22 pomysły jak zarabiać przez internet

jak zarabiać przez internetW tym artykule znajdziesz 22 praktyczne pomysły na to, jak zarabiać przez internet. Wybrałam je uwzględniając zarówno te prostsze, z którymi bez problemu poradzisz sobie nawet bez wcześniejszego doświadczenia, jak i te trudniejsze, które będą wymagały „przyłożenia się”, żeby móc je samodzielnie wykorzystać.

Na początek dobrze by było, żebyś wiedział, że przez internet zarabiają dzisiaj nie tylko wielkie firmy, portale informacyjne, serwisy społecznościowe, sklepy online, usługodawcy itd., ale i zwykli ludzie, którzy nie mają ani doświadczenia biznesowego, ani jakiegoś gigantycznego zaplecza w postaci wiedzy, pieniędzy czy cudownych narzędzi kupionych za grube pieniądze. Zarabiają Ci, którzy Chcą zarabiać i po prostu idą w kierunku, który im najbardziej odpowiada.

Tyle słowem wstępu, czas na konkrety:

22 pomysły na to, jak zarabiać przez internet

.

1.Pisz teksty dla tych, którzy ich potrzebują

Wszystkie większe i mniejsze portale, serwisy, strony hobbystyczne potrzebują tekstów. Bez nich nie istniałyby zupełnie. Te teksty to dla nich nie tylko pomysł na dostarczenie ludziom informacji, ale i na to, żeby owe treści otoczyć reklamami, na których będą zarabiać. Oni potrzebują tekstów. I to wcale nie tylko tych profesjonalnych, pisanych przez zawodowców, ale i tych na „zapchaj dziurę”, które może napisać nawet średnio rozgarnięty 15 latek. I oni za to płacą.

Lubisz pisać? Weź się za to!

Gdzie szukać ofert? Wuj Google, portale dla freelancerów, oraz… firmy, które piszą teksty na zamówienie (oni też potrzebują osób do pisania!). Możesz również skorzystać ze sprawdzonej przeze mnie platformy GoodContent.pl, która łączy zleceniowdawców, z wykonawcami. Skorzystanie z platformy GoodContent ułatwi Ci start w tej branży, bo zlecenia zobaczysz od razu po zalogowaniu i nie będziesz musiał sam szukać klientów. Ba! Od firmy dostaniesz również PIT.

.
2.Pisz „precle”

Precle to ogólnie szajskie teksty, często bez ładu i składu potrzebne firmom pozycjonerskim do działań dla ich klientów. Takie masło maślane, ale można na tym zarobić. Więcej pisałam o tym już tutaj (rok 2015!)

Usługi, usługi, usługi

.
3.Wykonuj różne zlecenia i usługi dla innych

Poszukaj dużych portali, na których możesz ogłaszać się z różnymi „dziwnymi” zleceniami. Serio:) Są serwisy takie jak np. https://www.fiverr.com , w których ludzie wystawiają oferty wykonania czegoś np. za 5 $, a inni to od nich kupują. Bannerki, grafiki, skarpetki szyte na drutach, projekt wizytówki, nagranie artykułu z ich strony na formę głosową, dodanie napisów do video, świetnie sprzedają się tam nawet wróżby i odczytywanie życia z linii ręki;)

Przykładowe oferty z półki „dziwne”:

 •  Zrobię dokładny odczyt dłoni i opowiem o przyszłości – cena 5 $
 •  Napiszę Twoją mowę ślubną – cena 15 $
 •  Sprzedam 500 przepisów na ciasta mojej babci – cena 5 $
 •  Zrobię ikonkę Twojej postaci w formie kreskówki – cena 10 $
 •  Wyślę Ci pocztówkę z Wenecji – cena 10 $
 •  Przeszukam Bazę UK i Irlandzką i znajdę Twoich bliskich – cena 10 $
 •  Nauczę Cię Tindera – cena 5 $
 •  Ocalę przed rozwodem- cena 10 $

Sam widzisz, że jak się tylko wpadnie na pomysł, to można wystawić na sprzedaż dosłownie najdziwniejsze rzeczy. Swoją drogą, idę szukać przepisów mojej babci, jakby je tak opchnąć wielokrotnie po 5 $ to mogłoby trochę środków wpaść 😉

.
4.Rób grafiki i zdjęcia na zlecenie

O ile potrafisz je robić. Możesz wystawić je na sprzedaż nie tylko w serwisie z poprzedniego punktu, ale w masie miejsc w sieci. Dla przykładu dobre zdjęcia można sprzedawać i to wielokrotnie w płatnych bankach zdjęć, z których korzystają m.in. profesjonalne firmy, instytucje, agencje reklamowe.
Znajdziesz je w google:)

.
5.Twórz strony internetowe i zarabiaj na nich

Tu od razu dodam, że wcale nie musisz mieć mega wiedzy ani umiejętności dotyczących programowania. Na rynku mamy już tyle narzędzi do zautomatyzowanego tworzenia stron i podpinania pod nie różnych opcji zarobkowych, reklam itd., że Ci, którzy poświęcą czas na poszukanie – na pewno je znajdą. I wcale nie potrzebny im do tego będzie certyfikat z programowania!

Haczyk: czasochłonne, ale warte uwagi!

Darmówki i inne pomysły

.
6.Wyklikaj sobie coś za darmo

W sieci można znaleźć wiele akcji marketingowych, w których za wykonanie określonych czynności możesz zarobić coś zupełnie za darmo, czyli bez własnej inwestycji pieniężnej.

Przykłady:

 •  Programy zarobkowe typu BUX: klikasz codziennie reklamy za ułamki centów, i jak Ci się uzbiera minimum, to możesz to wypłacić na dostępne procesory płatnicze (setki takich projektów znajdziesz w google, ale dodam, że trzeba mieć do niech wyższą cierpliwość, bo np. na 1 dolara można klikać 3-6 tygodni ;).
 •  Darmowe kraniki do klikania kryptowalut (tutaj) – klikamy kilka razy dziennie małe reklamy i dostajemy za to wynagrodzenie np. w BTC. Nie są to jakieś szałowe kwoty, ale są.
 •  Darmowe airdropy – okazjonalne akcje, w których za rejestrację w danym projekcie możesz otrzymać różnego rodzaju kryptowaluty. Niektóre da się spieniężyć od razu, inne dopiero jak projekt wypali. Wśród airdropów jest oczywiście masa takich, które nigdy nie dadzą nam zarobić, bo nie wypalą, ale jeśli na 10 szajsów, zaskoczy 1 czy 2, to i tak coś za free zarobimy.
  Airdropy bez problemu znajdziesz przeszukując google – jest tego mnóstwo.

Zdobyte w w/w sposób kryptowaluty możesz sprzedać np. na giełdzie Zonda (dawniej Bitbay), i wypłacić sobie ich wartość w złotówkach na konto bankowe.

.
7.Wypełniaj ankiety

To zajęcie mozolne i dla wyjątkowo cierpliwych, ale da się na tym zarobić, chociaż nie będą to kokosy i o milionach możesz zapomnieć. Ale jeśli uda się dorobić kilkadziesiąt, czy czasem 100-150 zł w miesiącu, to myślę, że warto się za takimi opcjami rozejrzeć.

Haczyk: wiele firm oferujących pieniądze za wypełnianie ankiet niestety pada, lub np. dziwnym „przypadkiem” w momencie gdy dojdziesz do minimum obowiązującego do wypłaty, blokują Ci konto twierdząc, że złamałeś regulamin. I nie pozwalają na dyskusję.
Warto o tym wiedzieć, ponieważ niestety ale większość takich firm to zwyczajni ściemniacze, więc trzeba brać na to poprawkę.

Programy partnerskie, rekomendacja

.
8.Sprzedawaj w sieci cudze produkty i bierz za to prowizje

Programy partnerskie: zasada jest prosta, znajdujesz sobie firmę i produkt, które Ci pasują i w sieci, wykorzystując np. social media, swoje kontakty, strony www itd., sprzedajesz produkty tych firm, a w zamian za to dostajesz od nich prowizję od sprzedaży.

Tu warto sobie wybrać branżę, którą czujemy + produkt firmy, który czujemy, bo wtedy łatwiej nam dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej.

Załóżmy, że:

 •  Interesujesz się kryptowalutami: znajdujesz sobie firmę np. Ledger , która sprzedaje portfele do kryptowalut. Zapisujesz się do ich programu partnerskiego, i zaczynasz polecać znajomych z branży zakup tego urządzenia. Sprzedajesz: dostajesz prowizję. Proste. Tak samo możesz sprzedawać produkty oferowane przez inne firmy związane z kryptowalutami: giełdy, masternody, inne portfele sprzętowe, usługi kantorów itd. Podobnie możesz promować rejestrację na popularnych giełdach, jak Binance czy Coinbase.
 •  Interesujesz się bankowością: znajdujesz sobie firmę, która np. sprzedaje kredyty, pożyczki, itd., zapisujesz się, i puszczasz w sieci różne działania mające na celu dotarcie do grupy zainteresowanej. Ktoś bierze kredyt – Ty dostajesz z tego prowizję. Nie ma tu żadnej głębszej filozofii, po prostu prowizja za sprzedaż.
 •  Interesujesz się zdrowiem: znajdujesz sobie firmę sprzedającą witaminy, czy suplementy diety, sprawdzasz czy mają system partnerski, zapisujesz się i to samo co wyżej: docierasz z oferta ich produktów do potencjalnie zainteresowanych osób, i sprzedajesz im produkt. Otrzymujesz prowizję.

W obecnych czasach większość firm handlowych posiada takie programy partnerskie, ba!
Nawet firmy, które nie mają własnych produktów, a jedynie są pośrednikami, również mogą dać Ci zarobić.

Przykłady:

Airbnb : sama rejestracja daje Ci nawet 130 zł zniżki na pierwszą podróż z użyciem tej strony, a dodatkowe zniżki w konkretnych sumach daje polecanie innym tej platformy. Można tym sposobem ładnie oszczędzić na podróżach, a pieniądze zostają w kieszeni.

Booking : któż z nas nie korzystał z rezerwacji noclegów przez booking? Jeśli polecisz znajomemu, rodzinie itd. Rezerwację z Twojego linka z programu partnerskiego booking i taka osoba zrealizuje swoje zamówienie, pojedzie gdzieś, zaklepie hotel itd., wówczas po zrealizowaniu przez nich pobytu Ty otrzymasz 50 zł prosto na swoją kartę kredytową. A oni otrzymają 50 zł zwrotu! Fajne? Fajne.

Ok, starczy tych przykładów na to jak zarabiać przez internet wykorzystując programy partnerskie, bo i tak można by o tym napisać powieść. Jak dobrze poszperasz to znajdziesz w sieci firmy z KAŻDEJ branży, w których będziesz mógł zarobić dzięki sprzedawaniu/promowaniu ich produktów.
Tylko chcieć.

.
9.Zarabiaj na Youtube

Jak zarabiać przez internet wykorzystując youtube? Kręcisz filmiki, instrukcje, vlogi, pokazujesz swoje życie, robisz kanał z opiniami o produktach? Na youtube możesz na tym zarabiać – wystarczy, że kręcisz regularnie, masz odpowiednią ilość subskrybentów i możesz zacząć zarabiać na reklamach wyświetlanych wokół takiego filmu.

Podobno aktualnie jednym z kanałów zarabiających na youtube najwięcej jest dzieciak, który bawi się na żywo zabawkami i mówi co mu się podoba, a co nie;)
Furorę robią też dziewczyny z kanałów makijażowych, barmani pokazujący sztuczki na żywo, gracze, itd.
Wystarczy pomysł i trochę samozaparcia i naprawdę się da!

Ważne: na youtube można zarabiać nie tylko na reklamach wyświetlanych wokół, ale i na product placemencie, czyli na umieszczaniu na swoich nagraniach produktów, usług – za których umieszczenie nam tam zapłacono. Oczywiście trzeba to robić ze smakiem, ale firmy sprzedające konkretne produkty i usługi same przeszukują youtubowe kanały w poszukiwaniu tych, które im się podobają i zwyczajnie zgłaszają się do autorów z propozycją umieszczenia jakiejś reklamy.

Reklamodawcy, sponsorzy, współpraca

.
10. Masz ciekawe hobby? Znajdź sponsora

Dosłownie:) Załóżmy, że uwielbiasz jazdę na rowerze, prowadzisz swój fanpage, profil osobisty, bloga, stronę internetową poświęconą rowerzystom, czy nawet kanał na youtubie. Masz fanów, obserwatorów, grupę podobnych Tobie osób.

Napisz do firm sprzedających akcesoria rowerowe , pokaż im „co masz” i zaproponuj współpracę w charakterze sponsora. Firma płaci Ci np. kilkaset czy kilka tysięcy złotych miesięcznie, zależnie od tego, jak jesteś znany i jaką masz bazę dotarcia do ludzi, a Ty w zamian za to jeździsz tylko na ich rowerze, pokazujesz go w każdym materiale, jaki robisz itd.
Możesz też uderzyć do firm/marek/sklepów internetowych produkujących czy sprzedających np. czapeczki, apaszki na szyję itd. – i zaproponować im coś podobnego. Kilka firm, jeden Ty – wiele korzyści dla obu stron, + Twoja pasja pokazywana bez zmian.

Da się! Tylko trzeba ruszyć tyłek z kanapy i napisać do odpowiednich firm.

.
11.Otwórz własny sklep internetowy i NIC za to nie płać!

Serio piszę. Załóżmy, że jesteś grafikiem i robisz fajne materiały, malarzem, który ma wizję, kreskówkarzem, którego komiksowe dzieła są mega popularne, fanem i twórcą anime czy mangi, albo po prostu potrafisz wymyślać świetne hasła, które chwytają ludzi za serce.

Zakładasz sobie za darmo sklep na stronie Cupsell.pl , projektujesz wzory na koszulki, kubki, gadżety , określasz ile chcesz zarobić na każdej sztuce, a sklep przyjmuje zamówienia od klientów, realizuje je, produkuje i wysyła – Ty nie robisz absolutnie nic poza projektem wzoru! I jak ktoś kupi produkt, dostajesz prowizję.

Świetny pomysł na to jak zarabiać przez internet i jednocześnie trzymać się swojej pasji:)

.
12.Załóż własny sklep i połącz się z odpowiednimi hurtowniami

Chcesz sprzedawać produkty, ale nie masz towaru ani środków na to, żeby je kupić? Są specjalne platformy, które zrzeszają różne hurtownie, różnych produktów. Produkty dla dzieci, budowlanka, narzędzia itd. Dołączasz, tworzysz sklep, przeprowadzasz integrację z hurtownią, ustalasz ceny patrząc na to, za ile sprzedaje hurtownia a ile Ty chcesz na tym zarobić, i w Twoim sklepie automatycznie pojawiają się wszystkie produkty z tej hurtowni. Klienci składają zamówienia, płacą Tobie, a towar… wysyła im bezpośrednio hurtownia.

Twoje koszty są ograniczone do tego, żeby sprowadzić do Twojego sklepu klientów i zachęcić ich do kupna. Żadnego jeżdżenia po towar, wybierania, czy błagania hurtowni żeby przyjęła towar, który Ci się nie sprzedał.
Możliwości są ogromne – trzeba je po prostu znaleźć i wykorzystać:)

Boty, automaty 

.
13.Zarabiaj automatycznie na różnego rodzaju botach

Uwaga: to jest półka z cyklu jak zarabiać przez internet dla większych ryzykantów, bo nie czarując się wcale: większość botów traci kasę, i wcale nie jest to takie hop siup, żeby zarządzać tym tak, żeby tracić mniej, a zyskiwać więcej.

Przykłady botów znajdziesz w wyszukiwarkach, ale mogą to być m.in.:

 • Boty zarabiające na rynku forex
 • Boty zarabiające na rynku kryptowalut
 • Boty do arbitrażu itd.

Absolutnie nie polecam tych opcji dla osób bez wiedzy, świadomości ryzyka, ani dla osób z małym kapitałem, oraz tych, którzy mają słabe nerwy😉

.
14.Wykorzystaj kopanie kryptowalut

O ile masz większy kapitał: bo to jest zdecydowanie sposób na to jak zarabiać przez internet w perspektywie długoterminowej i bez żadnej gwarancji, że finalnie się na tym zarobi.

Tu opcje są 4:

 • Kupujesz do domu koparki kryptowalut i kopiesz (POW), (koszt: sprzęt + prąd)
 • Kupujesz w wybranej firmie kontrakty na kopanie kryptowalut i kopiesz u kogoś (koszt: cena kontraktu)
 • Kupujesz coiny wybranej kryptowaluty, i kopiesz ją na własnym komputerze, o ile ta kryptowaluta ma taką opcję (POS), (koszt: cena kupionych coinów, prąd, zużycie komputera)
 • Stawiasz masternode

.
15. Trading na giełdach tradycyjnych, kryptowalutowych, lub na forexie

Tu wymagany kapitał + duża wiedza i czas poświęcony na naukę.
Zdecydowanie opcja dla tych, którzy lubią wykresy, obserwacje pozycji, śledzenie rynków, pracę bez rekomendowania komukolwiek czegokolwiek. Wymagana ambicja, upór, cierpliwość, stalowa psychika i mocne nerwy.

W necie znajdziesz w tym temacie mnóstwo edukacyjnych pozycji, szkoleń, kursów.

.
16. Zarabiaj na rynku nieruchomości

Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz w sieci różne ciekawe oferty, które mogą rozpocząć Twoją przygodę z zarabianiem na rynku nieruchomości. I to przez internet. Są różnego rodzaju firmy, które inwestują w nieruchomości i z których oferty możesz skorzystać właśnie jako inwestor (wkład wymagany).

Widziałam np. ostatnio w sieci ofertę firmy, która zajmuje się budowaniem domów opieki dla osób starszych, i która za włożenie w ten interes odpowiedniego kapitału oferuje zyski do 7% rocznie z zysków , jakie osiągać będzie ona na budowanych przez siebie nieruchomościach.
Krótko mówiąc: inwestujesz w tą firmę, oni budują domy opieki , potem zapełniają je klientami i zysków masz profit.

Podobne oferty można znaleźć w temacie działek na Mazurach i w innych rejonach Polski, przy czym tu np. chodzi o to, że kupujesz „na raty” swoją działkę w danym regionie i w ten sposób odkładając regularnie na ten cel pieniądze stajesz się właścicielem działki w konkretnej, turystycznej lokalizacji.
Myślę, że takich opcji na zarabianie długoterminowe na nieruchomościach znajdziesz w sieci wiele, ALE tu bez własnego kapitału nawet nie podchodź 🙂

Zostań lektorem, czytaj za pieniądze

.
17. Zarabiaj na swoim głosie

Ktoś Ci kiedyś mówił, że masz radiowy głos i że przyjemnie się Ciebie słucha?
Spróbuj na tym zarobić:)

Do dyspozycji masz m.in:

 •  Tworzenie czysto głosowych podcastów z cudzych stron internetowych i blogów (pisz do firm, zapytaj czy nie potrzebują, sprawdź oferty na takie zlecenia w sieci)
 • Czytanie książek / poradników / instrukcji – w formie głosowej (audiobooki). Napisz do wydawnictw, przejrzyj oferty w necie – bardzo możliwe, że znajdziesz firmy, które chętnie skorzystają z takiej usługi, zwłaszcza, że rynek audiobooków rośnie, i wcale nie wszędzie czytają je aktorzy:) Ba: wiele firm nie stać na zapłacenie znanemu aktorowi, i chętnie skorzystają z tańszej propozycji.
 • Podkładanie głosu pod biznesowe prezentacje różnych firm (m.in. z branży multilevel marketingu).

Przykład: zagraniczna firma z suplementami potrzebuje prezentacji głosowych w kilkunastu językach, w tym PL – warto się do nich zgłosić, szukać, pytać. Widziałam też w różnych firmach MLM jak ekipy w nich działające zrzucały się na głosowe tłumaczenie prezentacji w kilku językach po to, żeby ich partnerzy mieli do dyspozycji jak najszerszą bazę materiałów do promocji.

Czemu jednym z głosów nie miałbyś być Ty?

.
18.Znasz języki? Wykorzystaj to.

Z tłumaczeń skorzystają Ci, do których skutecznie dotrzesz z ofertą:
Osoby prywatne, które potrzebują np. pomocy w napisaniu CV w innym języku, wypełnianiu wniosków, aplikacji, pisaniu listów motywacyjnych do firm, itd.

 • Firmy, które wchodzą na inne rynki niż swój narodowy, i potrzebują osób do współpracy tłumaczeniowej na tych rynkach
 • Strony i blogi internetowe, które chcą dać swoim czytelnikom wersję angielską, i wolą nie polegać na translatorze google
 • Firmy MLM – potrzebujące tłumaczeń ich ofert biznesowych, prezentacji, regulaminów itd.

Tu możliwości są ogromne, Twoja praca: znaleźć klienta, tłumaczyć, odebrać wynagrodzenie. To dobry sposób na to jak zarabiać przez internet wykorzystując to, co już teraz potrafisz i w czym jesteś dobry.

.
19.Sprzedawaj rękodzieło – modny temat!

Hand made jest na fali, a od kilku lat w sieci ta fala rośnie i rośnie. Dlaczego miałbyś z niej nie skorzystać, jeśli w domu robisz coś, co jest ładne, Twoje, i nie poddane cudom obróbki mechanicznej?
W sieci jest kilka dużych portali typu bazarkowego, ale przeznaczonych w całości (100%) tylko tym produktom, które są wytwarzane ręcznie. I można tam znaleźć prawdziwe cuda.

Od szydełkowych wytworów wyobraźni – tych przydatnych do czegoś w domu, i tych czysto dekoracyjnych, przez ręcznie robione lalki, zabawki, poduszki, koce, pledy, patchworki, po np. wielorazowe torby na zakupy robione ze starych foliówek, które zamiast leżeć na wysypisku i rozkładać się milion lat, są przez użytkowniczki portalu zgrabnie ze sobą łączone i przerabiane na torby zakupowe, kosze na bieliznę i inne fajne rzeczy. Jeśli tylko masz pomysł na coś takiego, lub w Twojej rodzinie są osoby lubiące różne dziwne ręczne robótki, to takie rzeczy są jak najbardziej w cenie.
Robisz, sprzedajesz, zarabiasz.

.
20. Sprzedawaj rzeczy używane!

Masz w domu masę przedmiotów, które kupiłeś i których już nie potrzebujesz, ale szkoda Ci je wyrzucić, bo jakość dobra, działają, sprawdzają się? Sprzedaj je w internecie.

 • Stare telefony, tablety, wszech maści elektronika
 • Ubranka dla dzieci – taki niemowlak praktycznie ich nie niszczy, szybko wyrasta, a ktoś, kogo nie stać na nowe ciuszki, z pewnością chętnie skorzysta
 • Filmy na dvd, książki, zabawki, gadżety
 • A może wygrzebiesz gdzieś ze strychu stare płyty winylowe albo kaseciaka z kasetami? To są dzisiaj rarytasy: mało kto je ma, a robią w sieci furorę, jeśli są dobrze zachowane i działają

Przekop to, co masz w szafie – to najczęściej najprostsza droga do tego, żeby znaleźć Coś co pozwoli Ci zarobić wykorzystując internet i portale aukcyjne.

Gry internetowe, jako forma zarobku online

.

21.Zarabiaj na grach internetowych

Trudno Cię oderwać od gier komputerowych i masz na tym punkcie bzika?
Zamiast bezmyślnie zaliczać kolejne poziomy i nic z tego nie mieć – zastanów się nad tym jak zarabiać przez internet wykorzystując właśnie te umiejętności.

Znajdź forum fanów danej gry.
Osiągnij w niej jakiś ciekawy poziom, a potem… sprzedaj im swoje konto!
Serio, są ludzie którzy dzięki temu zarabiają ładne kwoty.
Gracz X nie jest w stanie przeskoczyć jakiegoś poziomu w danej grze, i wprost dostaje nerwów myśląc o tym, co jest dalej. Zaliczasz ten poziom, a on dostaje konto, które pozwala wejść wyżej.

W sieci kwitnie też handel różnymi gadżetami i dodatkami do gier, które są bardzo rzadkie. Ktoś np. zdobył jakiś tam karabin w obłędnej skórce, który jest bardzo trudno zdobyć, ale są chętni na to, by go kupić. Sprzedaj to!
Poszukaj też forów i grup zrzeszających graczy rywalizujących ze sobą w danych grach, w których jest konkretna nagroda za wygraną.
Dlaczego miałbyś nie zarabiać na swojej pasji? Tu poczytasz też więcej o modnym zarabianiu na grach NFT

.

22.Dawaj korepetycje przez Skype’a

Wygodna opcja dla Ciebie jako nauczyciela, czy eksperta w danym temacie, i komfortowe „korki” bez dojazdów dla ucznia.

Języki obce,
Matematyka,
Fizyka,
Przygotowania do testów maturalnych
Lekcje robienia stron w html
Inne zajęcia wymagające konkretnych kompetencji, jakie posiadasz.

Masę takich rzeczy możesz poprawić odpłatnie, 1:1, wykorzystując Skype’a czy inne narzędzia umożliwiające udostępnianie ekranu.

Mam nadzieję, że wśród tych 22 pomysłów na to, jak zarabiać przez internet – znajdziesz coś dla siebie 🙂

14 komentarzy

 • RadoslawPogoda.plRadek

  A ponoć „się nie da”… 😀

 • Taki wybór, że aż się robić nie chce

 • Super opisane, jeśli ktoś chce zacząć zarabiać online i tutaj nie widzi nic dla siebie, to ja już naprawdę nie wiem może dla takich osób zarabianie online po prostu nie jest odpowiednie i powinni szukać gdzieś indziej.

 • Super, lekko się czyta, ładna kumulacja pomysłów.

 • nooooo super!
  można do końca życia robić he he he

 • piotr rosadzinski

  Świetnie prowadziśż bloga ale to już wiesz. Prawda jest taka albo znajdziesz powód albo sposób ,nie jestem asem ale jakaś prawda w tym jest no nie???

 • Super pomysły, dzięki!

 • ja bym znalazł nawet wiecej, ale szczerze to nie da się zarabiać na wielu jednoczesnie, bo wtedy zadnego nie zrobisz dobrze, wszystkie byle jak i zarobki też wówczas są byle jakie

 • tylko do wszystkiego trzeba przysiąść i się nauczyć, ale bardzo ok lista pomysłów

 • Wszystko fajnie, tylko z tego co wiem to ludziom się robić coraz mniej chce,jak mają 500 plus i inne gówniane zapomogi zabijające aktywność zawodową

 • Finansowa Droga

  Szczerze mówiąc to najlepiej wykorzystac inernet do szukania klientów w tym w czyms sie jest dobrym i na czym sie ktoś zna. Chyba że ma się 18 lat i po prostu sie szuka sposobów na łatwą kase to cóż, ani nie bedzie łatwo ani duzo tej kasy 😛

 • Nigdy nie rezygnuj z marzenia, tylko dlatego, ze zrealizowanie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie. Earl Nightingale