Czym jest Bitcoin? Nowy cykl by Krypto Ogarnięci

czym jest bitcoinNie wiesz, czym jest Bitcoin i zastanawiasz się, jak ugryźć temat kryptowalut? Coś już słyszałeś, ale nigdy nie próbowałeś ani zakładać własnego, kryptowalutowego portfela, ani kupować Bitcoina? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Nadchodzi okazja do nadrobienia braków!

Wraz z Pawłem Pieczką ruszamy od listopada 2021 z nowym cyklem nagrań, który będzie tworzony pod kątem początkujących w tej tematyce. Poruszymy w nim najważniejsze kwestie dotyczące samego Bitcoina oraz innych kryptowalut. Będą to rzeczy zupełnie podstawowe: definicje, wskazówki, zagrożenia tego rynku, zasady bezpiecznego poruszania się po nim i wiele innych. Docelowo chcemy Cię krok po kroku przeprowadzić przez wszystko to, co wiąże się z kryptowalutami, zupełnie od podstaw. Bez trudnego słownictwa i tak, żebyś się w tym wszystkim nie pogubił.

Cykl Krypto Ogarnięci będzie zawierał wiele praktycznych nagrań i instrukcji. To one pozwolą Ci na zrozumienie tego rynku i w miarę łatwy start w jego odkrywaniu. Prosto, konkretnie i z pełną świadomością ryzyka, jakie jest związane z działaniem w tej branży.

Na start:

Czym jest Bitcoin? Jak powstał i co trzeba wiedzieć?

Wszystkie materiały video znajdziesz na kanale Youtube Ogarniemy to. Tu będą one dla Ciebie dostępne najszybciej i na bieżąco. Nasza pomoc w razie pytań dostępna jest w grupie Ogarnięci Online (na FB). Na moim blogu czyli tutaj, wpisy publikowane są z opóźnieniem, więc jeśli tematyka Cię ciekawi – sprawdź najpierw kanał na YT i grupę.

Pierwsze materiały cyklu to ważne pojęcia rynku kryptowalut. Nie omijaj ich bo są naprawdę istotne! Najpierw trochę wiedzy, a później praktyka w zakładaniu, otwieraniu, kupowaniu, sprzedawaniu itd.

Bitcoin ciekawostka. Od 2009 (początek BTC) do chwili obecnej (2021) oprogramowanie serwisu (Bitcoin Core) pobrano ponad 5,5 mln razy! W marcu 2017 Polska znajdowała się na 9. miejscu tej listy, z liczbą ponad 126 tys. pobrań. Ten temat naprawdę nie jest już nikomu nieznaną niszą, więc warto wiedzieć, co w trawie piszczy.