Zżera Cię presja wyników w MLM? Wyluzuj!

stresikDziałasz w MLM kolejny tydzień, miesiąc i zżera presja wyników, które… nie nadchodzą? Wciąż nie masz jeszcze pierwszych partnerów i powoli zaczynasz opadać z hurraoptymistycznych emocji z dnia startu i nie wiesz co robisz źle?

Przede wszystkim: Wyluzuj!

Zdesperowani, rozczarowani i zniechęceni działają gorzej i to czuć.

Czują to osoby, z którymi rozmawiasz (bo rozmawiasz, prawda?…) i sam też czujesz, że w chwili gdy pojawia się potencjalny partner, spinasz się, kij w 4 litery i zaczynasz zachowywać się sztucznie.

Wyluzuj! Potrząśnij kilka razy ramionami, zrób kilka głębokich oddechów, połóż się na dywanie i „strzel” kilka brzuszków. Im bardziej się spinasz i im bardziej skupiasz się na tym, że „nie masz wyników”, tym jest gorzej.
Wielcy marketingu wielopoziomowego (m.in. Eric Worre) mówią, że najważniejszą rzeczą, jakiej musisz się nauczyć, jest emocjonalne wyzwolenie się spod presji wyniku. I nie znaczy to tego samego co „olej to!”. Po prostu rób swoje, działaj, prowadź rozmowy z ludźmi, informuj ich o tym, co masz, co robisz, nawiązuj relacje i nie bądź w tym wszystkim tak spięty, jakbyś miał za chwilę eksplodować.

Oczywiście – łatwo się mówi. To normalne, że oczekujesz wyników, jak w każdej pracy czy każdym innym biznesie – chcesz zacząć zarabiać.

Ale nie skupiaj się na tym tak mocno, że zapominasz jaki jest główny cel działania w marketingu wielopoziomowym.
To edukacja. Informuj klientów, edukuj ich, pokaż im co masz do zaoferowania, mówisz przecież o sposobie na lepsze życie i masz go na wyciągnięcie dłoni. Ale… im bardziej starasz się to „sprzedać” a nie pokazać korzyści, tym gorzej to wychodzi.

Bądź pewny swojego produktu.
Bądź pewny tego, że robisz coś dobrego, bo robisz, prawda?
Bądź pewny tego, że dajesz ludziom coś, co nie tylko pomoże im na co dzień (produkt), ale i pozwoli zarobić.
Mów o tym.

„Jeśli skoncentrujesz się na edukacji i porozumieniu,
sam będziesz się dobrze bawić,
a jednocześnie zapewnisz odbiorcom miłe doświadczenie.”
Eric Worre
A z ludźmi, którzy zapewniają miłe doświadczenia chętniej robi się interesy. Ludzie kupują od tych, których znają, lubią i szanują – brzmi to ja jakaś tandetna mantra, ale powtarzaj ją sobie, bo tak jest.
I Wyluzuj:)

One comment

  • Masz racje Ola, Pelen luz. Najgorzej jak czlowiek zacznie sie porownywac z innymi. Zawsze znajda sie lepsi i gorsi. Trzeba robic to, co sie robi, najlepiej jak sie potrafi, Obserwowac innych i czerpac z ich doswiadczenia i wiedzy. No i byc pewnym tego, co sie robi 🙂