Wtyczka Broken Link Checker

Wtyczka Broken Link Checker

Broken Link Checker to bardzo praktyczna wtyczka, która w zautomatyzowany sposób sprawdza Twój blog pod kątem niedziałających linków, brakujących obrazków i informuje o tym w Kokpicie.

Dlaczego warto ją mieć?

Po pierwsze w przypadku pojawienia się błędów związanych z linkami umieszczonymi na Twoim blogu od razu Cię o tym poinformuje i będziesz mógł szybko poprawić pomyłki lub usunąć link do czegoś, co już nie działa (szczególnie przydatne w przypadku pracy z w programami partnerskimi, gdzie nie jest się w stanie na bieżąco monitorować czy wszystkie odnośniki działają poprawnie).

brokenlink

Po drugie (to ważne!) – wtyczka pozwala sprawdzać czy wklejone na blogu filmy i nagrania z YouTube i Vimeo ciągle działają. Kilka dni temu kolega, który zajrzał na mojego bloga poinformował mnie, że niestety 4 video, które wrzuciłam nie działają (Youtube je zablokował) – a ponieważ były umieszczone w starym wpisie, do którego ostatnio nie wchodziłam, to nie miałam o tym pojęcia. Teraz – z wtyczką Link Checker nie będę już musiała „ręcznie” nad tym czuwać. Wtyczka znajdzie:)

brokenlinkP.S Bartek Broda – dziękuję za pomoc:)

Możliwość ustawienia wtyczki tak, by nie obciążała bloga codziennie, ale „odpalała się” np. co 72 godziny i np. informowała nas o wykrytych błędach nie tylko w kokpicie, ale również mailowo.

brokenlink

Możliwość zdecydowania, które części bloga wtyczka ma sprawdzać pod kątem niedziałających linków (np. komentarze, wpisy, strony itd.)