

Programy revshare, które upadły lub mają problemy z płatnościami

Stan na okres: Od stycznia do marca 2017

 

WeLikeFund – (nie byłam). Była pompa, zapowiedzi cudu nad Wisłą i … program już nie płaci. Admin: Thierry Le Bras.
Program istniał płacąc: ..2 miesiące i 4 dni…

Bitluna – (nie byłam). Miał dobre statystyki w rankingu Alexa, ale w marcu się wykrzaczył, czyli przestał płacić.
Admin: nieznany.
Program istniał płacąc ze wszystkich procesorów: ..2 miesiące… potem dochodziły płatności tylko na payza, a wszystkie inne nie. Od czasu do czasu jeszcze ktoś dostaje na payza przelew (obserwuję forum), ale program już jest traktowany jako scam.

My24hourincome – Program od kilku miesięcy (a dokładniej od zeszłego roku) do wczoraj kombinował co tu zrobić, żeby przedłużyć moment, w którym przyjdzie użytkownikom zapłacić i mam wrażenie, że jednocześnie starał się, żeby nie zniknąć ot tak, wprost (choć mógłby). Może dlatego, że admin występuje pod nazwiskiem i szkoda mu „marki”. Tak czy inaczej: nie płaci i przestał płacić dawno temu. Zmiany z 28 marca: admin zapowiedział wyzerowanie wszystkich paczek, jakie użytkownicy mieli w programie i przeniesienie ich kont z pozostałościami (o ile ktoś miał cokolwiek na tzw. Earning Balance) do innego programu revshare (TheAdsLeader), którego to promocją Drew Burton ma się zająć już jako marketer, a nie admin. Czy użytkownicy posiadający cokolwiek na balansach „earning” wypłacą te środki? Trudno powiedzieć. Pewnie będą musieli za to kupić paczki w kolejnym programie, a potem czas pokaże (nie radziłabym się tutaj jednak łudzić).
Admin: Drew Burton.
Program istniał płacąc: 3 miesiące

Adpackpro – Program płaci (ostatnią wypłatę otrzymałam 21.03.2017), ale ma z wypłatami wyraźne problemy. W lutym 2017 cofnął wypłaty z całego miesiąca i podzielił tą kwotę na 2 balanse, z których można wypłacić tylko 25%, reszta ma być przeznaczona na inne zakupy w programie. W marcu wypłata szła 21 dni, no ale doszła.
Właściciele: ..firma OneVision Holding AG (w zarządzie m.in Peter Müller, Peter Wörz, Jeroen Smid )…
Program istniał płacąc bez zarzutu: ..16… miesięcy ( 1 rok i 4 miesiące) .

Recyclix – ma duże problemy z płatnościami od około 20 lutego 2017. Jednym płaci, innym nie, ale z racji na coraz większe opóźnienia, słaby kontakt z supportem i niewyjaśnioną sytuację) należy go wpisać na tą listę.
Admin: …firma Recyclix sp. zo.o (spółka/oddział zarejestrowane w Łomży, ale siedziba główna jest na Łotwie)..
Program istniał płacąc bez zarzutu: …19…miesięcy ( 1 rok i ..7 miesięcy…) .

 

Średnia życia biorąc pod uwagę tylko w/w revshare (a na pewno upadków było więcej, nie znam całej branży, podobnie jak i są programy, które działają dłużej niż w/w):  252 dni (8,4 miesiąca)
Najkrócej: 2 miesiące
Najdłużej:  19 miesięcy

 

Programy hyip, które upadły lub mają problemy z płatnościami

Stan na okres: Od stycznia do marca 2017

 

XABO – Uwaga na ten program! Mimo, że strona „muli”, to od czasu do czasu „zaskakuje”, a wtedy nadal przyjmuje wpłaty, chociaż… już dawno NIE płaci. Nie dajcie się wciągnąć. Program istniał płacąc: ..prawie 8 miesięcy..(ok 240 dni).

Palmills – Upadł,  a co zabawne admin w dniu upadku przeprosił, że musi go zamknąć a potem zniknął;). Program istniał płacąc: …89 dni (prawie 3 miesiące)..

Coffeewealth – Upadł. Program istniał płacąc: ….39 dni…..

Light-energy – Upadł, a dokładnie „zawinął się z kasą”. Rekordzista początku roku: upadł dokładnie po 11 dniach, czyli w dniu kiedy użytkownicy mogli zrobić pierwsze wypłaty. Nie płacił w ogóle (0 dni).

Razzleton – Upadł. Program istniał płacąc: ….6 miesięcy (ok 180 dni). Krążą plotki, że płacił dłużej, ale to nie jest prawda – był tzw. Sleeperem (w uśpieniu czekał od grudnia 2015 i ruszył dopiero w sierpniu 2016).

Uniontrade – Upadł. Program istniał płacąc: ….35 dni…..

Solar-invest – Upadł. Program istniał płacąc: ….60 dni..(2 miesiące)…

PassiveLoan – Upadł. Program istniał płacąc: ….60 dni..(2 miesiące)…

Rexbit – Upadł. Program istniał: 4 dni

Invest barter – Upadł. Program istniał płacąc : 9 dni

Skyllex – absolutny ewenement tego i poprzedniego roku. Na koniec marca 2017 zaczął mieć problemy z wypłatami i ma je nadal, raczej kombinuje…, w monitorach i na forach – jako scam. Program istniał płacąc: …wg informacji z sieci – ponad 500 dni, ale wg rejestratora domen, domenę kupiono 31 lipca 2015, ale „użyto” w czerwcu 2016, co pozwala przypuszczać (ale to tylko moje domysły), że program był sleeperem i w pełni online działał od tej drugiej daty, co dawałoby mu 9 miesięcy życia (270 dni). Po opublikowaniu tego tekstu potwierdzono mi drugą informację, czyli istniał płacąc od czerwca 2016, tj 270 dni

Średnia życia biorąc pod uwagę tylko w/w hyipy (a na pewno upadków było więcej, nie znam całej branży, a tu programy powstają i padają jak grzyby po deszczu) : 89 dni (niecałe 3 miesiące)
Najkrócej: 0 dni
Najdłużej:  270 dni (ok 9 miesięcy)

 

W/w zestawienie uwzględnia wyłącznie programy, o których słyszałam, że mają problemy i to potwierdziłam lub wiem, że padły, bo… padły. Na tą listę można by wpisać jeszcze wiele innych, ale nie jestem wszędzie, i nie obserwuję wszystkiego więc niestety 🙂

P.S Jeśli chcesz napisać w komentarzu, że program X czy Y jeszcze się podniesie i będzie płacił (bo w to wierzysz, lub tak napisali jego admini, albo właściciel tak obiecuje), to się powstrzymaj: tu jest stan faktyczny na koniec marca 2017, a nie to co „będzie, a może będzie jak właściciel obieca, a będzie na pewno, bo Ty w to wierzysz” itd itd.

Jeśli coś jest na tej liście, to dlatego, że NIE płaci (okres styczeń – marzec 2017) lub ma jakieś problemy z płatnościami (szczegóły są przy każdym wymienionym programie).

I kropka 🙂

.

12 komentarzy

 • Dziś jeszcze Time-Inv przestał płacić. Wczoraj jeszcze otrzymałam z niego wypłatę. A dziś jak się obudziłam – zajrzałam na forum a tam program już jako SCAM. Udało mi się wypłacić tylko połowę wkładu, także to mój pierwszy hyip w którym mam tak szybką stratę – na szczęście nie dużo bo 15$.
  Działał 40 dni z tego co pokazuje na stronie i przestał płacić.

 • Przemek Suski

  Świetny artykuł. Takie podsumowanie jest potrzebne wszędzie i zawsze. Otwiera oczy, pomaga zrozumieć jak wygląda branża i podjąć odpowiednie strategie. Co do nowych użytkowników… Może pewnie i wystarczyć. No bo tak krótko a nie na lata. Cóż wszystko na pewno wyjaśnia i tłumaczy dobry sponsor.

 • Nie ma co się przejmować za bardzo 🙂 Jak by nie było upadków to by nie było sukcesów 😉

  pozdrawiam

 • Pomocna informacja w sprawie wypłat z AdpackPro

  Aleksandra jeśli chcesz szybciej otrzymywać pieniądze z AdpackPro (program nie należący do programów rev. jak piszesz;) ), to koniecznie załóż sobie konto na procesorze PayAp wg. poniższej instrukcji:

  http://ewallet.adpackproteam.com/

  Pozdrawiam!

  • Pierwsze słyszę? 🙂
   A powiedz mi dlaczego przez procesor idzie szybciej niż na konto? Najpierw muszę wypłacić na procesor, a potem na konto… operacja podwójna?

   Bo szczerze mówiąc jak słyszę, że przelew, nawet z zagranicy na normalne konto bankowe, który wcześniej trwał 7 dni, teraz „musi” trwać minimum 30, to nie rozumiem dlaczego. Ni w ząb. Zwłaszcza, że nie jest robiony gdzieś z afrykańskiego buszu…

   A ten procesor generuje jakieś dodatkowe koszty przy przelewach z niego na konto? Powiesz słówko więcej? 🙂

   • Pomocna informacja w sprawie wypłat z AdpackPro

    Aleksandra wydłużenie czasu przelewów z APP i generalnie z firm europejskich jest spowodowane tymi zmianami w prawie od 1 stycznia. Teraz procedura w APP „szablonowo” ma trwać 10-12 dni roboczych jeśli chodzi o przelew bankowy na nasze konta i nie jest to spowodowane jakimś „widz mi się” firmy. Fakt w marcu był spory poślizg czasowy a to w wyniku nagromadzenia ponad 4500 wypłat z pierwszych dni marca kiedy to został wprowadzony podziała na 2 portfele (który też jest jedynie ustawiony czasowo do startu nowej strony APP/OVW).

    Wypłaty na PayAp idą szybciej bo jest ich mniej, ale także taki jest zamysł firmy. Niebawem będą karty APP/OVW podpięte do tego procesora co zapewne jeszcze przyspieszy proces wypłat (chodzą pogłoski że mogą to być wypłaty „instant”).

    Wypłaty z PayAp są związane z prowizjami zależnymi od rodzaju transakcji.

 • Jeśli chodzi o program Light-energy to nie prawdą jest że w ogóle nie płacił, tylko przez ok. 9 dni

 • Podsumowanie piekne ! ja jeszcze bym dodał Xbinary 🙂 które też już nie płaci i nawet strona nie działa + Nordebank który nie wypłaca i wypłaty wiszą w pendingu 🙂 pozdrawiam.